folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder SSD Nasıl Kullanılmalı ?

SSD Nasıl Kullanılmalı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

ömrü nedir ne değildir bilemem, bir ömrü olduğu kesin ancak sistem geri yükleme, hibernation kapalı, download vb ıvır zıvır yükler hdd üzerindeyken 1 senede geldiğim sonuç bu.

Hala taş gibi ssdsiz makina kullanamıyorum o derece bağımlılık yaratıyor meret.

:|
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akustikelektrik
    akustikelektrik's avatar
    Erkek

hocam bende de harici disk var 2 tb, ayrıca 128 gb ssd var. Bana yetiyor. Yeterki neyin ne kadar yer kapladığını bil, ona göre gereksiz dosya barındırıma sistemde.

Ayrıca ssd nin full dolu olması sorun oluşturmuyor bilgin olsun. Benim genl olarak 2 gb yer kalıyor :) sadece sanal bellek için yer ayırmak gerekince soprun oluyor. Ram yeterli miktarda varsa sanal belleği kaldırabilirsin. 

Ben samsung 840 evo kullanıyorum tavsiye ederim. Ama bütçene göre ayarla, ürünlerin arasında uçurum denecek bir fark yok. Kolay kolay hissedemezsin. Şu ana kadar  4 farklı ssd kullandım, çok fark yoktu. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavitutku
    mavitutku's avatar
    Erkek

ömrü felan hiç  bir sıkıntı yok hocam , canavar gibi 2 yıldır kullanıyorum, lol , eclipse, android, hepsi kurulu. 

bu arada aynı şeyleri yapıomuşuz hocam pc de :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

Samsung evo alırsanız içinden yazılım var. laptopun içindeki harddisikin imajını komple alarak ssd yi alıyor. Harddiskiniz 2 ye bölük mesela c ve d var diyelim. İsterseniz sadece c yi isterseniz c ve d yide alabilir içine imajını kopyalıyor komple. Sıkıntı olmuyor. Ama ben temiz kurulum olsun diye sıfırdan kurdum.

ben kendime 395 tl ye 250 gb aldım amazondan 240 tl ye ikinci bir 250gv evo aldım. black fridayda 95 dolardı. arada takip edin indiriyorlar fiyatını. 

Türkiyedki fiyatlarıyla karşılaştırın. Kargo ücreti var ekstra onuda almadan önce konuşun ücretsiz gönderiyorlar bazen siz alırsınız karttınızdan hemen çekmiyor. almadan önce chat bölümünde konuşursunuz. Adam tamam alın iade yapıcam der alırsınız ücreti düşer. Ben aldığımda ürün 115 dolardı vergi ekleniyordu adama rica eettim bana ürünü 95 dolara verdi. 10 dolarda kargo verdim ekstra vergi parası vermedim. Kötü niyetle kullanmayın adamları. Donanım haberde kötüye kullanım oldu şikayet ettiler. filan filan.

http://www.amazon.com/Samsung-250GB-2-5-Inch-Internal-MZ-7TE250BW/dp/B00E3W1726/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1421325255&sr=8-2&keywords=samsung+evo+840 

http://www.amazon.com/Kingston-Digital-Adapter-SV300S37A-240G/dp/B00A1ZTZNM/ref=sr_1_5?s=pc&ie=UTF8&qid=1421325574&sr=1-5&keywords=ssd 

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

Bu gun alacamda aklima son soru kaldi

Format olayini nasil yapionuz? Cdrom olmayacak usbde bende yok

Nasil format atabilirim

Bu arada 2 secenek hakkim var 

Kingston hyber fury 240gb yada samsung evo 240gb

Bende samsunga karar verdim.caddyde aldim

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

usb alcaksın 4 yada 8 al tavsiyem 8gb olsun sana. windows kurulum usbsi yaparsın öyle kurarsın

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    mavitutku bunu yazdı

ömrü felan hiç  bir sıkıntı yok hocam , canavar gibi 2 yıldır kullanıyorum, lol , eclipse, android, hepsi kurulu. 

bu arada aynı şeyleri yapıomuşuz hocam pc de :D

:-D 

Usb almak lazim bide

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    torf
    torf's avatar
    Erkek

tam 1 yıl önce kingston 128 gb lık almıştım hala onu kullanmaktayım. ubuntu 14.04 kurulu gayet rahatım 10 snde açılıyor pc.

İnsanların size karşı olması diye bir şey yoktur dostlarım, onlar sadece kendilerinden yanadırlar o kadar. bukowski
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

64g ssd var windows 7 full programlar 17 gb oyun vs hepsi ssd üzerinde kurulu suan 6-7 g boş alan var. Full performans çalışıyor. Bi sıkıntı yaşamadım.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

2-2.5 yıl ömrünün olması kötü olmuş ya. keşke 5 yıl ömrü olsaydı.sdd ve caddy evde hazır duruyor. yarın taktıracam bilgisayarcıda.usb'de aldım format için

Toplam Hit: 6962 Toplam Mesaj: 71