Ssd Almak İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akifoloji
    akifoloji's avatar
    Erkek

Ssd almak istiyorum fakat laptopumun hangi ssd türüne uygun olduğunu bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?

akifoloji tarafından 15/Kas/19 02:44 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Marka ve model belirtirsen daha iyi yardımcı olunur. Görebildiğim kadarıyla standart ssd

Dvd romu iptal edip hdd'yi oraya alırsın. 

Ek olarak konu neden gizli ? 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

İstersen cd rom sürücüsünün olduğu yere takarsın, ama onun sürücüsü var, onu almalısın, şöyle bir şey, ama onunda ince kalın olan modeli var, senin laptop incemi kalınmı sen karar vereceksin, her ikiside olur, ama yanlış alırsan yuvaya ya girmez, ya da girse bile boşluk olur, araya karton bir şey sıkıştırırsın.

https://urun.n11.com/dvd-ve-hdd-kasalari/95mm-hdd-caddy-notebook-4716p-dvd-to-ssd-kutu-sata-laptop-cd-dis-P150446569

Harddiskini oradan söküp onun yerine de takabilirsin, araya bir şey takman gerekmez, oradan çıkardığın eski harddiskini, Cd yerine takma imkanı veren ünite ile takarak yedekleme amacı ile kullanabilirsin.

ShockMan tarafından 15/Kas/19 02:36 tarihinde düzenlenmiştir

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akifoloji
    akifoloji's avatar
    Erkek

Toshiba Satellite L50-C.

Aslında ben cd rom yerine takmak istiyorum en azından şimdilik. Anladığım kadarıyla Sata alacağım herhalde

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek

aynen öyle hocam.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akifoloji
    akifoloji's avatar
    Erkek

Sitelerde sata 3.0 vs diyor galiba bunlar. Bir de yukarıda Shockman kalın veya ince olduğunu anlaman lazım dedi ama ben olayı pek anlayamadım

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    akifoloji bunu yazdı

Sitelerde sata 3.0 vs diyor galiba bunlar. Bir de yukarıda Shockman kalın veya ince olduğunu anlaman lazım dedi ama ben olayı pek anlayamadım

Hocam 9.5mm slim modeli var, ve 12.7mm olanı var, yakındaki bir bilgisayarcıya hangisidir diye sorabilirsen sana söyler, buradan resimden bakarak söylemem zor, ama tahminde bulunacaksam, seninkisi 9.5mm slim modelidir, resim yanıltıyor olabilir. Bu kalınlık veya incelik cd nin gireceği yuvanın genişliği ile alakalıdır. Mesela dardır ve sen 12.7 mm olanı aldıysan, o yuvadan içeriye girmeyecektir, ya da geniştir, sen 9.5mm aldıysan girer yuvaya ve çalışırda, ama kımıldar, yuvada oynar durur..

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akifoloji
    akifoloji's avatar
    Erkek

Anladım hocam. Bir de hangi marka ssd tavsiye edersiniz? 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    akifoloji bunu yazdı

Anladım hocam. Bir de hangi marka ssd tavsiye edersiniz? 

Hocam ben Samsung kullanıyorum ve memnunum, ama elektronik eşya biraz şans işi, Toshiba ürünleride iyidir, bütçene uygun olan aralıkta olan bir Samsung alırsan bence memnun kalırsın.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akifoloji
    akifoloji's avatar
    Erkek

Teşekkür ededrim gerçekten

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

2.5" standart sata alacaksın hocam. 

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
Toplam Hit: 1695 Toplam Mesaj: 15
ssd