Statik IP Hakkinda

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    underzero bunu yazdı

VPN hizmetini hangi firmadan aliyorsun?

VPN statik ip si olmasi gerekiyor. Hem senin hem vpn in statik ip olmasinin bir anlami yok ki.

Ya sadece statik ip alirsin ya statik ip li vpn kullanirsin.

Ikisini ayni anda kullanmanin bir anlami yok.

En sagliklisi statik ip vpn dir.

bro eğer ödeme sistemi vs bir işte calisiyorsan lvl'ina bağlı vpn'e giriş yetkilendirmesi isteniyor.

PSD-2 ya göre Multi-factor auth yapisinda 3 adımlu güvenlik sağla diyor. 
    Bu firmada bu mantikta 1. adım username - password demiştir. 2. adımda pc ye sertifika atmıştır. 3. adımda normalde sms doğrulaması yapıyoruz biz. bu firma ISP'nin static ip'si ni doğruluyorum demiştir. O yüzden öyle istiyordur.

YADA; ki bence
    Bir yönetici evden calisma izni verdik herkes gezip duruyor. Bir önlem alın amk demiştir it departmanina. Onlarda evlere static ip alınsın onu tanımlayalim sadece o ip den gelen requestlere cevap versin firewall'da ki başka yerden vpn'e bağlanamasın ibneler demiştir.

edit:

soyleyeceğim her altarnatif sana 27 tl nin üzerindeye cikiyor. 5$ lik bir sunucu kirala onun ip sini ver once ona bağlan oradan işine bağlan vs vs yöntemler var. onlarda da kendi mobilliğini kazanırsın ama fiyat daha pahaliya cikar hep. Bu noktada en temizi iş yerinden bu extra ücreti talep etmen olacaktir. Onlarda o vakit sen ofise gel ofisten calis der mi ? diyebilir.

rakkoc tarafından 10/Ara/20 15:35 tarihinde düzenlenmiştir

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    izleyici
    izleyici's avatar
    Erkek

Hocalar anladığım kadarıyla her türlü statik ip ye mahkum durumdayım. Yazılanlardan sadece güvenli internet muhabbeti olurmu acaba diye düşündüm bunu bilen varmı cevap ve yorum katan herkese teşekkür ederim kafam karıştı :) çok hakim değil bu alana

#hayat bir sifreleme algoritmasından ibaret.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    izleyici bunu yazdı

Hocalar anladığım kadarıyla her türlü statik ip ye mahkum durumdayım. Yazılanlardan sadece güvenli internet muhabbeti olurmu acaba diye düşündüm bunu bilen varmı cevap ve yorum katan herkese teşekkür ederim kafam karıştı :) çok hakim değil bu alana

olmaz maalesef

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Anlayamadım ben olayı. VPN deniyor Remote Desktop deniyor Web servis deniyor bunlar teknolojik şeyler ok de kullanıcıya statik ip aldıran bir yerde bir şeyler yanlış kurgulanmış elleam anlayamadım ben olayı

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    siyahbereli bunu yazdı

Anlayamadım ben olayı. VPN deniyor Remote Desktop deniyor Web servis deniyor bunlar teknolojik şeyler ok de kullanıcıya statik ip aldıran bir yerde bir şeyler yanlış kurgulanmış elleam anlayamadım ben olayı

Gayet güzel bir dizayn aslında  hocam, ben anladım sebebi.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    Cosmic bunu yazdı

Bağlanacağı firma vpnine adamlar yetkiyi statik ip üzerinden tanımlayacak. Güvenlik ayağına adiler kırıp dizini evde oturasın gezip dolaşıp çalışamayasın diye yapıyorlar gibi geldi. 

he zaten koca kuruluşun patronu bunları düşünecek aşsldkfşalskjfş Bu kararları IT veriyor ki çok yerinde bir karar. VPN yapmaları bir güvenlik önlemi iken bir de sabit ip koymaları ekstra güvenlik demek.

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ccaglayan
    Ccaglayan's avatar
    Erkek

Şöyle bir durumdan dolayı statik ip istenmiştir bizde aynı durumdayız o vpn e erişecek kişilerin ip kısıtlamasıyla alıyoruz çünkü bir şekilde vpn bilgileri leak olursa süper zeki arkadaşlar pc ye trojan zart zurt sokarda dünyanın istenilen yerlerinden vpn i açıp istedikleri gibi sunucularda firewall arkasında at koşturabilirler :) tabi ip filtresi %100 güvenlik sağlamaz ama ihtimalleri azaltmaya çalışıyoruz. Statik ip istemelerinin sebebi o.

Ek olarak hocam maalesef statik ip almadan çözemezsin durumu :) yada gidip bi sunucu kiralicaksın o sunucunun ip adresini vericeksin vpn e bağlanırkende o sunucudan bağlanacaksın yada vpn üstü vpn yapıcaksın :D ki önermem

Toplam Hit: 9463 Toplam Mesaj: 28
zimpirti statik ip