folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Su Donarmı Kaynarmı Ikısındede Genlesıyor

Su Donarmı Kaynarmı Ikısındede Genlesıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibrahim_c
    ibrahim_c's avatar
    Erkek

Dunyadan bir poset su aldık ama poset çin malı değil bana genlesebiliyor bu posedı uzaya cıkarıcaz şimdi ozaman su genlesecek

su +4 dereceden yukarı cıkarsa , genlesır

su +4 dereceden asagı ınerse , genlesır

uzayda su genlesecegıne yukarı larındakı lerden hangısı olur ??

Yukarıda yazan medeni durum seceneklerinde neden DUL yok !!! ben belkı dulum
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAGRI
    CAGRI's avatar
    Erkek
    abi olayı anlamadım.. su 4 santigrat derecede en düsük hacmindedir. altnda da üstnde de genlesir buraya kdr tamam. poset de genlesir o da tamam. o poseti uzaya cıkardın su genlesir mutlaka. cnkü uzayda sıcaklık ya cok düsüktür, ya cok yüksektikr.her halukarda su genlesir.sıcaktan da genleseblr soguktan da genleseblr. sorunu anlayamadım ki mantık yürüteym aq :S abi bu yazdıgının tam lnki var mı?

en cok nick dei$tiren mürid
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibrahim_c
    ibrahim_c's avatar
    Erkek
    linki yok made in ibrahim yanı uzaya cıkardıgın su donarmı kaynarmı sonucda genlesecek genlesen su kaynarmı donarmı

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAGRI
    CAGRI's avatar
    Erkek
    abi genlesmeyle kaynamanın donmanın alakası yok ki. venüse götürürsen kaynar uranüse götürürsen donar xD genlesme sadece belki donma ve kaynama noktasına etki eder ( düsürür veya yükseltir )

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibrahim_c
    ibrahim_c's avatar
    Erkek

Anlatamadım kardes ama yinede kendımı yırtıp anlatmaya calsıacagım

donan su genlesır ısınan su da genlesır ozaman genlesen suyun hali ne olur yaw mesala uzaya salınan alkol buharlasıyor yani gaz halde buradan yola cıkmalıyız bu sorunun cvbı benım ıcın cok onemlı bi suru projem var

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    uzayda dış basınç olmadığı için sıvının iç basıncı dış basınçla dengelenir ve eğer sıvı molekülleri arasındaki çekim kuvveti o basıncı dengeleyecek kadar güçlü değilse (ki değil) "muhtemelen" genleşecektir. Yani buharlaşacaktır

Zimbabwe
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAGRI
    CAGRI's avatar
    Erkek

abi genlesen su ısınıyo da olabilr soguyo da olablr bilemezsin ki halinin ne olacagını. alkolü uzaya salınca buharlastıgını nerden biliyosun git -150 dereceye koy alkolu..

114.5 derecede alkol donar. önce -114.5 santigrat a kadar genlesir sonra da alkol donar. ama bunun yerine suyu götürüp te +4 derecedeki haliyle bi venüs e koyarsan sıcaklıgı 0da düsene kadar genlesir 0da su buharı olur. ama yine genlesir. yani genlesen madde illa gaz ya da katı ya da sıvı olur diyemeyiz. ha eger demek istedigin genlesmenin maddeler icin ayırt edici bir özellik olup olmadıgı ise sadece katılar icin ayırt edici bir özelliktir 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

ibrahimcim: amacın nedir söylermisin gece gece milletin kafasını zikme nolur ya aaa bu kadar da olmaz ki

su bildiğimiz sudur yahu. bi fark vardır temiz yada kirli olay bu :) 

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibrahim_c
    ibrahim_c's avatar
    Erkek
    hacı amacım klima yapmak havadakı titresimi emerekten soğuk luk ureten bir klima ANLIYORSUN DEİLMİ sarkısı bile var anlatamadım size yaww

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dodobig
    dodobig's avatar
    Erkek

bilim teknikte boyle bi klimadan bahsediyodu

sanırım 2004 || 2005 yıının bi sayısıydı

www.atsizcilar.com
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zorback
    zorback's avatar
    Erkek
    Hacı iyi de titreşim ısı demek.Klimayı ortamı soğutmak için kullanmayı dusunmuyo msn?Eger AC nin içinde titreşim yawaslatmak istiosan o başka:D
Toplam Hit: 2589 Toplam Mesaj: 12