folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Süleyman Demirel Üniversitesi Pilot Üniversite Seçildi - Öss"Ye Girecekler İçin Önemli

Süleyman Demirel Üniversitesi Pilot Üniversite Seçildi - Öss"Ye Girecekler İçin Önemli

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    atat
    atat's avatar
    Erkek

Herkese merhaba,

bu konu Öss'ye girecek olanları çok yakından ilgilendiriyor. Öncelikle sistemden bahsedeyim. Bu sistem bildiğim kadarıyla önlisans öğrencileri için.

sistem şöyle; malumunuz önlisans yani meslekyüksek okulları 2 yıl. ve iki yılda toplam 4 dönem öğrenim görmekteler. Artık yeni sistemle beraber bu dönem sayısı iki yılda 6 döneme çıkıyor :) Yani kısaca yaz tatiliniz yok arkadaşlar... Güz, bahar ve yaz dönemi. Bu sistemde derslerden kalan öğrenciler için yaz okulu uygulaması kalkıyor ve çan eğrisi sisteminde en düşük not ile en yüksek not artık sisteme girmiyor.

Peki bu sistem nasıl işleyecek?

Bu sistem 2009-2010 yılında başlayacak, yani gelecek öğretim yılında başlayacak ve sadece Süleyman Demirel Üniversitesinde uygulanacak. Başka üniversitelerde aramayın :) Şimdi siz eylül ayında okula başalayaksınız ve yaklaşık 4 ayda bir sömestır tatili diye nitelendiren dönem arası tatiline gireceksiniz. Malumen 2 hafta tatil olacak. 2 dönem teorik 1 dönem uygulamalı (staja benzer) bir sistem. ama staj diye kolay sanmayın bu staj denilen dönemdede vize final sınavları uygulaması var :) Yani üniversite yaz kış demeden öğretmenleri olsun öğrencileri olsun okulda. Kesinlikle öyle 3-4 ay tatil yok. Benim fikrimi sorarsanız güzel bir sistem tabi değerlendirmesini bilene. Yani kısaca sen üniversiteden mezun olunca sadece teorik bilgilerinle piyasaya atılmayacaksın. Nitelikli bir eleman olacaksın. Ayrıca bu programdan mezun olanlara bir diploma türü ekstra bir belge daha verilecek.

eski bir dost mu aradınız?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyotbt
    Biyotbt's avatar
    Erkek

sanki zorunlu stajları okulda verecekler gibi...

ama vize ve final olması sahte stajların önüne geçecek bencede süper ama devlete maliyeti artabilir

kendim hakkında daha fazla bilgi de
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek
    Anlamadım hocam.

Önlisans öğrencisi ne demek ? :$

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    atat
    atat's avatar
    Erkek
    Önlisans = Meslek yüksek okulları yani 2 yıllık üniversiteler

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek
    Hazırlık programı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    atat
    atat's avatar
    Erkek

Biyotbt bunu yazdı:
    -----------------------------

sanki zorunlu stajları okulda verecekler gibi...

ama vize ve final olması sahte stajların önüne geçecek bencede süper ama devlete maliyeti artabilir

devlete maliyeti artacağını sanmıyoum çünkü  öğretim görevlileride yazları zaten maaş alıyor. Ayrıca harç paraları da 3 dönem boyunca yatacak. Yani gelirde olacak ;) Birde maliyet şu anlık 0 olur çünkü Türkiye'de sadece Süleyman Demirel Üniversitesinde uygulanacak. Ve muhtemelen 4 sene sonra uygun görülürse bu proje başarılı olursa tüm üniversitelerde devreye girecek

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mescarine
    mescarine's avatar
    Erkek
    cacık olmaz.com... istediklerini yapsınlar sınavsız geçildiği sürece ipini koparan myo lara gelir. eninde sonundada mezun olur. ahanda size kalite... hak eden geçsin kardeşim...

YGS: Yeni Gelin Sınavı.. Bir heyecan, bir arzu, bir istek.. Biraz hüzün, biraz acı, biraz gözyaşı..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    atat
    atat's avatar
    Erkek

mescarine bunu yazdı:
    cacık olmaz.com... istediklerini yapsınlar sınavsız geçildiği sürece ipini koparan myo lara gelir. eninde sonundada mezun olur. ahanda size kalite... hak eden geçsin kardeşim...

arkadaşım zaten bu yıl sınavsız geçiş kalktı :)) HABERİN OLSUN :)  

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

şimdi bi dk..bu yıl kazanırsak süleyman demireli bu 6 dönemdemi eğitim görcez..ayrıca süleyman demirel özel mi ?

edit : bu yıl derken bu sene son lise 4 gelecek yıl girersek yane:) 

Boş İşler Uzmanı..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    atat
    atat's avatar
    Erkek
    bu dönem sonundan itibaren Öss'ye gireceksiniz ve Süleyman demirel Üniversitesinde meslek yüksek okulu kapsamında bir bölüm kazanırsan evet 6 bölüm okuyacaksın ve yaz tatili kavramın olmayacak. bu uygulama 2009-2010 öğretim yılında başlıyor. Ayrıca SDÜ özel üniversite değil

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolygaN
    HolygaN's avatar
    Erkek

atat bunu yazdı:

mescarine bunu yazdı:

arkadaşım zaten bu yıl sınavsız geçiş kalktı :)) HABERİN OLSUN :)  

Ciddimisin. 

Edit: Daha belli değilmiş. Sevinmiştim birden

Toplam Hit: 3875 Toplam Mesaj: 12