folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Süreli İş Sözleşmesinde İşçinin Tazminat Ödemesi

Süreli İş Sözleşmesinde İşçinin Tazminat Ödemesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı

alo 170 e sorarsan ılgılı yerden mezuat yorumlayıcılar konuyu sana ozetleyebılır. 

ıs mahkemelerı ıscının yanındadır fakat .

işveren gözünden bakarsak ta sen haber vermeden çat diye 4 yıllık süreli sözleşme ise 4 yıllık bir projede isen senınısten ayrılmandan dolayı işin durması vs durumu varsa sana tazminat davası açabilir ; bilir kişi filan atanır.

ha sen zaten işten haber vermeden ayrılırsan ya da hemen ayrılacagım dersen; ihbar tazminatını ödemek zorunda kalırsın işverene .

fakat birisi demişti iş mahkemesnde bu tutarı işçiye ödeten olmadı dıye dusmustum. hukuka ayrkırı karar alıyorlar dıyebılırım.

ama eğer ki maaş yüksekten yatıyorsa işveren affetmeyebilir.

eş tayini ; fel afet vefat sağlık vs durumlarda bu tazminat yolu mahkemede iptal olabilir.

keyfiyetten ayrılmayı kapsar ekstra tazminat durumu bence. kişisel düşüncelerimi söyledim net bilgi değildir

yine kesin bilgi için alo170

Adam diyor ki "4 sene bizimle kalacağına dair taahhütname imzalayacaksın. Eğer bunu bozarsan şu kadar miktar tazminat ödeyeceksin. Biz sana o kadar emek vericez işi öğreticez , sen kalkıp 1-2 sene içinde gideceksin biz bunu kabul etmiyoruz. " Tarzı söylemler çözemedim açıkçası.

@xylgn_ baya açıklayıcı anlatmış , elllerine sağlık.

alo170'i bilmiyordum teşekkür ederim orayada bakarım.

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
Toplam Hit: 1520 Toplam Mesaj: 12
tazminat süreli iş sözleşmesi