folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Tasarım Kıyafetler Satmak İçin Hangi E Ticaret Yöntemini Seçmeliyiz?

Tasarım Kıyafetler Satmak İçin Hangi E Ticaret Yöntemini Seçmeliyiz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek

etsy printul veya printify ile satabilirsin hocam usd olarak güzel kar bıraktırabilir.

Bir güldün yar sen, hep elime batan.Seni dalından kopardım, kandoldu avuçlarım..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

ben de tasarımlarımı printify + etsy üstünden tişört vb olarak satmak istiyorum. birkaç video izledim ama çok aydınlanamadım. yardımcı olabilecek tecrübeli arkadaş var mı?

Prometheus bunu yazdı

ben de tasarımlarımı printify + etsy üstünden tişört vb olarak satmak istiyorum. birkaç video izledim ama çok aydınlanamadım. yardımcı olabilecek tecrübeli arkadaş var mı?

printify veya printful servisleri etsynin desteklediği servisler hocam önce etsy e sonra  printifydan hesap aç. sonra printify girip mağazayı bağla. printify içinden ürününü seçip şablonu kullanarak ürününü orada oluştur ve mağazana gönder. otomatik stok kodu vs taslak olarak etsy mağazana gelecek. oradan fotoğrafları, isim, etiket, kategori, materyal gibi seçenekleri ayarlayip aktif edersin 0.20 usd keser temiz.

printify içine wallet bölümüne bakiye atıcan 50 usd at mesela kalsın, printify üstünden rakamı belirleyebilirsin ortalama değeleri otomatik o sana önerir, revenue bölümünde ürün başı kazancın yazar. fiyatı istediğin gibi arttırabilirsin ama önerdiği rakamlar fena olmuyor. biz satış başı 4 usd kazanıyoruz baskı poster, varyasyonlu.

tüm işlemleri printify çözüyor adam etsyden ürünü aldımı kargolama vb tüm metodları printify halleder sen birşey yapmıyosun attığın bakiyeden düşüyor. kargolama olaylarıda ayarlarda var printifyda yazar onlarıda iyi ayarlarsın. stok kodu bölümünü değişme sakın ürün senkron olmaz sipariş geçmez printify böylece satış geldi mi adamlar hazırlayıp atamazlar. işlemler otomatik işliyor.

bizde 3 arkadaş 1 yıldır etsyde dijital poster satıyoruz printify ile entegreli baskı olarakta satış var. 40 satış yaptık.  printulda kullanıyoruz telefon case vsde satıyoruz.

günlük 1 usd ile reklam başlat sonra 3 usd vs arttırsın. günlük hep devam etsin. sadece tıklama oldukça harcama yapar. günlük bütçen 1 usd ile başlar harcama yaptıkça reklam devam ederse günlük limitin artar. 

1 usd için 2 ürüne falan reklam al, 3 usd çıkarsa 3 reklama falan alırsın tüm ürünlere değil de 1-2 ürüne al hocam.

metod olarak 2.sıradaki drive others short-term metodunu seçersin reklam için. promote specific items 3.sıradaki güzel ama ben hep 2.yi kullandım.

insidae tarafından 08/Kas/23 01:15 tarihinde düzenlenmiştir

Bir güldün yar sen, hep elime batan.Seni dalından kopardım, kandoldu avuçlarım..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    insidae bunu yazdı

hocam peki bunun vergisi vb nasıl işliyor bilgin var mı? daha ortada birşey yok ama düşünmek lâzım. 

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

woocomerce da sürekli yavaşlık sorunu olacaktır 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    designerboyalee
    designerboyalee's avatar
    Erkek

Opencart kur. Bütçeni bilemiyorum ama her ihtiyacına uygun modülleri var. Piyasada özel yazan revize edip ihtiyacına göre hazırlayanıda bulursun paket şeklinde herşeyi dahil sistemleride bulursun.. Eğer hala arayış içindeysen yazarsan bana uygun bütçeyle istediğin özellikleri barındıran bir sistem hazırlayabilirim sana referans ve örnek linklerde paylaşırım. wp ve diğer platformlara bulaşma hem çoklu ürünlerde hız ve optimize sorunu yaşarsın hemde ipler elinde olsun açık kaynak candır kafan rahat olur. Saygılar...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

e ticarette hala para var mı hocalar, en son sadece üreticiler ve ithalatçının kendisi rekabet edebiliyordu.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı
    insidae bunu yazdı

hocam peki bunun vergisi vb nasıl işliyor bilgin var mı? daha ortada birşey yok ama düşünmek lâzım. 

hocam etsy kendi kesiyor vat diye listeleme ücreti 0.20 usd her ay alır. satarsan yine 0.20 tekrar alır. ekstra vat % olarakta vergi alıyor ortalama 3 usd bir satışta 1.2 usd falan etsye gidiyor. biz yurtdışına sattığımız için ve dijital bir ürün olduğu için ekstra fatura kesme işlemleri olmadı. dijital ürünlerde iade de yok zaten.

printify tarzı sistemlerde faturayı kendi kesiyor ürünün içine koyuyor öyle kargoluyor o yüzden ben karışmıyorum

Toplam Hit: 1043 Toplam Mesaj: 18
e ticaret