folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Taşınabilir HDD Görmüyor.

Taşınabilir HDD Görmüyor.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    otocu
    otocu's avatar
    Erkek

Merhabalar

Elimde ADATA Classic CH94 diye 1TB bir taşınabilir HDD var. Bundan 2 gün öncesine kadar normal çalışıyordu. Arkadaş istedi ( Aklıma sıçayım niye verdiysem ) aldı bu gitti. Kablosuda küçücük birşey artık havadamı bıraktı HDD'yi ne yaptıysa. Şimdi takıyorum. Donanım taranıyor. Bulundu diyor fakat Bilgisayar Ögesinin içinde gözükmüyor. Yanı sıra Yönetimsel Araçlardan / Bilgisayar Yönetimi / Depolama / Disk Yönetiminde gözüküyor. İşte screenshot :

http://b1303.hizliresim.com/17/8/kvgwt.jpg

300 GB bilgi var içinde. Biçimlendiremem, biçimlendirdim. Kurtarmaya kalksam hepsini kurtarmıyacak biliyorum. Bilgiler sırf benim değil, benim olsa sorun yokta, babamın bilgileride var...

Load time: 100101001110101010010000100100 Miliseconds.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek
    -Arkadaşına ne yaptığını sor. Arızanın geçmişini bilmek önemli. "Ben bişi yapmadım, normal kullandım işte be yaa" gibi şeyler derse ıslak meşe odunu ile dövmek dahil doğru ve detaylı anlatmasını sağla. Dosya sistemine müdahale eden bir yazılım kullanmış yada çıkar demeden usb porttan çıkarmış olabilir.
    -Arkadaşın linux yada mac kullanan birimi?Linuxta ki ilave fonksiyonlar için dosya sistemine (genelde ext4 dür) dönüştürmeye çalışmış olabilir. Mac ise kapalı kutu zaten.
    -internetten partition magic 8.0 ve tabi crack ını bul ve yükle. Kullanırken dikkat et. Bu program disk ile ilgili tüm yönetimsel işleri başarı ile yapar.
    -Ne olur olmaz 1 bardak soğuk suyu hazır et.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    otocu
    otocu's avatar
    Erkek
    Olgunisik bunu yazdı
    -Arkadaşına ne yaptığını sor. Arızanın geçmişini bilmek önemli. "Ben bişi yapmadım, normal kullandım işte be yaa" gibi şeyler derse ıslak meşe odunu ile dövmek dahil doğru ve detaylı anlatmasını sağla. Dosya sistemine müdahale eden bir yazılım kullanmış yada çıkar demeden usb porttan çıkarmış olabilir.
    -Arkadaşın linux yada mac kullanan birimi?Linuxta ki ilave fonksiyonlar için dosya sistemine (genelde ext4 dür) dönüştürmeye çalışmış olabilir. Mac ise kapalı kutu zaten.
    -internetten partition magic 8.0 ve tabi crack ını bul ve yükle. Kullanırken dikkat et. Bu program disk ile ilgili tüm yönetimsel işleri başarı ile yapar.
    -Ne olur olmaz 1 bardak soğuk suyu hazır et.

1- Görüşemedik daha

2- Hayır W7 kullanıcısı.

3- Deniyeceğim

4- Soğuk duş almaya gidiyorum şimdi .. :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

1-Diski kutusundan çıkarıp satalı bi masaüstü bilgisayara takarak denemek belki bilgileri kurtarma bakımından çözüm olabilir.

2-Kablo hasar görmüştür. İhtimaldir farklı usb kablolarla takıp denemek kalıcı çözüm olabilir.

Edit: kablo değişiminin sorunu çözmüşlüğüne şahit oldum geçmişte. İçindeki pin kablolarından biri bile kırılsa sorun oluşur.

Ya da duşu diskle birlikte al :)

kazasker1 tarafından 08/Mar/13 23:22 tarihinde düzenlenmiştir

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Hocam hdd sağlam diye düşünüyorum,

hdd'yi sök, sata portundan bağla, olmazsa başka bir bilgisayara sata portundan bağla, verilerini al,

sonra kendi bilgisayarında formatla.

Aynısı başıma geldi daha önce bu şekilde çözdüm.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bensiz_aglama
    bensiz_aglama's avatar
    Erkek

Virüs de olabilir baska makine de denedin mi

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    otocu
    otocu's avatar
    Erkek

/ @bensizaglama

2 Farklı makinede denedim görmüyor

/ @kaanstain

Kablo bulabilirsem yaparım

/ @kazasker1

Denedim farklı kablolar takarak olmadı.

/ @olgunisik

Partition Magic 8.0 çalışmıyor. İnternal error diye bir hata veriyor. Başka bir program var mı bildiğiniz ?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falcon
    falcon's avatar
    Erkek

Veri kurtarma isi yapan biri olarak tavsiyem garanti disi kalmasi senin icin

Problem degilse kutuu ac ve diski baska makinada dene ankaradaysan ulas

Yardimci olurum 

Vurur yüze ifadesi Hyper-V sistemcilerin bitanesi
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Sürücüye harf belirtirmisin hocam bi?

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Peroksit
    Peroksit's avatar
    Erkek

Disk yönetiminden gir diske sağ tıkla sürücü harfi belirle de sorun çözülür korkma :D ( bugün başıma geldi bu şekilde çözdüm )

Diğer arkadaşlar için ufak bir bilgi :

Hdd gözükür ve tıkladığınızda biçimlendir uyarısı alırsanız ve disk yönetiminden baktığınızda raw olarak görünürse sakın biçimlendirmeyin (dün akşam başıma geldi boş bulunup biçimlendirdim veriler gitti fakat geri getirdik :D ama yerli yersiz 100 bin tane şey buldu )

Yapacağınız işlem şu olmalı disk yönetimine girin ( bilgisayarıma sağ tık yönet ) ilgili diske sağ tıklayıp sil deyin  sonra herhangi bir partition recovery programıyla partitionu geri getirin ( tavsiyem acronis disk director programıdır )

Peroksit tarafından 09/Mar/13 15:06 tarihinde düzenlenmiştir

http://www.youtube.com/watch?v=OH4eOQ6ZI0Q - - - - - http://www.youtube.com/watch?v=TqErNP20gpI - - - - - https://www.youtube.com/watch?v=fhr5UBZh1rY
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    otocu
    otocu's avatar
    Erkek

Nerede bu harf atama :D Hiç birşeye ellemiyorum gitcek içi diye.

http://d1303.hizliresim.com/17/b/kxlxc.jpg

Toplam Hit: 4220 Toplam Mesaj: 22