folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Tekvandoya Başlamak İstiyorum. Gecmi Kaldım ?

Tekvandoya Başlamak İstiyorum. Gecmi Kaldım ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

avluka bunu yazdı:
    -----------------------------

Pikacu bunu yazdı:

Konu açılmışken kıng boks mu daha iyi yoksa tekvando mu? Hangisi daha avantajlı, daha kolay, daha geçerli?

hocam öncelikle king boks deil kick boks tekvado öğrenmeye öğrenirsin ama norma sokakda olası bşr kavgada kullanamassın herzamn için kick boks boks ve thai boks gecerlidir dier savunma dalalrına göre bi hayli iyi ve ondeler

sokakta işe yaramazmı... bizzat sahit oldugum olay...

Kayseri sümer köprüsünde abimle yürürken yanımızda yürüyen tipi kayık bi oğlanın önümüzde yürüyen çılız bi kıza laf atmasıyla günümüz zehir gibi oldu... kız döndü ve 2 harekette abim ve oğlanı hastanelik etti... ben ucuz atlattım değmedi bana kaçtım hareketinden :))

önce sağ ayağıyla oğlanın kulağına bi tekme çaktı ama sanki ışık hızıyla ne oldugunu anlamadan yine sağ ayağıyla abime  döner tekme attı onunda yanağına ve burnuna geldi... abim bayıldı oğlanın dengesi kayboldu dengesiz hareketler yapmaya basladı... en son bana ayğını havaya kaldırdı bükerek sonra ileri doğru itti ama ben tekmeden kaçtım araya baskaları girdi polis felan çağırdılar. oğlan kızdan şikayetçi olmuş :D

bu dediklerim 3-5 saniyewde oldu yani :))

o günden sonra tekvandoya olan aşkım dahada büyüdü :)) kızı daha sonra özay spor kulübünde tekvando antremanında gördüm :D o arkadası kaydettirmeye giderken bebelkerle çalışanı :D

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

avluka bunu yazdı:

Sencer bunu yazdı:

avluka bunu yazdı:

Pikacu bunu yazdı:

Konu açılmışken kıng boks mu daha iyi yoksa tekvando mu? Hangisi daha avantajlı, daha kolay, daha geçerli?

hocam öncelikle king boks deil kick boks tekvado öğrenmeye öğrenirsin ama norma sokakda olası bşr kavgada kullanamassın herzamn için kick boks boks ve thai boks gecerlidir dier savunma dalalrına göre bi hayli iyi ve ondeler

Şu önyargı kadar salt ve yıllardır süregelen bir olayla daha karşılaşmadım.Gayet de güzel sokakta kullanılıyor.Bizzat tecrübe ile sabittir.

hocam relax fazlasıyla tecrübe bulunur. kick boks derim artı tekvadoya karşıda değilim hiç birşey öğrenmemekten iyidir. bu benim kendi görüşüm

Kontra bir durum söz konusu değil,relaxız zaten :) Herkes kendi yaptığından memnundur hiç şüphesiz fakat 2 ay kadar da kendi antrenmanlarımın yanında kickbox antrenmanı yaptım.En azından eleştiri yapma hakkını verebilecek derecede yeterli bir süredir diye düşünüyorum.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Biri beni eklesin de... Anlatsın şu konuyu... Hangisi daha avantajlı? ona göre kursuna gideceğim...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lijitsu
    Lijitsu's avatar
    Erkek

öncelikle taekwondo icin yasının gec oldugunu dusunmuyorum cunku salonda genelde yeni baslıyanlar hep 20 li yaslarda oluyor ve bikac ay icinde ortama alısmakla beraber zamanla teknikleri cıkarmaya baslıyor,emin ol ki taekwondo iyi bir spordur basladıktan sonra cok seveceksin salonun kokusu ellik vuruslarda cıkan sesler vururken bagırmalar falan bagımlılık yapacak :D sokak dovusunde kullanılma konusundada belli bi serilik kazandıktan sonra kavgada cok etkili olacagını soyluyebilirim hatta kavga tek taraflı olurda diyebilirim cok konusup onların vurmasını beklemezsen bi paldingde isi bitirip gidebilirsin.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek

sokakta işe yaramazmı... bizzat sahit oldugum olay...

Kayseri sümer köprüsünde abimle yürürken yanımızda yürüyen tipi kayık bi oğlanın önümüzde yürüyen çılız bi kıza laf atmasıyla günümüz zehir gibi oldu... kız döndü ve 2 harekette abim ve oğlanı hastanelik etti... ben ucuz atlattım değmedi bana kaçtım hareketinden :))

önce sağ ayağıyla oğlanın kulağına bi tekme çaktı ama sanki ışık hızıyla ne oldugunu anlamadan yine sağ ayağıyla abime  döner tekme attı onunda yanağına ve burnuna geldi... abim bayıldı oğlanın dengesi kayboldu dengesiz hareketler yapmaya basladı... en son bana ayğını havaya kaldırdı bükerek sonra ileri doğru itti ama ben tekmeden kaçtım araya baskaları girdi polis felan çağırdılar. oğlan kızdan şikayetçi olmuş :D

bu dediklerim 3-5 saniyewde oldu yani :))

o günden sonra tekvandoya olan aşkım dahada büyüdü :)) kızı daha sonra özay spor kulübünde tekvando antremanında gördüm :D o arkadası kaydettirmeye giderken bebelkerle çalışanı :D

hocam 1.si o kız kimbilir nezamandan beri bu spor'la uğraşıyor 2.sen buyaşta başlayacaksın okdar iyi olcağını pek sanmıyorum ama cok çalişirsan yeteneğinde varsa bişe diyemem tekvando'ya gelince Bu spor dalında yumrukta ziyade Çok aşırı tekmeler kullanılıyor sokka dövüşünüde biliyorsundur pek oyle tekme atacak zamanın olacağını sanmıyorum dier sporlara gelince kendim profesyonel olarak boks yaptım kısa süreliğinede thai boks yaptım favori spor dalımda thai bokstur ama thai boks'u öğrenmeden önce boks ve kickboks bilgilerinde biraz olması fayda sağlar tekvandoyu beğendiysen bize bişe demek kalmaz bn sadece öneririm okadar .

oda savunma sporudur buda savunma sporudur herkes iyi olduğu sevdiği dalda önerilerde bulunur destekler bnde kendim tuturğum spor dalını destekliyorum bukadar

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek

elin ayağın tuttukça sporda geç yoktur hocam...kolay gelsin

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Demodor
    Demodor's avatar
    Erkek

güzel spordur Tekvando, ben yaklaşık 1 senedir aikido yapıyorum ama uzun zamandır wing tsun  araştırıyorum iyi bir yer bulup başlamayı düşünüyorum sana tavsiyem başlamanın yaşı olmaz benim yaş 32 yeterki istikrarlı ol bırakma sporu.

VUR VUR İNLESİN FİLİSTİN DİNLESİN.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lathedarkman
    Lathedarkman's avatar
    Erkek

bu işin yaşla uzaktan yakından alakası olduğunu sanmıyorum

Toplam Hit: 10723 Toplam Mesaj: 29