Tasarruf AŞ Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı

Bizim bir tanıdık da eminevim'e 90 K civarında para yatırmıştı, az önce buradan öğrenip adamı haberdar ettik.

Benim ödemem kesinleşti, bana birşey olmaz diyor.

Zevk almaya bakıyor anladığım kadarıyla..

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    IvC
    IvC's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı

bende katılacaktım bu sisteme bir yerde gördüm birgün bu sistem patlar diyordu uzmanlar kimse zamanında alamıyormuş vsvs vazgeçtm

0,64'ten krediye girmediğim için pişmanım.

hergün kendime sövüyorum 0,64 yüzünden - bi daha böyle faiz indirimi olur mu  ?

20 yaşında komünist olmayanın kalbi, 40 yaşında komünist olanın aklı yoktur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

Kaç paradan 400 lira kesiyorlar? 400 lira kesip geri kalanını şak diye veriyorlarsa ben zarardan kar sayarım alır parayı geçerim kenara. 

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    IvC bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı

bende katılacaktım bu sisteme bir yerde gördüm birgün bu sistem patlar diyordu uzmanlar kimse zamanında alamıyormuş vsvs vazgeçtm

abd eğer TR'ye şöyle 1 trilyon dolar nakit gönderirse ozaman olur. Bu saatten sonra faiz indiriminin F'sini desinler dolar 12 olur. Artık tren rayından kaçtı hocam. Bu sene heleki hiç bekleme.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı
    IvC bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı

abd eğer TR'ye şöyle 1 trilyon dolar nakit gönderirse ozaman olur. Bu saatten sonra faiz indiriminin F'sini desinler dolar 12 olur. Artık tren rayından kaçtı hocam. Bu sene heleki hiç bekleme.

Enflasyon inanılmaz fazla, faizler yüksek, döviz sürekli artıyor. Önümüzdeki 1-2 sene içinde ev kiraları çok daha uçuşa geçecektir. Mevcut durumda bir evin değeri 800 bin lira iken kira getirisinin 2.000-3.000 lira oluşu saçmalıktan başka bir şey değil. Zaten İstanbul için konuşacak olursam 3 binden aşağı olan evler tavuk kümesinden hallice. 30-40 yaşında binada bodrum kat veriyorlar 3 binden aşağıya. Yarın öbür gün binayı kentsel dönüşüm için müteahhite verirler sanada mecburen dairemden çık der ev sahibi.

Bugün 100 bin liranın bile faiz getirisi 1.500 lira. Adam 800 binlik evini satıp paranın tamamını faize yatırsa ayda 12 bini zaten her türlü kazanıyor. Birde kiracıyla uğraşmıyor.

Özetle; ev sahibi de mağdur, kiracı da mağdur. Acilen doların düşürülmesi gerek. Hayat çok pahalı oldu.

mkyb tarafından 11/Haz/21 14:53 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    HanDSomE bunu yazdı
    IvC bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı

Enflasyon inanılmaz fazla, faizler yüksek, döviz sürekli artıyor. Önümüzdeki 1-2 sene içinde ev kiraları çok daha uçuşa geçecektir. Mevcut durumda bir evin değeri 800 bin lira iken kira getirisinin 2.000-3.000 lira oluşu saçmalıktan başka bir şey değil. Zaten İstanbul için konuşacak olursam 3 binden aşağı olan evler tavuk kümesinden hallice. 30-40 yaşında binada bodrum kat veriyorlar 3 binden aşağıya. Yarın öbür gün binayı kentsel dönüşüm için müteahhite verirler sanada mecburen dairemden çık der ev sahibi.

Bugün 100 bin liranın bile faiz getirisi 1.500 lira. Adam 800 binlik evini satıp paranın tamamını faize yatırsa ayda 12 bini zaten her türlü kazanıyor. Birde kiracıyla uğraşmıyor.

Özetle; ev sahibi de mağdur, kiracı da mağdur. Acilen doların düşürülmesi gerek. Hayat çok pahalı oldu.

son kurduğun cümle şu anki şartlarla 1-1,5 sene imkansız. Baya imkansız. Mucize gibi birşey. Yatırımcılar kaçıyor (yerli yatırımcı bile) ne yatıran kâr ediyor ne alan ne satan. Birde seneye seçim sancısı başlayacak. 3 sene daha çileye devam.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bakalım Biden ile görüşme nasıl geçecek. Piyasalar olumlu bekliyor olmalı ki doların ateşi biraz söndü. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

bu adamların namı var şikayetvarda. nam yapmış ünlenmişler adam 400 keser veririm diyosa hemen alsın eleman. kazık girmiş zaten en azından çıkarmış olur zannımca.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Umarım parasını alabilmiştir. Devlet tasfiye etmiş.

https://tr.sputniknews.com/ekonomi/202107021044870524-21-faizsiz-konut-sirketi-tasfiye-edildi/

Firmaları inceleyince dikkatimi çeken ortak nokta hepsinin Gaziantep merkezli olması. Geçenlerde birisinin 200 bin lirasının üstüne yatmışlardı adamda dükkanı basıp dükkanı yakmak istemişti.

https://www.youtube.com/watch?v=fsfNsht83No

mkyb tarafından 02/Tem/21 14:52 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Umarım parasını alabilmiştir. Devlet tasfiye etmiş.

https://tr.sputniknews.com/ekonomi/202107021044870524-21-faizsiz-konut-sirketi-tasfiye-edildi/

Firmaları inceleyince dikkatimi çeken ortak nokta hepsinin Gaziantep merkezli olması. Geçenlerde birisinin 200 bin lirasının üstüne yatmışlardı adamda dükkanı basıp dükkanı yakmak istemişti.

https://www.youtube.com/watch?v=fsfNsht83No

bende o bu videoyu arıyordum

köpek gibi çalışacaksın paranı yatıracaksın

adam alıp kaçacak

DJ_Alper tarafından 02/Tem/21 15:14 tarihinde düzenlenmiştir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
Toplam Hit: 3463 Toplam Mesaj: 32
eminevim katılımevim birevim