folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Tablet Mi Kindle Mi? ( Tablet Vs Kitap Okuyucu )

Tablet Mi Kindle Mi? ( Tablet Vs Kitap Okuyucu )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    Roark bunu yazdı
    mkeles84 bunu yazdı

Kindle cihazlarda ve Kobo Glo HD modeli e-kitap okuyucularda SD kart desteği yoktur. 4 GB (kullanılabilir alan yaklaşık 3.2 GB) kendi hafızaları var. Kobo Aura 6" ve Kobo Aura H2O 6.8" modelleri ise 32 GB'a kadar micro sd kart destekliyor. Tüm PDF'leri okumak için ise 9,7" Onyx Boox marka e-kitap okuyucuları var ama onlar biraz pahalı. Koboturkiye.com sitesi benim olduğu için bu işlerden anlıyorum az çok. Elimde karşılaştırma amaçlı kullandığım Calibro Sense ve Kindle Paperwhite 2 var.

Hocam onyx boox baya pahalı imis aynı kategori de daha ucuzu yok mu bunun :D 

https://www.youtube.com/watch?v=quWo0SVMHu4

bır hocam hedıye geldı dıye bahsetmıstı buymus demekkı cok guzelmıs bu not alma olayı kındle ıcın uygulama arastırmıstım bulamamıstım. şahaneymıs bak bu da alınır 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı
    Roark bunu yazdı
    mkeles84 bunu yazdı

Kindle cihazlarda ve Kobo Glo HD modeli e-kitap okuyucularda SD kart desteği yoktur. 4 GB (kullanılabilir alan yaklaşık 3.2 GB) kendi hafızaları var. Kobo Aura 6" ve Kobo Aura H2O 6.8" modelleri ise 32 GB'a kadar micro sd kart destekliyor. Tüm PDF'leri okumak için ise 9,7" Onyx Boox marka e-kitap okuyucuları var ama onlar biraz pahalı. Koboturkiye.com sitesi benim olduğu için bu işlerden anlıyorum az çok. Elimde karşılaştırma amaçlı kullandığım Calibro Sense ve Kindle Paperwhite 2 var.

Hocam onyx boox baya pahalı imis aynı kategori de daha ucuzu yok mu bunun :D 

https://www.youtube.com/watch?v=quWo0SVMHu4

bır hocam hedıye geldı dıye bahsetmıstı buymus demekkı cok guzelmıs bu not alma olayı kındle ıcın uygulama arastırmıstım bulamamıstım. şahaneymıs bak bu da alınır 

Pdf okuyucu buldum ama baya pahalı :) link bu

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Konu up olsun da;

şu tablet gözlerinizi elinize verir diyenlerden sebepler duymak istiyorum.

saatlerce bilgisayar başında o kadar animasyonu takip eden gözleri tabletteki yazılar mı patlatıyor ?

internet ortamında farkında olmadan günde sayfalarca yazı okuyan insanlar olarak, tabletler sizi kör eder demek bana abez geliyor.

kindle ve türevlerinin tek iyi yanı, şarj süreleri falan bence. 

yerinde olsam sadece kitap okumaya o kadar para vermezdim. Nedense bana organik beslenelim muhabbeti gibi hikaye geliyor bu da.

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    ozgunlu bunu yazdı

Konu up olsun da;

saatlerce bilgisayar başında o kadar animasyonu takip eden gözleri tabletteki yazılar mı patlatıyor ?

internet ortamında farkında olmadan günde sayfalarca yazı okuyan insanlar olarak, tabletler sizi kör eder demek bana abez geliyor.

yerinde olsam sadece kitap okumaya o kadar para vermezdim. Nedense bana organik beslenelim muhabbeti gibi hikaye geliyor bu da.

ben bilgisayar başında günde 1 ila 2 saat yazı okuyorum. diğer işlerle yaklaşık 11 saat bilgisayar başındayım kesintisiz. saatlerce yaptığım iş (excel vb) yarım saat pdf veya word okumak kadar yormuyor beni. başım gözüm dönmeye başlıyor. demek istediğim bilgisayarda kitap okumakla ekran karşısında durmak aynı şey değil.

e-reader denemedim hiç, fakat fiyatının uçuk olduğuna katılıyorum. bence en kralı 200 lirayı geçmemeli ki yaygınlaşsın. tabi ucuzlaması için de yaygınlaşması gerekiyor öyle bi paradoks. bence biri çıkıp ucuza satıyorum demeden de sürümden kazanamaz. üreticiler cesur olmalılar.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı
    ozgunlu bunu yazdı

Konu up olsun da;

ben bilgisayar başında günde 1 ila 2 saat yazı okuyorum. diğer işlerle yaklaşık 11 saat bilgisayar başındayım kesintisiz. saatlerce yaptığım iş (excel vb) yarım saat pdf veya word okumak kadar yormuyor beni. başım gözüm dönmeye başlıyor. demek istediğim bilgisayarda kitap okumakla ekran karşısında durmak aynı şey değil.

e-reader denemedim hiç, fakat fiyatının uçuk olduğuna katılıyorum. bence en kralı 200 lirayı geçmemeli ki yaygınlaşsın. tabi ucuzlaması için de yaygınlaşması gerekiyor öyle bi paradoks. bence biri çıkıp ucuza satıyorum demeden de sürümden kazanamaz. üreticiler cesur olmalılar.

@ozgunlu ; hocam ekran paneli sayesinde , gercek kitap sayfasından farkı olmadıgını , ve gerçekten gözü kesinlikle rahatsız etmedigini söylüyorlar.

Sahsen ben bilgisayarda uzunca yazılar okuduktan sonra , gözlerim sulanıyor ve gözlerimi monitörden cekince etrafa bakamıyorum , sulanıyor. o yüzden , monitör , ya da tablet yerine gözü yormuyor olmasından dolayı ben e-reader düsündüm. 

Ama sanırım pdf okutabilen , ve hafıza kartı takılabilen e-reader 'lar 1000tl den baslıyor.

Yurtdısında filan aslında ucuza bulunabilse güzel olur 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    ozgunlu bunu yazdı

Konu up olsun da;

kitap okumak goz yorucu bir surec tutupta bunu tabletten yap izun sure ozaman yoruldugunun farkina variyor insan.

makale okumak.vs yormuyoe ama.devamli e book okumaya calis pcden okunmuyor .kaldiki pcden devamli flux acik telde twilight acik. astigmat varsa siciyorsun .

tepki sureleriyle de alakali olabilir pc monitorleri ile telefon tablet ekranlarin goz yormasi ayni degil. 

ben de senn mantiginla yaklasiyordum ne olacakki okunur diyordum.ama.bir sure ipad ile kitap dokuman okuyunca sknti yapiyor.

amk @roark koy su pdflerinden buraya okunabilir formatta diyordun kindlea atayim.video cekeyim dd bir gor .kindle pdf aciyor 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Tabletten kitap okunur hem de bal gibi okunur. Sıkıntı sizde.

Samsung TAB4 üzerinde onlarca kitap okudum. Ne gözlerim yandı ne de başka birşey...

Gidip arka plan beyaz üzerinde siyah yazılarla okursanız ağırır tabi. Gidin MoonReader Pro sürümünü alın rahat rahat her kitabı okuyun.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    SkynetX bunu yazdı

Samsung TAB4 üzerinde onlarca kitap okudum. Ne gözlerim yandı ne de başka birşey...

Gidip arka plan beyaz üzerinde siyah yazılarla okursanız ağırır tabi. Gidin MoonReader Pro sürümünü alın rahat rahat her kitabı okuyun.

MoonReader kullanıyorum tavsiye ederim herkesee 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı

Hocam moonreader ile beraber tablette sıkıntı olmuyor değil mi? 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

tabiki kindle 

Toplam Hit: 4353 Toplam Mesaj: 41
tablet kindle