folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Staj Yapacak Yer Arıyoruz

Staj Yapacak Yer Arıyoruz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GUS
    GUS's avatar
    Erkek
    Castaway bunu yazdı

Sen bana para öde, belgelerini yolla, İstanbulda bi firmada seni stajyer olarak göstertiyim. Gelmene de gerek yok bak. Tam aradığın gibi yattığın yerden stajyerlik. Tek bir farklılık var, biz sana değil de sen bize ödüyceksin :)

3 sene önce ben de staj yaptım. Bırak aylık maaş istemeyi, yemek yada yol paramızı ödeseler havalara uçuyoduk. Sen birde maaşın yüksek olmasına gerek yok demişsin :)

ne kadar istiyosun?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo
    GUS bunu yazdı
    Castaway bunu yazdı

Sen bana para öde, belgelerini yolla, İstanbulda bi firmada seni stajyer olarak göstertiyim. Gelmene de gerek yok bak. Tam aradığın gibi yattığın yerden stajyerlik. Tek bir farklılık var, biz sana değil de sen bize ödüyceksin :)

3 sene önce ben de staj yaptım. Bırak aylık maaş istemeyi, yemek yada yol paramızı ödeseler havalara uçuyoduk. Sen birde maaşın yüksek olmasına gerek yok demişsin :)

ne kadar istiyosun?

Haha hocam ironi olarak söylemiştim onu :) Fakat lazımsa senin için sorayım bir kaç yere

...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elysion
    Elysion's avatar
    Erkek

özel sektörün kolay kolay para yedireceğini zannetmiyorum böyle işlere, kamu kuruluşları bile vermiyor ayrica lise öğrencilerine , bu sene üniversite stajımı yapıcam kamu kuruluşunda onlar bile bir bedel ödemiyorlar.

Özü gülmeyenin yüzü güler mi ?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angelofhope
    angelofhope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    rebelpower bunu yazdı

valla hocam yaklaşık 4 yıl önce 2 tane stajer almıştım. eski işyerimde bir bayan bir erkek bi tek yemek yediriyordum oda kendi insiyatifimle çünkü öyle bir yasal hakkı yok stajer olan öğrencinin. zaten toplamda 40 gün gelcekse 20sini evde geçiriyor.

yasal hakları yok derken ?

asgari maaşın 3 te 1'i zaten yasada geçen madde. işyeri eğer stajer alıyor ise o miktardan az olmamak şartı ile ücret vermeli. yemek, yol masrafi insiyatife kalmış birşey.

işyerleri gelmedikleri günlerden maaşını düşürebilir sadece.

iyi kaçmışsın valla :D

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/24804_0.html ---> madde 196

Programming is our Religion, Algorithms are Our Bible & We ./make Our Own GOD
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

biz tıkır tıkır aldık maaşımızı zamanında aylık sabun süt istikakı vardı onlarıda aldık  ve readen 125 liralık fiş hakkı vardı bayramlarda işçilerin statüsündeydik nerdeyse  hepsinden yararlandık ne içiyonuz amk yok para vermezmiş falan :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GUS
    GUS's avatar
    Erkek
    Castaway bunu yazdı
    GUS bunu yazdı
    Castaway bunu yazdı

ne kadar istiyosun?

Haha hocam ironi olarak söylemiştim onu :) Fakat lazımsa senin için sorayım bir kaç yere

Yok hocam buldumda bi yer şimdi bi sorun çıkarsa son anda staj yeri bulmak zor oluyor elimin altında belgelerimi imzalatabilecegim bi yer olmasını istiyorum senin şirketin sanmıştım tabi tanıdıgınsa veya bu şekilde yapabiliyorlarsa son anda kabul imzala geç olayını şuanki yerimde sorun çıkarsa orası işime gelir :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    golgi
    golgi's avatar
    Erkek

konuyu baltalamak gibi olucak ama bende tam olarak aynı durumdayım  elektronik mühendisliği okuyorum istanbulda andolu yakası  varsa bildiğiniz biyer falan çok makbule geçer 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

Tanıdığınız maden şirketi sahibi , maden şirketinde üst düzey yönetici,maden mühendisi ya da iş çözebilecek birisi var mı ?

Maden işletmesinde staj yapmam gerekiyor.Yeraltı,yerüstü farketmez.

Ücretli olursa tadından yenmez :)

tosun tarafından 21/May/13 22:05 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek

Geçen yıl bende lise stajımı yaptım 3 gün işletme 2 gün okul

kamu kurumunda yaptım 200 210 lira ücret alıyorduk.Yemekhaneden ve servistende yararlanıyorduk ücretsiz olarak :D

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FireOfHeaven
    FireOfHeaven's avatar
    Erkek

ben de elektrik elektronik müh. okuyorum gönüllü staj yapabileceğim bi yer var mı acaba (görüntü işleme, gömülü sistemler, yazılım vb.) ankaradayım bu arada :)

bazen inanmak en büyük kumardır.
Toplam Hit: 3070 Toplam Mesaj: 33