folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Stackoverflow 2016 Yazılım Geliştirici Anket Sonuçları

Stackoverflow 2016 Yazılım Geliştirici Anket Sonuçları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dodger
    dodger's avatar
    Erkek

Bilgisayar mühendisliği öğrencisi olarak önümüzü  görmek için çok güzel bir kaynak.

Benim en çok dikkatimi çeken şey ise gelirlerin Big Mac lere göre oranlanması, bu sayede bölgedeki hem yaşayıp hem çalışanların refah seviyesi daha iyi anlaşılıyor :)

Se...a...se...deneme..deneme..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek
    j4x bunu yazdı

Biased gibi resultlar. Stackoverflowdaki 50k oy bana pek güvenilir gelmedi gidişatı görmek için. Şahsi fikrim tabi.

ozgunlu bunu yazdı
    Trend' i görmek adına iyi bir kaynak olmuş. 
    Fakat ne kadar güvenilir tartışılır.  

Bu tür konularda otorite kaynak ThoughtWorks'ün Technology Radar'ı. Arada yayınlıyorlar:

https://www.thoughtworks.com/radar

Edit: format

JPriest tarafından 14/Tem/16 13:58 tarihinde düzenlenmiştir

Sen hiç kaval çaldın mı?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

yok artık javascript yarmış geçmiş ya la , beklemiyordum bu kadar vay ***

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

@Genki Nedir bu JavaScript sevdası ? Yani dil cidden çok mu pratik yoksa sadece WEB üzerindeki en iyi dil kullanımı JavaScript olduğu için mi ? merak ediyorum açıkcası. JavaScript çok uçmuş Baya artmış JAVA C# Php falan uçurumdan bakıyor..

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

Valla açıkcası javascript benimde hoşuma gidiyor. Herhalde geliştirme aşamasının çok basit olması, zibilyon tane erişebilinir kaynağın olması , birde jquery,node,angular gibi nimetlerin olması adamı cezbediyor. 

Ne bilim şimdi bu sektöre giren insan direk bir ajansta, ofiste back-end veya front-end olarak çalışmaya başlamamıştır. İster istemez full-stack olarak birşeyler geliştirmiş , haliylede javascripti kullanmıştır. Kullanım esnasında da 3-5 bişi araştırıp öğrenince ardından bu çıka gelen frameworkleri kullanmak bu kadar zor olmasa gerek. 

Kendimi biraz doğru ifade edememiş olabilir ama , bana göre işin özü yazılımı kolay, bir sorun anında erişebileceğim milyonlarca kaynak var haliyle buda kullanımını arttırıyordur

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Mantıklı aslında Node Js velinimet vallaha anlattıklarına göre süper bişey. Jquery zaten konuşmuyorum bile Yani JS Açıkcası cezbediyor benide ama Cross Platform daha iyi gibi :D 2-3 sene sonraki sektör Cross platforma yönelecek gibi...

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
Toplam Hit: 2750 Toplam Mesaj: 17
javascript programlama yazılım rust