folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder "Tek Kullanımlık Şifre" Zorunlu Hale Geliyor

"Tek Kullanımlık Şifre" Zorunlu Hale Geliyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

"Tek Kullanımlık Şifre" Zorunlu Hale Geliyor!

İnternet Şubesi'ne girişlerinde "Tek Kullanımlık Şifre" uygulaması 1 Ocak 2010 tarihi itibariyle yasal olarak zorunlu hale geliyor.

Türkiye'deki tüm bankaları kapsayan bu uygulama ile, İnternet Şubesi'ne girişinizde, müşteri numarası, şifre, parola bilgilerinize ek olarak "Tek Kullanımlık Şifre" girmeniz istenecektir. Bunun için aşağıdaki uygulamalardan birini kullanabilirsiniz:

• SMS ile giriş şifresi,
    • Şifrematik ve Cep Şifrematik,
    • Mobil imza

1 Ocak 2010 tarihinden itibaren, SMS ile Giriş Şifresi uygulamasını kullanabilmeniz için, bankada adınıza kayıtlı en az bir güncel cep telefonu numaranız olması gerekmektedir. İşlemlerinizin aksamaması için bankanızda kayıtlı ve güncel bir cep telefonunuz olduğunu teyid edin.

Not: Haberler'e ekliycektim ama burda daha fazla kişiye ulaşır diye düşündüm.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

az önce garanti net şubeye girişte öyle bir nane çıktı zırt pırt şifre gönderiyorlar ama iyi oldu iyi

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

SeRDaR bunu yazdı:
    -----------------------------

az önce garanti net şubeye girişte öyle bir nane çıktı zırt pırt şifre gönderiyorlar ama iyi oldu iyi

Ayne hoca,

Akbank farklı bi sistem uyguluyordu, fakat ben yinede kullanmıyordum bloke etmiştim mahsus.

Garanti Bankasından ise 2-3 ay önce şifrematik aldım, 10 Tl'ye kafam rahat,

Ama işlem başıma 0,10 ila 0,25 kuruş arası ücret düşünüyorlarmış bankalar.

Yani yine para, yine para.

Kredi reklamı yaparlar, ürün - hizmet reklamı yaparlar kms ( sms ) ile onlarca kms gönderirler kafamızı mikerler,

Ama iş böyle ciddi konulara gelince hemen para

Allah gözünüzü doyursun ne diyeyim...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByTechno
    ByTechno's avatar
    Erkek

valla iş bankası bunu 2 haftadır başlattı zaten, küçük bir java uygulaması indirdim tlf.. her girişte çalıştırıp şifreyi alıp giriş yapıyorum.. tek sorunu ben çok sık interaktif bank. kullandığım için biraz sıkıcı olması.. her seferinde şifre şifre.. ama güvenlik açısından çok iyi..

edit: ücret iş bankasında herhangi bir ücret ödenmiyor.. ne işlemlerde nede prog. indirmede.. tek bir kontör bile harcamadım..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

ByTechno bunu yazdı:

valla iş bankası bunu 2 haftadır başlattı zaten, küçük bir java uygulaması indirdim tlf.. her girişte çalıştırıp şifreyi alıp giriş yapıyorum.. tek sorunu ben çok sık interaktif bank. kullandığım için biraz sıkıcı olması.. her seferinde şifre şifre.. ama güvenlik açısından çok iyi..

edit: ücret iş bankasında herhangi bir ücret ödenmiyor.. ne işlemlerde nede prog. indirmede.. tek bir kontör bile harcamadım..

Hocam kontör yeme olayı yok, sanırım ya kredi kartı ekstrene yansıyacak,

Yada hesabından tahsil edilecek, yani bir şekilde sana tahakkuk ettirecek bu olayı,

Ha işbankası hemen yapmaz bu ayrı mesele

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

yuh hadi iş gereği zırt pırt hesaba bakan bir adam olsam ne olacak 2 günde hesaptaki para sms ücretine gidecek böyel saçmalık mı olur madem zorunlu ücretsiz yapsınlar

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thelordmax
    Thelordmax's avatar
    Erkek

Güvenlik açısından iyi bir uygulama. Şifre çaldırıp dumur olacağına her hesaba girişte 2 dklık bi uğraş ver işte...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gokcan
    gokcan's avatar
    Erkek

zaten yıllık işlem parası alınıyordu kaldırılmıştı şimdi başka yoldan alcaklar :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkness_izmir
    darkness_izmir's avatar
    Erkek

habertürkte aylık 200 tl ye kadar vurcak ücreti diyodu.neyin ne olduğuda tam belli değil sırf bu yüzden interaktif hesabı kapatcam.her yerden para kitliyoar a.q

bendekiler hayel değil plan,planlarımda gerçek değil sadece birer rüya ...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek

O değilde IBAN olayı sakat. Birden fazla bankada hesabı olanlar için ezberlemesi işkence. 25 haneli mi ne. :|

Edit: Neyse ki 2012 ye kadar IBAN zorunluluğu askıya alınmış. 

Kaynak: http://www.haberturk.com/ekonomi/haber/195677-2012ye-kadar-IBANa-veda.aspx

Folklorik olarak sana saygım var ama sana tapamam totem!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    destanition
    destanition's avatar
    Erkek

evet geçende bende de şifre istedi dedim ne oluyo :)

gülme gidenin arkasından. gün gelir, elveda bile diyemezsin giderken... | Hayat fani, Ölüm ani....
Toplam Hit: 2189 Toplam Mesaj: 16