folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Tedx Istanbul Emin Çapa'nın Konuşması | Suyun Kaldırma Kuvveti Türk Hamamında Niye Yok

Tedx Istanbul Emin Çapa'nın Konuşması | Suyun Kaldırma Kuvveti Türk Hamamında Niye Yok

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dino
    Dino's avatar
    Erkek

Türkiye ye bunları anlatacak daha çok adam lazım. Anlatsınlar ki bir yerden başlansın.

Kendisinin nasıl bir sistemle çalıştığını anlamak isteyen organ, maalesef çoğu insanda tam randıman vermiyor.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

bahsettigi kitabı aldım güzele benziyor  en kısa sürede  başlayacam.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

bu konulara en çok akplilerin gelmesini beklerdim fakat konunın hiti bile çok az...konuyu bende açmıştım görmeden.daha önceki videosunuda paylaşmıştım ama onda da hit yoktu.sonra başka bir konuda gelirler yazar durular

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maserati
    maserati's avatar
    Homo

konuşmakla olmuyor bir yerden başlamak lazım lakin bizimkiler birbiriyle uğraşmakran zaman bile bulamıyorlar ya da gereksiz geliyor artık bilemiyeceğim.

Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    d3lete
    d3lete's avatar
    Erkek
    Biocyte bunu yazdı

https://www.youtube.com/watch?v=O7baDqIinW4&feature=share

Böyle bir videosu daha var zevkle ve öğrenerek izlemiştim.

Bu videoyu çok aramıstım saol hocam

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Türkiye yüksek teknolojisi derken uzaya geçti, teleskoplar falan derken hayvanlara geçtik son voleyi de kimyadan yapıp geri döndü memlekete :))

Benim anlamadığım bu korelilerin yüksek teknolojisi telefon falan değil mi ? Uzay ne alaka ? Uzay mekiği falan yapıp, ihracat mı yapmamızı istiyor ?

Yani iyi başladı konuşmaya, yüksek teknoloji falan tamam, ihracat yapalım kendi malımızı üretelim OK ama sonra gitti uzaydan bahsetti madenlerden bahsetti. 

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    d3lete bunu yazdı
    Biocyte bunu yazdı

https://www.youtube.com/watch?v=O7baDqIinW4&feature=share

Böyle bir videosu daha var zevkle ve öğrenerek izlemiştim.

Bu videoyu çok aramıstım saol hocam

güzel anlatım izlemek lazım böyle şeyleri.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    ozgunlu bunu yazdı

Türkiye yüksek teknolojisi derken uzaya geçti, teleskoplar falan derken hayvanlara geçtik son voleyi de kimyadan yapıp geri döndü memlekete :))

Benim anlamadığım bu korelilerin yüksek teknolojisi telefon falan değil mi ? Uzay ne alaka ? Uzay mekiği falan yapıp, ihracat mı yapmamızı istiyor ?

Yani iyi başladı konuşmaya, yüksek teknoloji falan tamam, ihracat yapalım kendi malımızı üretelim OK ama sonra gitti uzaydan bahsetti madenlerden bahsetti. 

telefon sayılır mı bilmiorum ama yüksek teknoloji şudur, yükte hafif ama çok pahalı olan şeyler.mesela bu haber yapan kanalların kameralarında bi parça var, tanesi 30-40 bin dolar.parmak kadar şey.

ama sen dev gibi araba yapıorsun aynı paraya satıorsun.

aslında anlamadıgım bizim insanlarımız hırslıdır.yani bi dükkan açsa daha büyüğünü ister daha çok satmak daha cok para kazanmak ister.bu hırs herkeste yok.neden bu hırs bu tip işlerde olmuor anlayamıyorum

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

Adamın değindiği iki konuda gizli bizim ekonommimizin kalkınması:

-İnsan genom koypası

-3D yazıcılar.

Türk Sanayisinin bu alanlarda atak yapması gerektiğini düşünüyorum

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı
    ozgunlu bunu yazdı

telefon sayılır mı bilmiorum ama yüksek teknoloji şudur, yükte hafif ama çok pahalı olan şeyler.mesela bu haber yapan kanalların kameralarında bi parça var, tanesi 30-40 bin dolar.parmak kadar şey.

ama sen dev gibi araba yapıorsun aynı paraya satıorsun.

aslında anlamadıgım bizim insanlarımız hırslıdır.yani bi dükkan açsa daha büyüğünü ister daha çok satmak daha cok para kazanmak ister.bu hırs herkeste yok.neden bu hırs bu tip işlerde olmuor anlayamıyorum

Hocam anlamadığım nokta, ekonomiye yönelin teknoloji üretin derken bir anda uzayı anlatıp bilime yönelin NASA falan demeye başlıyor, teleskoplar ıvır zıvır. Nasanın ekonomiye ne katkısı varmış ?

Yani satmak için mi teknolojiye yönelicez, yoksa bilim için mi ? İkisini birbirine dolamış bırakmış. Korenin uzayla işi olmaz, aynı şekilde Çinin de. Yok galaksi keşfedelim diye bakmazlar, ürün üretirler teknolojik bazlı satarlar, öte yandan amerikada nasa bilime yönelir ticari amaç gütmez. Sanki ikisini birbirine karıştırmış gibi geldi, ya da ben yanlış anladım. :)

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
Toplam Hit: 5497 Toplam Mesaj: 35
emin çapa tedxistanbul