folder Tahribat.com Forumları
linefolder Tahribat.Com - Açık Kapılar Önünde
linefolder Tahribat.Com"Un Engellenmesi Hakkında...

Tahribat.Com"Un Engellenmesi Hakkında...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAXION
    HAXION's avatar
    Erkek

karatahta bunu yazdı:
    -----------------------------

Bir Allah'ın kulu da dememiş ki, Aga haksız olabilir miyiz acaba?

Sana kimse,istediğin kuruma,kişiye,gruba, kol-bacak ve sair organlar sokma hakkı vermez.

Eğer,hayır bu düşünce özgürlüğüdür,ben sokarım diyorsan,yaptırımına katlanırsın. 

Kol-bacak soktuğunuz,küfür ettiğiniz kurumlar,kişiler belki de bu tepkileri %100 hak ediyordur.

Ama bu aleni olarak dillendirebileceğin manasına gelmez.

Türk Telekom'un hizmetinden hoşnut değilim diyebilirsin,kimse de karışmaz,karışamaz sana,ama falanca Kurum O. Çocukluğu yapıyor dersen,katlanacaksın.

Kendinize yontmayın hep,TBT'yi seviyorsanız,sitenin bundan sonra bu gibi kapatmalarla karşılaşmasını istemiyorsanız,yazdıklarınıza dikkat etmeniz gerekir.

Bir an olsun kendiniz için düşünün.Şirketin var diyelim,hak ettiği ya da hak etmediği halde, A Şirketine kafam girsin diye kampanya başlatılıyor,siteler,sitelerin içinde başlıklar açılıyor.Sen de bir şirketsin ve koruman gereken bir marka imajın,güvenilirliğin var..

Karıştırdığınız nokta,düşünce özgürlüğünün size hakaret etme özgürlüğünü verdiğini sanmanızdır

Ben de aynı düşüncelerle, hukuki sorun olmasın diye bazı müritlerin postlarında

özellikle siyasilere küfür etmeleri üzerine

"bakın arkadaşlar bu böyle olmaz, devletin savcısı var hakimi var" yapmayın etmeyin

sizin başınız yanmayabilir ama bu site yönetiminin başı yanar dedim.

3 - 5 mesaj sonra UNDERZERO bana

özel mesajla "bir daha savcı hakim diyerek müritleri korkutma"

mahiyetinde bir mesaj yazmıştı.

Hah işte o gün bu gündür,

Benim anlatmak isteyip de anlatamadığımı, Türk Telekom site yönetimini hakim karşısına çıkararak anlatacak..

Hukuk herkese lazım, nerede olursa olsun.. 

Bu gün Telekom olur, yarın siyasiler olur başka zaman kendisine bu sitede hakaret edildiğini söyleyen Ali olur Veli olur..

UNDER Sesimi duyuyon mu ? 

Bak ben ne demiştim, neler oluyor artık.. 

Neyse, olan oldu biten bitti..

Mahkemede site yönetimine Allah kolaylık versin.. 

Bundan sonra da site müritleri yazdıklarına biraz dikkat etsin..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

http://www.izlesene.com/video/komik_videolar-kurt-telekom/1005532

videoyu izlemeyen varmıdır acaba :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Bilindiği üzere, yer sağlayıcıların hukuka aykırı içerikten dolayı sorumluluğu yok. Yer sağlayıcılar, hukuka aykırı içerikten haberdar edildiklerinde ve teknik olarak hukuka aykırı içeriği engelleme olanağı bulunduğu takdirde sorumlu olabiliyorlar. Zira, kullanıcılar tarafından günde binlerce içerik girilen bu sitelerin, girilmiş olan içerikleri denetleme imkanı nerdeyse olanaksız.

---

Çıkış noktası olabilir bence.hukuksal açıdan bir sorumluluk yokmuş.Fakat şikayet ettiklerinde silinmesi gerebilirmiş.

Sanıyorum ttnet size böyle bir istek ile gelmedi değil mi ??

Zaten kapatıldığını görünce gerekeni yaptık diyebilirisiniz.

Hatta ve hatta  tazminat açabilirsiniz.Sitemizi kapattınız diye.Nolacak bir kaç aylık masrafı karşılasa :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı:

Bilindiği üzere, yer sağlayıcıların hukuka aykırı içerikten dolayı sorumluluğu yok. Yer sağlayıcılar, hukuka aykırı içerikten haberdar edildiklerinde ve teknik olarak hukuka aykırı içeriği engelleme olanağı bulunduğu takdirde sorumlu olabiliyorlar. Zira, kullanıcılar tarafından günde binlerce içerik girilen bu sitelerin, girilmiş olan içerikleri denetleme imkanı nerdeyse olanaksız.

---

Çıkış noktası olabilir bence.hukuksal açıdan bir sorumluluk yokmuş.Fakat şikayet ettiklerinde silinmesi gerebilirmiş.

Sanıyorum ttnet size böyle bir istek ile gelmedi değil mi ??

Zaten kapatıldığını görünce gerekeni yaptık diyebilirisiniz.

Hatta ve hatta  tazminat açabilirsiniz.Sitemizi kapattınız diye.Nolacak bir kaç aylık masrafı karşılasa :)

Yavuz hırsız ev sahibini bastırır hee :)

Çıkış noktası güzel  site oradan kurtulur Fakat mahkeme oraya o yazıları yazanların kimin yazdığına dair ip adreslerini talep ederse ne olacak? o kişiler hakkında tahkikat başlatılması için

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

hoca zaten yazanlar sorumlu ???

Tbt yasal olarak sorumlu değil ki..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

Ay lav yu TürkTelekom!

köprüyü geçene kadar rulz:=) 

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek
    Ben bugüne kadar 3 tane dilekçe yazdım Bağlantı sorunlarım için ? hani nerde .. Telekoma bizzat gidip şikayet dilekcesi verdim onun da sonucu yok . Ben Paramla rezil olmak istemiyorum . Bazen Tüketicininde cileden cıktığı noktalar oluyor . Anlasınlar artık . ! 
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

http://privacy.cyber-rights.org.tr/?p=580

Bugün aldığım bir habere göre Türk Telekom http://www.telekomakafamgirsin.com/ sitesinden rahatsiz olmuş. Rahatsız olduktan sonra 16-17 site hakkında (google’da yukarılarda çıkan siteler) mahkemeye şikayette bulunmuş. Şikayet sonrası T.C. Ankara 5. Asliye Hukuk Mahkemesi, 2009-10-15, 2009/290 nolu kararı ile dört siteye (şimdilik bilinen) erişimi engellemiş. www.buzcevheri.com, www.oyuncehennemi.com, www.sabote.com, ve www.tahribat.com karardan nasibini alan bazı siteler.

Türk Telekom’un şikayet sebebinin hakaret olduğu bildirilirken, mahkemenin 8 Aralık tarihine duruşma verdiği ve o tarihe kadar da itiraz edilse bile erişim engelleme kararını kaldırmamakta israrlı olduğu erişime engellenen site sorumlularından bir tanesi tarafından Cyber-Rights.Org.TR’e söylendi.

Türk Telekom Cyber-Rights.Org.TR tarafından sert dille eleştirildi

Türk Telekom’un rahatsız olduğu resmi aynen Cyber-Rights.Org.TR’de yayınlarken Türk Telekom’un Internet ücretlendirme politikasını protesto etmek amacı ile mizahi bir anlayışla tek sayfadan ibaret bir site ve bu sitenin içeriğini tartışan ya da bu siteden bahseden diğer sitelerle uğraşan ve sansürlenmesi için ön ayak olan Türk Telekom’un sert bir dille eleştirilmesi lazım. Kaldı ki hem Türk Telekom avukatları hem de kararı veren Ankara 5. Asliye Hukuk Mahkemesi uygulanması gereken mevzuat olan 5651 sayılı “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun”un 9. Maddesi’ni hiçe saymıştır. Özel hukuku ilgilendiren kişisel ilişkilerde erişim engelleme yetkisi bulunmayan mahkemelerin arka arkaya erişim engelleme kararları vermeleri bir hukuk devletinde kabul edilemez.

Hakaret içerdiği iddia edilen bu sitelerle ilgili erişim engelleme kararının 4721 sayılı Medeni Kanun’un kişilik haklarına saldırıyı düzenleyen 24. maddesine dayanarak ve 1086 sayılı Hukuku Usulü Muhakemeleri Kanunu’nun ihtiyati tedbire ilişkin 101 ve devamı maddeleri uygulanarak verildiği düşünülmektedir. Genel hüküm niteliğindeki bu iki kural 5651 sayılı Kanun yürürlüğe girmeden önce konuyu doğrudan ilgilendiren bir hüküm bulunmadığı için sıklıkla uygulanıyordu.

Ne var ki, 5651 sayılı Kanun’un yürürlüğe girmesi bu olanağı tamamen ortadan kaldırmıştır. Yaman Akdeniz ve Kerem Altıparmak tarafında yazılan İnternet: Girilmesi Tehlikeli ve Yasaktır: Türkiye’de İnternet İçerik Düzenlemesi ve Sansüre İlişkin Eleştirel Bir Değerlendirme adlı kitapta bu konuya açıklık getirilmiştir.

9. madde, içeriğin yayından çıkarılması ve cevap hakkı konusuyla ilgilidir ve bu maddeye göre İnternet’teki belli bir içerikten dolayı kişilik haklarının ihlâl edildiğini iddia edenler, içerik sağlayıcıya, ona ulaşamamaları halinde yer sağlayıcıya, İnternet ortamından veya bizzat başvurarak, kendisine ilişkin içeriğin yayından çıkarılmasını isteyebilirler. 9. maddenin 1. fıkrası, hakkının ihlâl edildiğini iddia edenlerin cevap vermeyi de talep edebileceğini belirtmektedir. Buna göre kişilik haklarının ihlâl edildiğini iddia eden bireyler içerik veya yer sağlayıcılardan aynı hedef kitleye ulaşıp aynı etkiyi yapabilmesi için, ihlâle yol açan içeriğin yayınlandığı web sayfasından, bir haftaya kadar yayında kalabilecek biçimde kendi cevaplarını yayınlamalarını isteyebilirler.

Bununla birlikte 8. maddeden farklı olarak 9. madde, kişilik hakları ihlâl edilen bireylere bir hukuki çözüm olarak “erişimin engellenmesini talep hakkı” sağlamamaktadır. 9. madde içinde “erişim engelleme kararı”na lafzen hiç rastlanmamaktadır ve bu da kanunu hazırlayanlar ve TBMM’nin bir hukuki çözüm yolu olarak “erişim engelleme kararları”nı kesinlikle 9. madde kapsamı dışında bıraktığını göstermektedir. Böylece mahkemeler de kişilik haklarının ihlâl edildiği durumlarda erişimi engellemek yerine yalnızca hak ihlâl eden içeriğin yayından çıkarılmasına karar verebilecektir. Bu madde göz önünde bulundurulduğunda Ankara 5. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin kararı hukuka aykırıdır.

Eğer Türk Telekom avukatları 9. Madde gereği uyar ve kaldır yoluna gitselerdi ve yukarıda bahsi geçen siteler uyarılsalardı o zaman içerik veya yer sağlayıcılar, yayından çıkarılması gereken içerik ile ilgili talebin kendilerine ulaştığı tarihten itibaren 48 saat içinde gereğini yerine getirmek zorunda kalacaklardı. Site sorumluları o aşamada bahsi geçen içeriğin hakaret içerdiğine hükmederler ise o zaman şikayet edilen içeriği yayından çıkarmak durumunda kalacaklardı. Aksi halde yayına devam edecekler ve bu süre içinde talep yerine getirilmez ya da red edilirse haklarının ihlâl edildiğini iddia eden kişi 15 gün içinde kendi ikametgâhının bulunduğu yerdeki Sulh ceza mahkemesinden içeriğin yayından çıkarılmasına ve 9. maddenin 1. fıkrasına dayanarak cevap hakkını kullanmasına karar verilmesini isteyebilir. Sulh ceza yargıcı bu talebi üç gün içinde duruşma yapmaksızın karara bağlayacaktır. Sulh ceza yargıcının kararına karşı 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu hükümlerine göre itiraz yoluna gidilebilir. Sulh ceza mahkemesi davacı lehine karar verirse, içerik veya yer sağlayıcılar, kendilerine tebliğinden itibaren iki gün içinde, kararın gereğini yerine getirmek zorundadırlar. Bunun aksi yönde hareket cezai kovuşturma ile sonuçlanacak ve içerik veya yer sağlayıcı olarak çalışan kişiler 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılacaklardır. İçerik veya yer sağlayıcının tüzel kişi olması halinde, bu fıkra hükmü yayın sorumlusu hakkında uygulanacaktır.

Her halikarda bu erişim engelleme kararı hukuka aykırı ve tamamen sansür amaçlıdır. Internet kullanıcılarının Türk Telekom’un ücretlendirme politikasını sert dille protesto etmeleri erişim engelleme ve sansür yoluyla ENGELLENEMEZ.

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bykamu
    bykamu's avatar
    Erkek
    hocam eğer ortak bir eylem planı varsa logo vs. paylaşım hemen dahil olalım. yayalım arkadaş çevremize..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sivil
    sivil's avatar
    Erkek

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=site:tahribat.com+t%C3%BCrk+telekoma+kafam+girsin&start=0&sa=N 

tahribat.com adresinde, türk telekoma kafam girsin için yaklaşık 308 sonuçtan 1 - 10 aralığı :))

Toplam Hit: 30635 Toplam Mesaj: 129