folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Sütaş Süzme Peynir Almayın

Sütaş Süzme Peynir Almayın

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delinetci
    Delinetci's avatar
    Erkek
    THT2005 bunu yazdı
    Delinetci bunu yazdı

Sütaşı bilmem de pınarda gıda mühendisi olarak çalışan birisi "Ben çocuklarıma pınar yedirmiyorum eve dahi sokmuyorum." demişti.

Şu sozu daha once farkli markalar icin 10 larca kez duydum. Yiyeceginden , icecegine kadar..cips , tavuk , kek , biskuvi , yogurt , nescafe , yumurta , damacana su. Ve daha nicesi..., hatta araba markasi bile var....

Ne yapacagiz hocam.

Hocam ben ilk ağızdan böyle bir şey duyduğum için yazdım. Başka yerde sütaş çalışanı veya başka markanın çalışanı da buna benzer sözler söylüyor olabilir. Yapılması gereken en az şekilde hazır gıdayla beslenmek. Kendiniz üreteceksiniz ya da bildiğiniz organik şekilde yoğurt, peynir, süt, bal, pekmez üreten kişilerden alışveriş yapmak. Nihayetinde şehirde yaşıyoruz ister istemez hazır gıda tüketiyoruz. Ama tabi ki ne kadar en aza indirirsek o kadar iyi. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Iruretta
    Iruretta's avatar
    Erkek

Böyle küf üremeleri bütün süt ürünlerinde olabilir. Fabrikasyonda temizlikte borulara yapışmış olabiliyor ya da elekten kaçabiliyor gayet mümkün ve bu bütün firmalar için geçerli.  Ha köyden alırım dediklerinde teyzeler bu sütün peynirin içine kaçan küfleri filan elleriyle alsada bakteriyel kontaminasyon had safhada. Yani demek istediğim eğer evde yapmıyorsan en temizi yine seri üretim.

http://yanduvar.blogspot.com/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackmir
    blackmir's avatar
    Erkek

saklama koşulları bakkal marketin dolbaının bozukluğu. bir çok etken var olayda.

"Sevin O seni her an yaşattığı için ." "Üzül O nu bir an yaşayamadığın için."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

Ben de meyvesuyu ve hatta şarap yapım aşamalarını biliyorum mesela ama eve sokmam diyemiyorum kendin üretmiyorsan hepsi aynı bokun laciverti maalesef..

Kendine İyi Bak ..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    q0x
    q0x's avatar
    Erkek

2 günde bir alırım 2 senedir, bir sorun yaşamadım.

Fakirim, Fakirsin, Fakirler, Fakır da olabiliyorum arada ördeğe damacanaya bağlı Fakirler dedim orada çağrışım yaptı kafirler nerede ne yapıyor ?
Toplam Hit: 5451 Toplam Mesaj: 36
sütaş