folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder Subliminal Site Tasarımı Mümkünmü

Subliminal Site Tasarımı Mümkünmü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sittinsene
    sittinsene's avatar
    Erkek

sahibinden.com tarzı bir site açmayı düşünüyorum( 1 yıldır) bu siteyi kodlarken sitenin satışını ve hitini artırmak için sitenin heryerine subliminal yazılar yapılsa etkisi olurmu belkide önceden yapılmıştır siteden dönen bir konu var ordan esinlendim tutarmıki :) zaten dizilerde çizgi filmlerde avmlerde müzikle  bu yapılmakta  web sitesi için neden olmasın?

VERENDE..."O" ALANDA..."O" NEDİR SENDEN GİDECEK?,TELAŞINI GÖRENDE "CAN" SENİN ZANNEDECEK!!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

subliminal öyle arka plana resim koymakla olacak iş değil interdisipliner bilgi gerektirir.

tahribat.com a can feda
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

resimlerle yapılabilir ama öyle herkes yapamaz sonuç olarak oda bir sanat bence

I am Jack's inflamed sense of rejection
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahinka
    sahinka's avatar
    Erkek

niye öyle kolay bi şeymiş gibi söyledin :D siteye user çekemedikten sonra içinde cennetin resmi olsa nolu rolmasa nolur 

imza
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

dediğin gibi neden olmasın.. herkes yapıyorsa sende yaparsın logoda falan olabilir arkaplanda olursa nasıl olur bilemem ama bannerda falan da olabilir baya incelemen lazım baya teknik var güzel bişey yaparsan tutar neden olmasın.. olup olmadığı hakkında yardımcı olabilirim

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

sadece bir yere sex sıkıştırmakla olmuyor ki, görsel çağrışım da gerekli, 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mettoman
    mettoman's avatar
    Erkek
    becebilir misin bilmem ama görüntüyle uğraşma müzik kaydı al oraya yerleştir intronda kullan
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

tasarımın üstündeki text ve yaziyla pek etkisi olmaz

sübliminalin etkisi de abartılıyor bence, herşey üründe biter. Cocacola güzel bir içecek olmasa istediğin kadar sübliminal yap satılmaz

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

konu çığrından çıkamdan bende bunla ilgili bir şey sorayım mesela hoparlöre istersek beyi etkilecek frekansta ses çıkarttırabilirmiyiz yada monitöre aynı şekilde beyni etkilecek freknsta ışın yaydırabilirmiyiz uzaktan ama yazılım ile

I am Jack's inflamed sense of rejection
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

harry potter ın afişlerinde filmde felan dolu subliminal mesaj varmış. ama yapılan son 4 filmi bence siktiriboktandı alakası yok zaten o kadarda izlenmedi. etkisi çok az bence uğrasmaya değmez senn projen için.

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Subliminal mesaj verebilmek mümkündür ama sürekliliği sağlanamazsa hiç bir işe yaramaz. Bahsettiğin sitenin sublliminal olayı ile ben ilgileniyorum, kaldı ki bu bir denemeden ibaretti. Güzel bir refleks aldığımızı görebiliyorum. Günlük 300-400 tekil hitten günlük 5-6k hite doğru gidiyoruz. 

Eğer amacın subliminal bir öğe kullanmaksa yol haritan belli. Hangi türden bir argüman kullanacağından (resim,ses kaydı vs vs) amacının ne olduğuna ve en önemlisi hedefinin ne olduğuna kadar değerlendirmen gereken bir çok done var. Tüm bunlar göz önüne alıp eylem planı hazırlamalısın.  Bu plan dahilinde gidersen sadece insanlara ''akılda kalıcı, çabuk hatırlanır'' site mejı vermiş olursun.

Örnekleri arttırmak mümkün ama başım fena halde ağrıyor, 2-3 ağrı kesici içip biraz uyumak istiyorum artık.

Saygılar 

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
Toplam Hit: 2044 Toplam Mesaj: 16