folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Teknolojik Devrim

Teknolojik Devrim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar. Bir cumartesi gecesi; evde oturanlar ile birlikte bir beyin fırtınası yapalım dedim. Özellikle 20li yaşlarda olan ve ailesi ile yaşayan kişilerin çok sık duyduğu bir cümledir "Bizim zamanmızda xx yoktu biz buna rağmen xx yapıyorduk..." Bu xx internet, bilgisayar, cep telefonu, televizyon, xbox ve diğer şeyler.

1970 ile 2012 arasında büyük bir teknolojik  gelişim ya da devrim oldu. Daktilolar yerini bilgisayara, bilgisayarlar yerini tabletlere, o eski telefonar yerini telsiz telefonlara, onlar cep telefonlarına cep telefonları da akıllı telefonlara bıraktı. Telefonun doğru düzgün çalışmadığı bir devirde (Türkiye için) cep telefonuna geçiş inanılmaz büyük bir olay. Fakat şimdi iphone 4'ten, 3boyutlu iphone 5'e geçiş o kadar büyük bir etki yaratmaz.

Sorum şu; sizce önümüzdeki 30 sene içinde telefonsuzluktan, cep telefonuna geçiş gibi büyük bir devrim olur mu?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buiyimi
    buiyimi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ben gelecekte insanların makinalara bağlı olarak yaşayacağını düşünüyorum,
    her şey simulasyon olur diye tahmin ediyorum.

7 itiraf var Trabzonspor komple beraat, cemaatin keskin kılıcı Göksel Gümüşdağ beraat. 25 Milyon Herşeyin Farkında.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GomuluSistem
    GomuluSistem's avatar
    Erkek

Akıllı ev otomasyon sistemlerinin gelişmesi ve rekabetin artması sayesinde insanların yerinden kalkmasına gerek kalıcağını sanmıyorum.

Patlayıcı madde icat etmenin suç olduğunu öğrendiğimde artık çok geçti... Yok hapse felan girmedim, sadece benden önce icat etmişlerdi. :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek

Cep telefonundan telefonsuzluga geçiş olabilir, baya büyük bişey yani.

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek

Işınlanma konusunu yazan yok hayret

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

GomuluSistem bunu yazdı:
    -----------------------------

Akıllı ev otomasyon sistemlerinin gelişmesi ve rekabetin artması sayesinde insanların yerinden kalkmasına gerek kalıcağını sanmıyorum.

Wall -E filmi aklıma geldi. orda da dedigin gibi bi durum vardı

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

suretler filmini izleyin

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ersn
    ersn's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

wi-fi nin 85 senesinde bulunduğunu biliyormusunuz?

küfrederiz villalara kulübeden
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek

su savaşları, açlık, virüsler, anarşi, uzayda silahlanma.... deri altı çipleri tüm insanlığa yayılacak, kişiler ayaklı navigasyon ve veri depolarına dönecek,

kimlik, para, gibi her türlü evrak sanallaşacak, beyine takılan çiplerle binlerce kitaplık bilgiye birkaç dakikada sahip olacağız, insan beyni doğrudan cihazlarla bağlantı içinde olacak buda fare klavye gibi arçları ortadan kaldıracak,

bunların bir çoğu yapılabiliniyor ama halka ne zaman sunulur bilmem

http://emorcraft.blogspot.com.tr/
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

kafkafkaf bunu yazdı:

su savaşları, açlık, virüsler, anarşi, uzayda silahlanma.... deri altı çipleri tüm insanlığa yayılacak, kişiler ayaklı navigasyon ve veri depolarına dönecek,

kimlik, para, gibi her türlü evrak sanallaşacak, beyine takılan çiplerle binlerce kitaplık bilgiye birkaç dakikada sahip olacağız, insan beyni doğrudan cihazlarla bağlantı içinde olacak buda fare klavye gibi arçları ortadan kaldıracak,

aynen buna benzer bişi olacak;

ya da maya Kehanetlerini kendime göre yorumum;

şu an ki sistemlerden daha farklı bişey bulunacak,

hani elektrik değil başka bi güç olacak bence.

dünyanın manyetik alanı değiştiğinde farklı frekansta güçte, farklı bi araç ve enerji üretilecek bence..

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek

kafkafkaf bunu yazdı:

Haklısın hocam bunlar olacak lakin 30 sene biraz az değil mi? Virüsler başladı. Anarşi desen dikkat ettiyseniz tüm dünyada bir isyan, bir baş kaldırı rüzgarları esiyor. 30 sene içinde bunlar patlak verebilir lakin diğerleri için aynısını söylemek istemiyorum en azından.

Toplam Hit: 1858 Toplam Mesaj: 27