Taşınabilir Şarz Aleti Yapımı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HorbaDor
    HorbaDor's avatar
    Erkek

Arkadaşlar aşağıdaki videoda taşınabilir şarz aleti yapımı var. Ben de yapmayı düşünüyorum. Bu aletin telefonlara ya da bataryalarına zarar verme durumu olabilir mi? Durduk yere iş açmayalım başımıza...

http://www.youtube.com/watch?v=zLr0TltZ4_M

Ha Ha!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Al şunu 60 liraya hiç uğraşma kafan rahat olur ; http://www.hepsiburada.com/liste/duracell-tasinabilir-cep-telefonu-sarj-aleti-1800-mah-/productDetails.aspx?productId=ofisdurcep1800&categoryId=60002790

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    Citizen bunu yazdı
    Al şunu 60 liraya hiç uğraşma kafan rahat olur ; http://www.hepsiburada.com/liste/duracell-tasinabilir-cep-telefonu-sarj-aleti-1800-mah-/productDetails.aspx?productId=ofisdurcep1800&categoryId=60002790

5 liraya yapabilecekken 60 lira vermek niye?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    ArduouS bunu yazdı
    Citizen bunu yazdı

5 liraya yapabilecekken 60 lira vermek niye?

Bataryaya zarar verirsen sonra keşke 60 lira verseydim dersin.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Desingers
    Desingers's avatar
    Erkek

60 tl ye yapılanın mantığı aynı.... farkı yok

Senin Yadınla Ya Rabbim!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek

çizik . deneyecem.

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

elektriğin şarjı 5tir :D

alet güzel denemek lazım da performansı yaptığımıza taşıdığımıza değer mi acaba

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hocam yapılır elbette zaten parayla satılanlar da sonuçta bir devre içeriyor ama bu kadar basit değil. telefonun boardını yakabilirsiniz ters bağlarsınız. devre eksik biraz koruma olması güzel olur (diyot ve kondansatorler kullanılabilir)

şu tarz bir şey gibi.. dc soket yerine pili bağlacaksın.. orada var olan 7805 entegresi de gerilimi 5 volt seviyesine düşürüyor. telefonun hızlı şarj olması da pilden çekilecek akıma bağlıdır. 

edit: şekilde gösterilen +,- ifadeleri gerilimi göstermiyor sadece bağlantı noktalarıyla alakalıdır yanlış anlaşılmasın

unbalanced tarafından 22/May/13 19:50 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HorbaDor
    HorbaDor's avatar
    Erkek

unbalanced teşekkürler hocam bunu baskı devresine şeydebileceğimiz şema programı var mı ya da hazır şema?

bu arada pil nereye bağlanacak hocam DC soket yerine mi?

HorbaDor tarafından 22/May/13 19:53 tarihinde düzenlenmiştir

Ha Ha!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    HorbaDor bunu yazdı

unbalanced teşekkürler hocam bunu baskı devresine şeydebileceğimiz şema programı var mı?

buradan aldım hocam, adamlar güneş enerji panelli yapmışlar

http://www.talk2myshirt.com/blog/archives/275

ancak ben bi garanti vermiyorum ve sorumluluk almıyorum, denemedim şey için..

edit: evet dc soket yerine

unbalanced tarafından 22/May/13 19:54 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fifsonic
    fifsonic's avatar
    Erkek

9 V enerjiyi 5 volta sınırlayıp sistemi çalıştırıyor fakat pil gücü azalınca o devre çalışmaz

sinir bozucuyum... inatçıyım... anti ciddiyim... kopuğum... kıskancım.. sevimliyim... duygusalım... üff...deli doluyum... çabuk sinirlenirim a$ığım... sahipleniciym... acımasızım... gizemliyim... Ben Bir FENERBAHÇELİYİM (:
Toplam Hit: 5468 Toplam Mesaj: 12