folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Tarihte UFO'lar Ve Uzaylılar

Tarihte UFO'lar Ve Uzaylılar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zoom8
    zoom8's avatar
    Erkek

M.Ö. 6000 yılından kalma bu iki resim Kuzey Afrika’da, Tassili, Sahra Çölü’nde bulunmuştur. Pek insana benzedikleri söylenemez. İlk başta bu kıyafetlerin kum fırtınalarından korunmak için kullanıldığı ileri sürüldüyse de 8000 yıl önce o bölgenin verimli alanlarla kaplı olması bu iddiayı çürütmüştür. Üsteki resmin sağında kask giymiş bir varlığın yanında
    gökte görünen diske dikkatinizi çekeriz.

Bu illüstrasyonlar Teğmen Grey’in "Kuzey Batı ve Batı Avustralya’daki İki Keşif Yolculuğu’nun Günlüğü 1837, 1838 & 1839" adlı kitabından alınma. Kendisi 19. yüzyılda Kuzey Avustralya, Kimberley’nin Glenelg Nehri bölgesi yakınlarındaki bazı mağaralarda keşfe çıkmıştı. Çizimlerde garip giysili ve kask takmış bazı varlıklar görülüyor. Bu çizimlerin Aborijinlerden de önce yapıldığı tahmin edilmekte.

Bu resimler Ekvator'da bulunmuş figürleri tasvir ediyor...(Solda) Uzay giysisi giymiş gibi gözüktüklerine dikkat edin... Bir Apollo Astronotu'nun kıyafetine ne kadar da benziyor ...

Aşağıdaki kertenkelemsi varlık heykelleri Irak’ta bulunmuştur. M.Ö. 5000-4500 yılları arasında tarihlendirilen bu heykelcikler “British Museum”da bulunmaktadır.

Taşlar üzerine çizilmiş bu resimler Kuzey Amerika Yerlileri tarafından binlerce yıl önce yapılmış. Kızılderili kültürüne göre gökteki iki cisim havada çarpışmış ve bir tanesi Death Valley denilen vadiye zorunlu iniş yapmak durumunda kalmıştır. Derken (büyük ihtimalle başka bir gemiyle) bir takım insanlar gelmiş ve bu insanların hasar gören Disk biçimindeki aracı tamir etmek için uğraşırlarken bölgedeki yerliler tarafından gözlemlenmişlerdir. Üstteki iki resim muhtemelen hasar görmüş aracı tamir etmek için gelen insanlar tarafından kullanılan geminin temsili bir resmidir. İki resmi karşılaştırıdığımızda sağdakinin yanlarında ve alt kısmında bir takım hasarın resmedilmiş olduğunu görüyoruz.

Mısır’da Kush (Nubia) altın madeni ocakları içinde bulunan bir tapınağın duvarında rokete inanılmaz bir biçimde benzeyen bu figüre rastlanmıştır.

Mısır’da Kuzey Sakara, Mastabas’da bulunan “Ptahhotbe”nin mezarının duvarına çizilmiş bu resimde iki ayaklı, iri gözlü "Gri" 'lere çok benzeyen bir varlık görülmektedir. Yorumu size bırakıyoruz..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

vardır yoktur tartışmasına girmiyorum ama insanlar genelde görmek istediklerini görüyor. yazı şartlandırıyor ondan sonra resme bakınca zaten görüyorsun uzaylıyı astronotu. hemen atlamamak lazım diyorum.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

orda bişi var ama ne..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek

evren sonsuz ve devamlı genişlemekte biz bu evrende tek değiliz düşününsene önce güneş sisteminde dünyanın yerini düşünün daha sonra samanyolunda dünyanın yerini düşünün daha sonra kozmozu düşünün ve dünyanın konumunu düşünün çokmu zor uzaylıların olması ? :)

Uzaylılar illaki var ve nasıl biz aya vs. gidiyorsak onlardan ilerde olanlarda gezegenler galaksiler arası yolculuk yapıyorlar...

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piradomim
    piradomim's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:
    -----------------------------

vardır yoktur tartışmasına girmiyorum ama insanlar genelde görmek istediklerini görüyor. yazı şartlandırıyor ondan sonra resme bakınca zaten görüyorsun uzaylıyı astronotu. hemen atlamamak lazım diyorum.

resimler simgeler amerikan sinemasının bize gösterdiği uzaylı ile çok benzer :) 

birde genelde dünyayı yok etmeye geliyorlar :)) orasıda çok komik. 

edit :  http://www.videoseli.net/45060-gora-final-amerikan-sinemasi-sozum-sana-%5Bhq%5D.html

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi

koca ewrenin sadece insanlara ait olmasını düşünmek ble saçma tabiki warlar 

dewdim dewrildim geldim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Hz. İsaya benzettim ben daha çok,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    metalkolik
    metalkolik's avatar
    Erkek

şahsi fikrim bu uzaylı resim muhabbetleri bnce aldatmaca teknoloji çok gelişik adamın biri gidio yapıyo resmi orda sonra resim buldum deyip prim yapıyo ben bole olduğna inanıyorum. uzayda yalnız olduğumuzu düşünmüyorum ama biz nasıl okadar uğraşsakta sadece aya kadar gidebiliosak da bnce uzaylılarda en faazla okadar uzağa gidebiliyordur. şu uzaylıların mükemmel ilerlemiş olan teknolojiside sadece sinema aldatmacası öyle bir teknolojileri olduğunu sanmıyorum.

metal, bir müzik türü değildir bir yaşam tarzıdır, bırak seni yönlendirsin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

metalkolik bunu yazdı:

şahsi fikrim bu uzaylı resim muhabbetleri bnce aldatmaca teknoloji çok gelişik adamın biri gidio yapıyo resmi orda sonra resim buldum deyip prim yapıyo ben bole olduğna inanıyorum. uzayda yalnız olduğumuzu düşünmüyorum ama biz nasıl okadar uğraşsakta sadece aya kadar gidebiliosak da bnce uzaylılarda en faazla okadar uzağa gidebiliyordur. şu uzaylıların mükemmel ilerlemiş olan teknolojiside sadece sinema aldatmacası öyle bir teknolojileri olduğunu sanmıyorum.

hatta belki de bizden bile daha tırt bir teknolojileri olabilir hocam bende senin gibi düşünüyorum bu konuda :D

.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek

irwa bunu yazdı:

koca ewrenin sadece insanlara ait olmasını düşünmek ble saçma tabiki warlar

işte bukadar katılıyorum irwa

KNOWLEDGE IS POWER!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

Olsa ney olmasa ney. Dünyaya kadar gelebicek makinaları inşa edebilecek zekaya sahip olan adam dünyada ki olumsuzlukları es geçiyor :| Nerde lan superman zihniyeti. Demekki o cihazdan inip "hayırdır noluyo bilader" diyebilecek cesaretleri yok. Hani la evren kardeşliği :| Gelip bakıp kaçma anlayışından başka bişeye sahip olamayanlar masum köylülerden daş yemeye mahkumdurlar :D

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
Toplam Hit: 5790 Toplam Mesaj: 33