folder Tahribat.com Forumları
linefolder Python
linefolder Şunu Programla Öğren

Şunu Programla Öğren

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Arkadaşlar python dili üzerinden kendimi geliştiriyorum sonra java üzerinden gitmeyi düşünüyorum

lütfen boşver o dilleri c++ & c# takıl diye yorum atmayınız

konu başlığı bulamadım moderatörlerimiz uygun bir konu başlığı bulursa değiştirmesini dilerim

---------------------------------------------------------

gelelim istek konuma

1-10 arası zorlukta istek ders istiyorum misal kullanıcının girdiği sayıyı harfle yazılan program yaz örneğin inputtan gelen veri " 97 " ise program onu " doksan yedi " olarak yazsın bunun gibi istek ödev mi dersiniz ders mi dersiniz bilemem yanına da zorluğu misal " x programı zorluk bence 7 " gibi yazabilirsiniz

neden istiyorum böyle bir konuda böyle bir şey programlama algoritmamı geliştirip problemlere uygun algoritmayı kafamda & kağıtta çizip programa dökmek

eve mantar pano aldım 3 e ayırdım

Ödev | Programlama Aşamasında | Yapıldı olarak

o sütunun altına post-it ile yapışıtırıp daha sonra programlayıp bitireceğim

silicon valley izleyenler görmüştür o panoyu

yazmak istediklerim bu kadar iyi forumlar

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pineapplemen.
    sercoo
    sercoo's avatar
    Erkek

girdi olarak ,bi liste ve sayı alan bi fonksiyon olsun, bu fonksiyonun işi listedeki elemanları sayı kadarlık hanedeki bütün kombinasonlarını çıkarsın örnek olarak

list = ["sağ","sol",yukarı] ,sayı = 3

çıktı :

sağ,sağsağ

sağ,sağ,sol

sağ,sağ,yukarı

sağ,sol,sağ gibi bütün kombinasyonlarını yazıcak

bence zorluk seviyesi 6 dır ama amatör olduğum için bana öyle gelmişte olabilir

i might be a pineapple but you're a fineapple baby
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Geçen algoritma dersinde gördüğümüz bir örneği sorayım tabi bu arada bizim hocaların verdiği python kaynakları var istersen onlarıda yollayabilirim

Kullanıcıdan bir sayı girmesini iste (s değişkeni ver)

ek olarak 1 değişken daha tanımlama hakkın var 

bu sayının kaç basamaklı olduğunu bulan döngüyü yazın 

puan 3 sadece görünce kafamı karıştıran bir olay vardı ilk kez denk gelmiştim onu bulabilecek misin hani tek mevzu o while döngüsü tabi başka çözüm bulursan olur sonra bahsettiğim yeri söylerim

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Koyu  10lira tavuk 1 lira inek 50lira alman gereken hayvan sayısı 100 toplam paran 500 her hayvandan enaz bitane alman gerek para artmayacak hayvan sayılarını bulan programı yazınız

1234567B tarafından 25/Eki/17 23:22 tarihinde düzenlenmiştir

arbeit macht frei
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

codingame.com

Sadece bi imza..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

Kral budur https://projecteuler.net/archives herhangi bir programlama diliyle buradaki algoritmaları çözüp cevabı vermenizi istiyor. Buradakilere odaklanman şahane geliştirir. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Abizittin
    Abizittin's avatar
    Erkek

görselleştirmek önemli. sen mantar panoyu tercih etmişsin. bi de trello.com a bak istersen hoca.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

Python algoritma ve veri yapilari ogrenmek icin pek uygun bir dil degil. (dynamically typed dillerin hicbiri degil). Zaten dilin amaci senin algoritma yazmak zorunda kalmaman, o nedenle yazinca biraz cirkin oluyor. 

Ornegin @TheAvenqer'in verdigi ornegi len(str(int(raw_input())))  seklinde yazabilirsin, mod ve bolme ile de yapabilirsin.

Soru: Kendi kaynak kodunu ekrana basan python programi yazin.

Bunlara quine denir, biraz zorlanirsin, orasi kesin, ancak yapamiyorsan bile ileriki bir zamana sakla, sakin nasil yapildigina bakma. Kendin kesfettiginde cok daha faydali olacaktir ve cok daha fazla haz alacaksin.

AMpul tarafından 26/Eki/17 00:53 tarihinde düzenlenmiştir

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    AMpul bunu yazdı

Python algoritma ve veri yapilari ogrenmek icin pek uygun bir dil degil. (dynamically typed dillerin hicbiri degil). Zaten dilin amaci senin algoritma yazmak zorunda kalmaman, o nedenle yazinca biraz cirkin oluyor. 

Ornegin @TheAvenqer'in verdigi ornegi len(str(int(raw_input())))  seklinde yazabilirsin, mod ve bolme ile de yapabilirsin.

Bunlara quine denir, biraz zorlanirsin, orasi kesin, ancak yapamiyorsan bile ileriki bir zamana sakla, sakin nasil yapildigina bakma. Kendin kesfettiginde cok daha faydali olacaktir ve cok daha fazla haz alacaksin.

Benim gibi yazılım yada bilgisayar mühendisliği okumamış biri için kaç puanlık soru?

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    AMpul bunu yazdı

Benim gibi yazılım yada bilgisayar mühendisliği okumamış biri için kaç puanlık soru?

Edit: Yaptım birşeyler, pm atıyorum

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

teşekkürler arkadaşlar

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
Toplam Hit: 3246 Toplam Mesaj: 16
algoritma