folder Tahribat.com Forumları
linefolder Database - Veritabanı
linefolder Sql Transaction Log Okuma (?)

Sql Transaction Log Okuma (?)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

sistemci arkadasa sordum hocam da maalesef hic kullanmamis böyle bi sey. neyse apexsql in full sürümünü zor da olsa buldum upload ettim, icinde bi readme dosyasi var onu izleyerek kurabilirsin ve dll leri replace ederek crackli hale getirebilirsin. calisip calismadigi hakkinda fikrim yok.. pm ile linki yolluyorum

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    dhmm bunu yazdı

Ayrica en son calistirilan komutlari buradan bulabilirsin

SELECT	sql_handle,stats.last_execution_time, 
    	sqls.[text]
    FROM	sys.dm_exec_query_stats stats
    	CROSS APPLY sys.dm_exec_sql_text(stats.sql_handle) sqls
    ORDER BY stats.last_execution_time;

dostum bu kismi olarak cozdu kalici cozum olmasada.

@rakkoc donen HEX degerini parse / convert etmek gerekiyor biraz karmasik bi durum. Zamanim bol olsa yazardim sana SQL+C# biseyler :)....

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    unbalanced bunu yazdı

sistemci arkadasa sordum hocam da maalesef hic kullanmamis böyle bi sey. neyse apexsql in full sürümünü zor da olsa buldum upload ettim, icinde bi readme dosyasi var onu izleyerek kurabilirsin ve dll leri replace ederek crackli hale getirebilirsin. calisip calismadigi hakkinda fikrim yok.. pm ile linki yolluyorum

Hocam hemen asıldım downloada Allah razı olsun, tuttuğunu altın etsin ne muradın varsa versin inşallah.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Biz insan degilmiyiz paylaşmıyorsunuz

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

sana da yolladim hocam :) 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

sana da yolladim hocam :) 

Bize yokmu hocam :) Bi pm de ben alayım

Titanyumun gücü adına!!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

yolladim hocam sana da :)  sadece apexsql log yok, ultimate versiyonu oldugu icin linkteki ürünlerin hepsi var. 

https://www.apexsql.com/sql_tools_univ.aspx 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Bi pm de ben alırsam neden olmasın ? :D

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

yolladim hocam sana da

bundan sonra isteyen arkadaslar varsa konuya yazmasi ya da bana pm atmasi kafi, yolladim diye geri dönüs yapmaya gerek yok. 

linki buraya eklemememin sebebi, telif haklarindan dolayi silinme ihtimali. konu gizli olmadigi icin eklemedim.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek

Hocam bundan sonra Sql server profillerı kullanıp traceleri izlemen daha mantıklı olur. Yamulmuyorsam mevcut eski trace loglarda import edilebiliyor. Bi araştırıp bak buna

...
Toplam Hit: 3989 Toplam Mesaj: 22
ldf sql transaction log