Suriyeli Öğrencilere 1200Tl Burs

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

http://www.ytb.gov.tr/haber_detay.php?detay=4898

Normalde evet güzel bir fikir öğrencilere destek olunsun suriyeliler eğitim alsın ülkeye faydaları dokunsun demek isterdim ama bu ülkenin çoçuklarına 200-300 tl verip sonra faizle geri alırsan insanlar tepki verir haliyle. Sadece burda okurken parasızlıktan ek iş arayan yan gelir arayan bir çok mürid var onların suçu neydi ?

Aynı olay yurtdışından gelen öğrencilere uzun zamandır yapılıyordu. Dandik bir sınav bedava akbil bedava para bedava kalacak yer. gençler diğer ülkelerden tatil yapmaya geliyorlardı buraya, benimle beraber başlayan genç ben mezun olalı 2 yıl oldu hala 1. sınıfta.

Zamlarla girdiğimiz yeni yılda bu tür olaylara olumlu bakamıyorum insanlığım tükendi galiba . Aranılan şartlar ayrı komik zaten.

İşte, aranılan şartlar

Eğitimin devam ettiği aylarda aylık bin 200 TL olarak verilecek Destek Burslarından faydalanabilmek için Türkiye’de Geçici Koruma altında bir Suriye vatandaşı olmak, Türkiye’deki devlet üniversitelerinin en az dört yıllık bölümlerinde lisans düzeyinde eğitim görüyor olmak, Birinci öğretimde (gündüz programında) kayıtlı olmak şartları aranıyor. Kayıtlı oldukları bölümlerde 1’inci eğitim-öğretim dönemlerini tamamlayan burs adayları için genel not ortalamasının 4 üzerinden en az 2.00 olması şartı aranıyor. Not ortalaması belli olmayan adayların lise diplomalarına bakılarak, ortalamanın en az yüzde 50 olması gerekiyor.

Cesnist tarafından 04/Oca/16 12:25 tarihinde düzenlenmiştir

طדṮ
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

kufurle kaza yorumlayan kamyoncu dayi geldi aklima. haaaaaagggg cok guzel oldu cokda iyi oldu

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Yapılması gereken en mantıklı hamle ülke çapında üniversite öğrencilerinin imza toplayıp bizim aylıkların da bursa dönüştürülmesini istiyoruz demesi.

Ayrımcılık. Sığınmacı diye illaki yardım edilecek ama kendi öğrencisinin suyunu sıkarken başkasına kepçeyle dağıtıp yine bu parayı senden alması absürtlüğün önde gideni.

En azından ortalama yüksek olsaydı. 2.0 nedir? Zaten ülkede boş üniversiteli gırla yürüyor. Bir de bunlar ekleniyorlar. İleride bunlara iş ayrıcalığı da verilecek. Piyasaya katılan binlerce ek yük.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Benden yana 1 kuruş giderse haram zıkkım olsun. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

İlk fırsatta çıkıp gidecekler kervanına katıldım bende. Bu ülkede böyle salaklıklar ne ilk ne de son. Kendi vatandaşını eşşek yerine koy, ilk fırsatta çekip gidecek adamı krallar gibi yaşat. O adamların çoğu okuduktan sonra Avrupaya ABD ye gidecekler.

Benim arkadaş yüksek lisans yapıyor. Ne kredi ne burs hiçbir şey vermediler.  Not ortalaması da 2.90 civarındaydı.

SkynetX tarafından 04/Oca/16 12:45 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustafa_unax
    mustafa_unax's avatar
    Erkek

Bana eğitimim boyunca verdikleri öğrenim kredisini şuan çatır çatır faiziyle birlikte alıyorlar.

Ben borç içinde yüzerken biyandan kredi ödemeye çalışıyorum bunlar yabancılara para dağıtıyo.

Allah kimsenin başına vermesin tabi Suriye'de olanları fakat başımıza gelse kimseden en ufak fayda göremeyeceğimizi iyi bildiğim için benim paramdan para veriliyosa buna aracı olanlara hakkımı helal etmiyorum.

Ben birine yardım edeceksem bunu kendi insiyatifimde istediğim kişi ve topluluğa yapmak isterim.

Kobani denilen yere giden askeri yardımın ülkemizden güvenli şekilde geçişini sağladık ve bugün orası rahata erdi, şuan Diyarbakır'da kobanide yapılanı yapmaya çalışıyolar. Tuzaklar siperler vs. birebir aynı.

Bu orospu çocukları tarih boyunca hayinlik yaptı, birilerinin köpeği olana kadar orda sıkışmışken ağzına sıçıp rahat etmek vardı ama yapmadık.

Bugünde aynı şekilde suriyelileri besleyelim, bir kere daha "acıma yetime döner koyar g.tune" sözünü zamanla iliklerimize kadar yaşayalım.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

asgari ücretle aynı amg :D dsaodjsaod lan çok komik ya

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

.

Minimalist Değilim Tembelim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

AB'den para gelsin de ne olursa olsun.

3 milyar avro alacaklar.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

amaç neki acaba

hay amk ya

aktroller gelip savunsunlar bakalım belki başka bişey vardır

le le le sakine
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

Ben verilmesine karşı değilim hatta güzel olmuş ama neden bizim çocuklarımıza verilmiyor ? 

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
Toplam Hit: 8160 Toplam Mesaj: 73
suriye burs ytb