folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Telefon Kendi Kendine Ekranda Bir Yerlere Tıklıyor

Telefon Kendi Kendine Ekranda Bir Yerlere Tıklıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Merhaba saygı değer mürit ve mürideler,

3-5 aydır telefonum bazen kendi kendine ekranda bir yerlere tıklayarak 1-2 saniye sonucunda düzelirdi...

Son 10 gün boyunca artık kullanılamaz halde ekranı açtığım anda saçma sapan yerlere tıklıyor ekran. 30 dakika boyunca ekranın kilidini açtım öyle baktım.. ekran dokumatiğini de kullanamıyorum..

bir süre sonunda düzeliyor sonra tekrar aynı şekilde devam ediyor kendi kendine tıklıyor bir yerlere...

Telefonumun markası General Mobile Elite..

2 senedir kullanıyorum telefonu. Garantisi de bitti..

Başına böyle birşey gelen var mı daha önce ? Sebebi ne olabilir ?

Telefonu 3 defa formatladım sanırım donanımsal bir sorun yada GM saçma salak uygulamaların birinden dolayı...

Kafayı yicem telefonu duvara atıp parçalayasım geliyor sonra fakir olduğum aklıma gelince vazgeçiyorum...

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

hakkaten bi arıza olarak en sinir bozucuların başında bu ghost touch geliyor aq :D 

mesaj yasan yazamıon , bişi açıyım desen yanındakini açıyor filan :D ahahaha

digitizer bi süre sonra s2 tutuyor hocam... çok yapacak bişi yok 

http://www.leyladansonra.com/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Bendeki problem %90 ihtimalle topraklamadan kaynaklanıyordu. Data kabloları olmayan bir usb kablosuyla sağlam olduğuna inandığın bir sarj aletine bağlayınca sorun düzeliyor mu?

Olaylara karışmayın!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ekran değişecek 200 lira hediyesi var. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

@baristbt , hocam kronik mi bu sorun yani zaten ömrü bu kadar mı bu ekranların ben anlamadım olayı şimdi :/

@YeniHarman , abi bilmiyorum ki hiç denemedim fakat şimdi şarja taktım telefonu düzeldi yani saçma sapan yerlere tıklamıyor.

@mkyb , 200 TL ekran ? 470 istemişleri abimin ekranı kırılınca..

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Her modelin ekran fiyatı farklı hocam.

LCD panel telefonların ekran değişimi ucuz. Amoled ekranlı yani Samsung telefonların çoğunda ekran değişimi ise pahalıdır. Zira Amoled ekranı hem üreten firma az hemde üretimi maliyetli. Bazen telefonun ikinci el fiyatı kadar bile ediyor Samsung ekran değişimi. 

En ucuz ekran değişimi ise iPhone modellerinde. Kolay kırıldığından dolayı ve üreticisi çok olduğundan piyasada çok iPhone ekranı mevcut.

Evde manyetolu çakmak varsa şunu bi dener misin? 

https://www.youtube.com/watch?v=CwswBUHTg3

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Her modelin ekran fiyatı farklı hocam.

Bu adamdaki mantık ne çözemedim ? deneyeyim bunu yarın da muhabbeti anlamış değilim ekran üzerinde akımsal (ne denir bilmiyorum :D ) bir problem mi var  acep

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Kapasitif ekranın çalışma prensibi ekranın dört bir tarafından elektrostatik alan oluşturulması prensibine dayanır. Bu alana bir iletken dokunduğunda telefon dokunulan yerin koordinatlarını işler.

Kapasitif ekranı ilk düzgün olarak kullanan Steve Jobs imzalı ilk iPhone'dur. Sayesinde rezistif ekrandan kurtulduk. Yoksa hala plastik kalemlerle telefon kullanıyor olurduk. Rezistif ekran ne diye soracak olursan Nokia 5800'da olan bastırmatik ekran.

Olabildiğince basitleştimeye çalıştım. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Kapasitif ekranın çalışma prensibi ekranın dört bir tarafından elektrostatik alan oluşturulması prensibine dayanır. Bu alana bir iletken dokunduğunda telefon dokunulan yerin koordinatlarını işler.

Kapasitif ekranı ilk düzgün olarak kullanan Steve Jobs imzalı ilk iPhone'dur. Sayesinde rezistif ekrandan kurtulduk. Yoksa hala plastik kalemlerle telefon kullanıyor olurduk. Rezistif ekran ne diye soracak olursan Nokia 5800'da olan bastırmatik ekran.

Olabildiğince basitleştimeye çalıştım. 

Pek de anlamış sayılmam bu kadar telefon detayını bilmiyorum fakat yarın bir deneyeceğim bakalım sonuç ne olacak merak ediyorum... Her zaman şarjı azalınca bu durum oluşuyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Elektroşok tedavisi uyguluyor diyelim kısaca. Gerçi bu yöntem genelde dokunmatik çalışmazsa uygulanıyor ama denemekten zarar gelmez. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bensiz_aglama
    bensiz_aglama's avatar
    Erkek

Bende de general mobile  5 plus  var, arada sırada dokunmatik çalışmaz di değişti ekran şimdi de deli gibi çift tıklıyor dert etmiyorum alıştım kullanmasına

Toplam Hit: 3444 Toplam Mesaj: 22
android general mobile