Tecrübeli C# Developer

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Şıhım destursuz girmek istemedim ama Microsoft sadece backend yapsın. Frontend işindeki elemanları fazla ellemesinler, yarın bir gün orayı da yetim bırakmayacakları belli değil.

Yanlışım olduysa çapma beni.

ontedi tarafından 27/Oca/21 14:36 tarihinde düzenlenmiştir

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Angularla ne işiniz var microsotun blazoru varken, bilen yoktur ama cok guzel

Hocam blazor SSR değil mi ? yükü niye sunucuya atıyorsun ki SPA varken ? Daha performanslı değil mi ? illa SSR yapacağım diyorsan bazı JS frameworklerin SSR desteği de var.

Bizim şirketteki projeleride dotNET Core + Angular yapıyoruz blazor performanssız kalıyor gereksiz yere sunucuda yük oluşturuyor. Varsa ekstra bilgin bizi yeşillendirirsen iyi olur hani :D

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

Hocam blazor SSR değil mi ? yükü niye sunucuya atıyorsun ki SPA varken ? Daha performanslı değil mi ? illa SSR yapacağım diyorsan bazı JS frameworklerin SSR desteği de var.

Bizim şirketteki projeleride dotNET Core + Angular yapıyoruz blazor performanssız kalıyor gereksiz yere sunucuda yük oluşturuyor. Varsa ekstra bilgin bizi yeşillendirirsen iyi olur hani :D

hocam SEO tarafini SSR yapmadan nasil cozuyorsunuz?

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

Hem SSR hemde SPA hangisini istersen. Proje oluştururken bunu seçebiliyorsun hocam Visual Studio da. Ne ararsan var. SSR, SPA, PWA :)))) . Şaka bir yana yakın zamanda ciddi bir atılım yaptı blazor. Bu saatten sonra desteğin çekileceğini düşünmüyorum.

Titanyumun gücü adına!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slasher
    slasher's avatar
    Dişi
    rakkoc bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı

bu alana reklam alınır

hacı adminler burayı iyice belediye ilan ve reklam panosu olarak kullanmaya başladı :)

reklam - pano vergisi tahsilatina geldim :)

Şakasi bi yana hocam bu devirde iyi yazilimci bullmak cidden zor oluyor.

Aynı fikirdeyim. İyi olanların çoğu Yurtdışına gitti ya da kendi şirketlerini kurdu geriye junior ve yeni mezunlar kaldı. Bizde bir kaç aydır şirketimize yazılımcı arıyoruz ama maalesef tecrübeli iyi bir yazılımcı bulamıyoruz :)

her hakkı saklıdır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    slasher bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı

bu alana reklam alınır

hacı adminler burayı iyice belediye ilan ve reklam panosu olarak kullanmaya başladı :)

Aynı fikirdeyim. İyi olanların çoğu Yurtdışına gitti ya da kendi şirketlerini kurdu geriye junior ve yeni mezunlar kaldı. Bizde bir kaç aydır şirketimize yazılımcı arıyoruz ama maalesef tecrübeli iyi bir yazılımcı bulamıyoruz :)

Ne kadar maaşa arıyorsunuz hocam? Ortalama olarak

Titanyumun gücü adına!!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

hocam SEO tarafini SSR yapmadan nasil cozuyorsunuz?

SSR olmadan SEO yapılamaz hocam. SEO ihtiyacım olursa Nuxt.js vb alternatiflere bakabilirim. React.JS de falan da SSR var.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek

Blazor ile bir satış ve depo yönetim uygulaması yazdım.

Bu proje blazor Server side yani SSR.

Blazor ile yazılım geliştirmek gerçekten çok kolay, masaüstü yazılım geliştirir gibi Web uygulaması geliştirdim.

Blazor geleceği çok parlak bir UI framework zira başındaki adamlar çok iyi, yarı yolda bırakmazlar bence.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Hastalık geçmiyor ama süper oluyor

https://youtu.be/8yZNQyu_mWU?t=164

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slasher
    slasher's avatar
    Dişi
    Yazilimci bunu yazdı
    slasher bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı

bu alana reklam alınır

Ne kadar maaşa arıyorsunuz hocam? Ortalama olarak

Özelden bilgileri paylaştım :) 

her hakkı saklıdır.
Toplam Hit: 5197 Toplam Mesaj: 25
c# angular web developer