folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Tavana Projeksiyon Perdesi Asma

Tavana Projeksiyon Perdesi Asma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Selamlar Ahali yakin zamanda https://www.trendyol.com/gamma-screens/300x225-motorlu-projeksiyon-perdesi-p-32240151 su arkadastan aldim eve bir tane.

Tavana monte edecegim, uzerinden plastik dubel ve ona uygun kanca cikti. Kanca kisimlarindan asmak istemiyorum. Tavana vidalamak gibi bir niyetim var.

Icinden cikanlar bunlar. Simdi perdenin agirligi 13 kilo. Boyu 335 cm.

Kafamdaki sorular.

1- Bu plastik dubel bu zikkimi tasir mi? 2 Uctan 1er tane vida icin.

2- Celik dubel alsam bu kucuklukte celik dubel mevcut mu? Ucu kancali dubel istemiyorum dedigim gibi tavana sifir asma niyetim var. Ondan celik dubelin disarida kalan kisminin projeksiyonun vida yuvasindan gecmesi gerekiyor.

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Duvara asmak icin adam yer yapmis, fotoda gorunuyor, git ne kalinlikta istiyorsan o kalinlikta tertemiz dubelini al o noktadan as hoca.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Asilacagi yerde duvar yok hocam :) 2.5 m balkon kapısı ve sağında solunda camları var. Ve cam olduğundan perde ve korniş var :/

Kornisin önünden tavana asmam lazım 

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

nedir bu sira vida olaylari :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Bunu tavana nasıl asıyorsun ki hocam? Tavanı değil de sanki yan duvara monte edilirmiş gibi duruyor? Tavana çift kanca ile mi asılması gerekiyor?

İmzalamazsam ne olcak?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı

Bunu tavana nasıl asıyorsun ki hocam? Tavanı değil de sanki yan duvara monte edilirmiş gibi duruyor? Tavana çift kanca ile mi asılması gerekiyor?

O duvar kısmına monte edilen (fotoda görülen delik) yerin üst tarafında da delikler oluyor. Tavana monte ederken de o yukarıdaki delikler kullanacak.

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    MaviGozluDev bunu yazdı
    Liquid bunu yazdı

O duvar kısmına monte edilen (fotoda görülen delik) yerin üst tarafında da delikler oluyor. Tavana monte ederken de o yukarıdaki delikler kullanacak.

Tavana asma olayı çok mantıklı gelmedi bana sallanır falan ama resimde gözükenleri yeterli olacağını düşünüyorum tabi dübel deliğini gereğinden büyük uçla delip geniş yuva açmadıkça sorun yok.

İmzalamazsam ne olcak?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

bunu güneşlik olarak mu kullanmak istiyorsun.:) 

cam önüne asilmazda o yüzden ... 

ikincisi adam malzemeleri yanlış göndermiş.

hepsinden ikişer olmalıydı. o dübel cengel için. diğer çivi için uygun değil .

eğer duvara asacaksan önce duvara bir bak.. çürük ise ne yaparsan yap olmaz ..

birde mutfakmis kafaniza iner uzululursun. eski dükkânımi tuttuğumda her yer delik deşikti. kiraci anasını aglatmis dedim..

sonra birşey takmam icab etti .. matkabı bir deliyorum duvarın  bir karış kismi dökülüyor.

diğer duvara geçtim. yine ayni . sonra zor güç RAF yaptım . ertesi gün geldiğimde bütün eşyalar yerde ydi...

bu malzemeye güvenme git yeni birbiriyle uyumlu çivi al.. birden fazla çivi çak .

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı
    MaviGozluDev bunu yazdı
    Liquid bunu yazdı

Tavana asma olayı çok mantıklı gelmedi bana sallanır falan ama resimde gözükenleri yeterli olacağını düşünüyorum tabi dübel deliğini gereğinden büyük uçla delip geniş yuva açmadıkça sorun yok.

yani kanca ile takmak kolay olduğu için geneld eonunla takılıyor, güzelce geçirince de çok sallanmıyor ama tabi hiç sallanmıyor da değil. 
    Ben projeksiyon askı aparatını tavana monte etmiştim zamanında, matkapla güç bela delip 4 tane uzun vida attım şu an alete ben asılınca bile kıpraşmıyor. aynı şekilde bunu monte edince (kanca vida ile değil) sallanmayı bırak titreşeceğini bile sanmıyorum :)

.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shock56
    shock56's avatar
    Erkek

Tavana projeksiyon cihazı asma konusunu görüncü aklıma "Bir Yazılım Mühendisinin Hayatındaki Bir Gün" videosu aklıma geldi. Beklenen ve gerçekte olan :)

8:18 dakikada tavana asılı projeksiyon var. Bir de 3:08 deki çözümü beğendim :)

https://www.youtube.com/watch?v=Zjl2vmy02As

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

tavan modeli olsa da farketmez duvara L takarsınız perdeyi de L ye bitti gitti

Toplam Hit: 1086 Toplam Mesaj: 13
celik dubel 3 metre perdesi olur projeksiyon lan mi