folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Tahribat Müridleri"Ne İmece Çağrısı

Tahribat Müridleri"Ne İmece Çağrısı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Criminal
    Criminal's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Adreslerini vereceğim iki site taslak halinde henüz.

Biri IBM'in Bilgi Üniversitesi'nde açtığı İleri Araştırmalar Merkezi'nin sitesi, ki İstanbul'daki müritler IBM'in ücretsiz kurslarına katılabilir, eğitim alabilirler.

Diğeri de Eclipse Türkiye Topluluğu adı altında Akademik Eclipse kullanıcıları arasında bir platform olma görevini üstlenecek bir site.

Tamamıyla yabancı birinin gözüyle, sitelerin tasarımının nasıl olduğunu, eksiklerinin neler olduğunu, nasıl iyileştirilebileceğini veya neyi eklenmesinin faydalı

olacağını düşünür ve bu konudaki fikirlerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.

İki sitenin de yazılım alanında sizin de işinize yarayacak bilgiler ihtiva etmek üzere yapıldığını düşünerek, olası beklenti/ihtiyaçlarınızı da hesaba katarak cevap

verin lütfen.

IBM İleri Araştırmalar Merkezi : http://cas.bilgi.edu.tr/cms/

Eclipse Türkiye Topluluğu : http://eclipse.cas.bilgi.edu.tr/cms/

Şimdiden teşekkürler,

Crimin@l

(Daimi imza : Yokluğun cehennemin öbür adıdır, üşüyorum kapama gözlerini.)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Abi gördüğüm ilk eksik sitede footer yok...

Footersız sitelerde ben daha hala bişiler yüklenecekmiş gibi bir hisse kapılıyorum ve güevnsiz hissediyorum...

Onun haricinde ibmin sitesinin arkasında şöle hafifden bi background olsa hoş olurdu gibime geliyor...

Şimdilik bu kadar :)

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek
    ibm aşırı sade olmuş bence

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek

rene hocamın dediği gibi ibm sitesinde background resmi olsa.. çok daha güzel olur...

diğerinde ise logonun kenarlarındaki beyazlıklar olmasa daha bi güzel dururdu...

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    abi background güzel durur fontlarda biraz fazla büyük 12 galiba 10 'a kadar çekilebilitesi var çok fazla tablo var onun yerine tabloların kalınlıgını sıfıra düşüürp tablo arka plan rengini logo ile uyumluyabilebilirdin :) nese o sana kalmı$ :)

[22817//kaanabak]
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Criminal
    Criminal's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Arkadaşlar menü ve özellik açısından da eksiklerini inceleyin.

Mesela Eclipse Türkiye Topluluğu için makale bölümü eksik, download bölümü eksik, eklenti bölümü eksik vs. vs.

Bu tarz eksikliklerini de inceleyin.

Bu siteye ne amaçla gireceğinizi düşünün ve orada ne olması gerektiğini söyleyin, en önemlisi bu.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek

bu siteler daha oluşturulma aşamasında wordpress le yapılmış gibi.

İki sitenin de yazılım alanında sizin de işinize yarayacak bilgiler ihtiva etmek üzere yapıldığını düşünerek, olası beklenti/ihtiyaçlarınızı da hesaba katarak cevap

ben pek bi bilgi göremedim ortalıkta :S sadece seminerlerle ilgili bilgiler ve takvim var kayıt olun var bide. döküman yok !!! beklenti olarak içeriğini düşününce hali hazırda yazılımcılar için ipuçları, hiç bilmiyenler için eğitim dökümanları filan olablir. vs vs

Living Death
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

http://cas.bilgi.edu.tr/cms/ bu site aşırı sade görsellik yok bu nedenle sadece işi düşenin ilgisini çeker diye düşünüyorum

http://eclipse.cas.bilgi.edu.tr/cms/ burayada sanki zorla üye olmalıymışım daha fazla şey için gibi his verdiriyor yani üyelikte daha çok içerik vs varmış gibi.. belkide öyledir fakat herşeyi üyelik ardına saklamak zamanı olmayan ve üşenen biri için kötü bişey ki anasayfada gerçekten hiç bişey yok. sadece ufacık bi bilgilendirme ve daha sonra başka sitelere giden linkler garip geldi..

bide footer yok rene abüye katılıyorum footersiz olmaz

azcık daha içerik ve görsellik diyorum ben..  

:|
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xfilesss
    xfilesss's avatar
    Erkek
    SpyßreaK bunu yazdı:
    -----------------------------

rene hocamın dediği gibi ibm sitesinde background resmi olsa.. çok daha güzel olur...

diğerinde ise logonun kenarlarındaki beyazlıklar olmasa daha bi güzel dururdu...

-----------------------------

o beyaz dediğin şey ne arıyorum  iki sattir bulamadım ???  kardeş nerde

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Criminal
    Criminal's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Siteler daha hizmete açılmış değil, özellikle de eclipse. bu nedenle de bilgi ihtiva etmemesnde bir sorun yok.

Ne tarz bilgiler ihtiva etmesini istersiniz, yarın bu siteler kullanıma açılsa ve eclipse türkiye'ninkine girseniz içinde ne olmasını beklersiniz?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

eclipse'e girdiğimde ilk aklıma gelen şeyler:

- eclipse ile neler yapılabilir?

- yeni başlayanlar için eclipse 

- eclipse  nedir? daha geniş açıklama. (delphi = eclipse veya java = eclipse gibi bu işten anlamayan benim gibi insanlar için bilgilendirme)

tahribat.com/murid/tugrulbaba
Toplam Hit: 3374 Toplam Mesaj: 18