folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Şu Garip Mantığa Bakar Mısın?

Şu Garip Mantığa Bakar Mısın?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    birdubleraki
    birdubleraki's avatar
    Dişi

((((( haber 12.11.2007  tarihli vatan gazetesinden alınmıştır.Yazar:CAN ATAKLI)))))

(((yazının gerekli olan kısmını aynen aktarıyorum)))

ŞU GARİP MANTIĞA BAKAR MISIN?

Okurlardan her gün çok sayıda mesaj geliyor. Bunların hemen hepsine cevap yazmaya çalışırım. Bazı mesajlar bana fikir verir, bazılarından yararlanmaya çalışırım. Bu mesajlarda çok ilginç yorumlar olduğu gibi hakaretler, küfürler de olur. Bunlara bile belli bir üslubu bozmamaya çalışarak cevap gönderiyorum genellikle.
    İçinde çok ilginç ifadeler, id- dialar, suçlamalar ya da yorumlar olan mesajları da çok dikkatli bir filtreden geçirmeye çalışırım. Hele mail zinciri denilen, bir mesajın bir anda yüz binlerce kişiye gönderilmesiyle oluşan mesajlara hassas davranırım. Çünkü yalan bir haber bu yolla bir anda milyonlara ulaşıyor, mail’i alan herkes bunun doğru olduğuna inanıyor.
    Dün gelen bir mesaj beni çok ciddi düşündürdü. Ama alışılmışın dışında üzerinde isim adres her şey vardı. Sadece bana yazılmıştı, başkalarına gönderilmediği gibi bir başkasının mesajı da iletilmiyordu.
    Üzerinde çok düşündüm. Ancak mesaj kamuoyuna yaptıkları açıklamalarla da tanınan bir dernek başkanından geliyordu. Şimdilik adı bende saklı olan dernek ve başkanının Türkiye’nin yarısını çok üzeceğini biliyorum. Ama bir ibret belgesi olması açısından sizlere de sunmaktan kendimi alamıyorum.
    Okuyun ve değerlendirin.
    Mesaj şöyle:
    Sayın Ataklı,
    10 Kasım tarihli yazınıza dair birkaç kelam etme ihtiyacı hissettim.
    Yazınızda “(...)teröre lanet mitinglerinde türbanlıların olmadığı fark ediliyordu, bayrak da asmıyorlar galiba” demişiniz. Evet, bayrak da asmıyoruz, mitinglere de katılmıyoruz (Elhamdülillah). Biraz empati yapmaya çalışırsanız bunu siz de gayet normal olarak karşılarsınız, anlarsınız.
    Devlet, biz İslami kimliğe sahip insanları bu ülkenin ikinci hatta üçüncü sınıf vatandaşı yerine koyacak, baş örtülü kızları okullara almayacak, baş örtülü çalışmak isteyen bayanları kamu dairelerine almayacak, baş örtülüye vebalı muamelesi yapılacak, dindar insanların Kuran kursları kapatılacak, partileri kapatılacak, İHL’ler kapatılmaya çalışılacak, İslami kimliğe sahip insanlara medya aracılığı ile her gün bir dünya aşağılama ve hakaretlerde bulunulacak, başörtülü olduğu için kanser hastası bir kadına (Medine Bircan) sağlık hizmeti verilmeyecek ve kadın ölecek, yüz bini aşkın baş örtülü kız okuyamadığı için değişik psikolojik rahatsızlıklar geçirecek, bunlardan bir kısmı çok zor şartlarda başka ülkelerde okumaya çalışacak, laiklik adı altında Kemalizm adı altında her gün dindar insanlara işkenceler yapılacak, hakaretler yağdırılacak, baş örtülü olduğu için asker anaları kışlaların kapısından gerisin geri çevrilecek, baş örtülü analar çocuklarının mezuniyet törenlerine alınmayacak, baş örtülü muhabirler üniversitelerde yapılan etkinlikleri takip bile edemeyecek, bizlere İran düşman olarak tanıtılırken İsrail’le kol kola gezilecek, İsrail Cumhurbaşkanı gelip mecliste konuşma yapacak...
    Tüm bunlar olurken bizler de bu ülkenin bayrağını evlerimize asacağız, tertip ettiği mitinglerine koşacağız, öyle mi?
    Olur. Başka bir emriniz var mıydı sayın Ataklı?
    Bu ülke kuruluşundan itibaren İslama ve Müslümanlara düşmanlık beslemiştir.
    İslami değerleri hayattan silmek için elinden gelini ardına koymamıştır.
    Bu yüzden hiç kimse bizden celladımıza âşık olmamızı beklemesin. Biz Müslümanlar bu devletin bayrağına da marşına da vb. diğer şeylerine de saygı duymayız.
    Şunu hiçbir zaman unutmayın ki; saygı ve sevgi karşılıklı olur.
    NOT: Dikkat ettiyseniz hiç “türban” sözü kullanılmıyor. “Baş örtüsü” deniyor. Bu demagoji ne yazık ki çok prim yapıyor.

-----------------------------------

Bunlarda irticai faaliyette bulunanlar.yani sadece dağdakiler yok bunlarda var ve aramızda geziyor.tabi insanların türban takması benim için bi sorun teşkil etmiyor ama Atatürk'e hem cephe almalarını hem de bizim aramızda yaşamalarını içime sindiremiyorum.

Sana ben hayaller düşler büyüttüm Sana ben gözümde yaşlar büyüttüm Sana ben hummalı aşklar büyüttüm Söyleyemedim ((((hepsenolacaksın))))
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oktaysecurity
    oktaysecurity's avatar
    Erkek
    köpek bile ekmek yediği yere ihanet etmiyor.

Sade Üye
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek
    bence böyle bir mail gelmedi adama, türbanlıları kötülemek için böyle bişey yaptı, ayrıca şimdiye kadar birçok teröre lanet mitingine gittim, büyük bölümünü türbanlılar oluşturmaktaydı..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jannissary
    jannissary's avatar
    Erkek

türbanlısıda bir açığıda bir. herkes bu ülkenin vatandaşı bu tür söylemler ancak bizi bölmeye yarar diye düşünüyorum ben.

nasıl her saçı açık din düşmanı değil ise,her türban takanda cumhuriyet düşmanı değildir...

15-17 yaşları arasında ham bünyeli,cahil,karanlık beyinler tarafından yetişmiş geleceğin statükocu elitleriyle bayağı ve gereksiz tartışmalardan sıkıldığımdan dolayı artık siyasi tartışmalarda boy göstermeyeceğim. o konulara yazanlara dışardan bakıp cahilliklerini nasıl kustuklarını son derece iyi görebiliyorum.size kolay gelsin. isteyen herkes üstüne alınabilir. gocunduysanız pm atabilirsiniz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    birdubleraki
    birdubleraki's avatar
    Dişi
    jannissary bunu yazdı:
    -----------------------------

türbanlısıda bir açığıda bir. herkes bu ülkenin vatandaşı bu tür söylemler ancak bizi bölmeye yarar diye düşünüyorum ben.

nasıl her saçı açık din düşmanı değil ise,her türban takanda cumhuriyet düşmanı değildir...

tabi ayrımak lazım.ama onların çoğu türban takıyor.bizim annelerimiz gibi başörtüsü ya da eşarp değil...

bi keresinde şahit olmuştum 4-5 kişi Yasin okudu ardından dua ettiler ama hiç biri Atatürk yada şehitlerimiz için birşey demedi.sadece filistinde ki din kardeşlerimizi israil zulmünden ırak taki kardeşlerimiz abd zulmünden kurtar diye dua ettiler.Atatüek'e küfr edenini bile duydum.

Sana ben hayaller düşler büyüttüm Sana ben gözümde yaşlar büyüttüm Sana ben hummalı aşklar büyüttüm Söyleyemedim ((((hepsenolacaksın))))
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek
    ben de başı açık birsürü pkklı gördüm, hatta dtp li kadınların hepsinin başı açık, şimdi başı açıklar pkklı mı olmuş oluo? bence alakası yok olayla insanları inancına ya da kıyafetine göre yargılayamayız. saçlarını 1.5 metre uzatıp da jöleyle havaya dikip paratoner gibi gezenler acaip gelmio da türbanlılar mı acaip gelio insanların gözüne anlıyabilmiş deilim :/
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    birdubleraki
    birdubleraki's avatar
    Dişi

cold-m4 bunu yazdı:
    ben de başı açık birsürü pkklı gördüm, hatta dtp li kadınların hepsinin başı açık, şimdi başı açıklar pkklı mı olmuş oluo? bence alakası yok olayla insanları inancına ya da kıyafetine göre yargılayamayız. saçlarını 1.5 metre uzatıp da jöleyle havaya dikip paratoner gibi gezenler acaip gelmio da türbanlılar mı acaip gelio insanların gözüne anlıyabilmiş deilim :/
    demiştim yaa türbana başörtüyü ayırmak lazım.

bilmiyorum biliyormusun ama pkk dışında irticada var.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oktaysecurity
    oktaysecurity's avatar
    Erkek
    cold-m4 bunu yazdı:
    katılıyorum. Kıçı açık kadın hoşunuza gidiyorda kapalı insanlar komiğinizemi gidiyor.(kurduğum cümleler de lütfen provakasyon tipi şeyler aranmasın. Kötü bir görüş öne sürmedim.)

Sade Üye
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    birdubleraki
    birdubleraki's avatar
    Dişi

TC yi parçalamak isteyen sadece pkk yok böyleleride  var demek istedim sadece.ama tabi anlarsanız.türbana bi antipatim olduğu için değil.benimde ailemde kapalı insanlar var ama Atatürk düşmanı değil.

Anlamak istediğiniz gibi anlamayın lütfen.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oktaysecurity
    oktaysecurity's avatar
    Erkek
    kusura bakma ama buradaki tepkilerin sana olduğunu zannetmiyorum. Büyük ihtimal o yazara tepkiler.

Sade Üye
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nizamoglu_45
    nizamoglu_45's avatar
    Erkek

Ben bi sosyal demokrat olarak bunları kınıyorum. Ha şunuda belirtmeliyim ki benim annemde başörtülü ancak önemli olan zihniyet ve uygulanan eğitim tarzları. Biz böyle kısır döngüler ile uğraşagelirken insanlar medeniyet yolunda hızla ilerliyor. Zaman kavga ve birbirine kendini kabul ettirme zamanı değil. Unutulmamalı ki şuan düşüncemizi özgürce ifade edebiliyorsak bu CUMHURİYET'i kuranların sayesindedir. Bugün ben ve benim gibi niceleri bu aciz emelli alçaklar karşısında yumruğunu sıkarak dik duruyorsa kanımızdaki asil genlerdendir. Uğrunda ölmek varsa ölürüzde elbet. Ancak bu büyük devletin nice makamları var onlar elbet kendi koruyucu mekanizmalarını kuracaklardır. Eğer bu vatanı koruma görevi bana ve benim gibilerine (bireysel olarak) kadar düşerse ben duracağım ! biz duracağız karşılarında.. !

yürümeye devam et, yol insanı terbiye eder..
Toplam Hit: 1945 Toplam Mesaj: 15