folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Su Projeye Bakında İlham Alın Yenı Aklıma Geldı Taze Taze

Su Projeye Bakında İlham Alın Yenı Aklıma Geldı Taze Taze

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek
    o kadar sistemin masrafını kim karşılayacak sorması aiptir ???

Living Death
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibrahim_c
    ibrahim_c's avatar
    Erkek
    FeraGaTT bunu yazdı:
    -----------------------------
    ibrahim_c bunu yazdı:

http://img508.imageshack.us/my.php?image=asdasql0.png

hocam sorması ayp olucak ama sen 3 metre caplı boruda bunu yapabilecegine inanıyo musun? xD 

ben bu projeyi devlete vercem baktım hayvanlık yaptılar kendıme 15 cm yarı caplı boru yaparım ohh mis gibi saf su sula bahcenı ıste

Yukarıda yazan medeni durum seceneklerinde neden DUL yok !!! ben belkı dulum
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TrKomando89
    TrKomando89's avatar
    Erkek
    kardeş tamam siyah borular yaptın su biraz ısındı ama sonuçta hızlı buharlaşması için suyun kaynaması lazım. koca tarlayı sulucak kadar suyun buharlaşması bi ömür sürer, aynı zamanda su bekledikçe sıcaklığı düşmeye başlıcak. en sıcak yaz günlerinde bile hava sıcaklığı güneşte 60-70 derece oluyo. sen binlerce ton suyu 30 derece ısıtmak için binlerce ton yakıt kullanmak zorundasın. hele kış günlerinde.... hidrojenle oksijeni birleştir daha kolay. :) bu arada bahsettiğin huni filan da zaten kimyada en çok kullanılan saflaştırma yöntemi olan damıtma dır. devlete verilcek bi yanı yok yani. hevesine bakınca yaş biraz küçük galiba ama olsun sen düşünmeye devam et, memleketin düşünen insanlara ihtiyacı var.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Frosttear
    Frosttear's avatar
    Erkek
    abi bahce sulama olayı yalan olurda...safsu elde edip icebilirsin yani en azından ben tuttum senın projeyi...temel fikir maddesel düzlemde kullanabildiğimiz kadar güneş ışıgını kullanmak....amazon ormanlaına güneş gelir ormana gidior belkim ama Allahın cölünede güneş gidior bir bok olmuor orda...yaptır altlı üstlü bir metal depo...koy dışarı icinede deniz suyu koy...kimya lablarında gördüğün damıtma olayını gercekleştir odana...rahat bişi zaten yaptırır yada bulursun...deneyi yaparsan sonuclarıyla benı ve forumu bilgilendiririsn umarım...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BiLGeN
    BiLGeN's avatar
    Erkek

deniz suyunda bizim kullandığımız sudaki gibi minareller bulunmaz bu yüzdende bitki beslenemez

ama renk olsun diye yapılabilir aslında :D

hala mustafa başerin python e book unu bekliyoruz eimi :( 

Hoşgörü
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek
    hoca moralini bozmak gibi de olmasın ama güzel deil be :P

All I need is a possibility.
Toplam Hit: 2101 Toplam Mesaj: 17