Telefona Su Girdi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    volkan
    volkan's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:
    -----------------------------

telefon şu an açılıyor zar zor, ama bişey yapmaya çalışınca kendi kendine kapanıyor. bazen de ekran gidip geliyor.

hacı daha fazla hasarın olmasına yol açma kapa telefonu en yakın telefon servisine götür ist sanayi mah taraflarındaysan burda bir telefon tamircisi var çok cuzzi fiyatlarda onarım yapıyo

onekine?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

kenarda duruyor bataryasından ayrı bi şekilde. umarım düzelir. 

alyan bulamadım içini de açamıyorum.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

crimeangel bunu yazdı:

BosphorusPasha bunu yazdı:

en basitinden telefonun içini açabiliyorsam ve kameramsı tarzı şeyler varsa bu kritik parçaları sök anakartı zartı surtu ver soğuk suyun altında bi güzel yıka sonra eski diş fırçası al anakarta limon sık diş fırçası ile fırçala güzelce oksitleri temizle sonra yine yıka su ile ve parçaları kavanoza koy üstüne pirinç dök kavanoz hava almasın ağzını kapat bolca pirinç dök ama neyse bir günde halolur tertemiz olur.

bu iyibir yöntemdir. ama limon yerine selülozik tiner kullan. Dikkat, Selülozik. sentetik değil.

hacı bend eyoktu düşündüm düşündüm oksidi asit çözer dedim limon da fazla asitli değil bastım limonu bastım limonu hala çalışıyo benimki..

İmzalar Kaldırılsın!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

başka bir telefonun bataryasını takıp dene :W normalse batarya değiştir

Boş İşler Uzmanı..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

tamamen kurumadan açmaya çalışma.. kurumasıda baya süre alır kurutma makinasıyla hızlandırabilirsin hocam :) 2 gün falan açma kalorifer dibinde dursun.. eğer açmayı denediysen kısa devre faln benzeri şey olur telefonu bir daha kullanamazsın...  telefoncu telefondan fazla fiyat biçebilir..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

o telefon neden saçmalar?

Elektronik devrelerde bir transistörü sürmek için çoğu zmaan 50k-100k direnç bile yeterli olabilir. Su bir iletkendir ve direnci de elektronik cihazlar için oldukça düşük sayılabilir.

Cihaz içinde bir bölgede ıslaklık varsa ve cihaz çalıştırılırsa, cihaz içindeki parçalarda duruma göre bazı elemanlar devreye girecektir. Bu elemanların olduğu kısım ıslak ise ve aynı su damlacıkları üzerinden birbirine iletim yapıyorlarsa cihazın işlemcileri veya transistörleri diğer işlemci ve transistörler tarafından sürülmüş gibi kendiliğinden iletime geçecektir.Bu durumda kendiliğinden cihazın ışığı yanabilir,tuşlara basılmış gibi davaranbilir veya bir kaç tuşa basılıyormuş gibi de olabilir ve kilitlenebilir. İşlemci sürekli resetlenebilir.

Bazen aynı anda sürülmemesi gereken iki transistör birden iletime geçerek kendilerini veya başka kritik malzemeyi yakabilir.

En güzeli cihazın içini açıp alkol veya selülozik tiner ile temizlemek, çünkü cihazda az da olsa tortu kalmıştır(kireç gibi), ileride oksitlenmeler oluşur ve sorun büyür.

Ama ben bunlarla uğraşmam beni şimdilik idare etsin sonra atarım yenisini alırım diyosan şansını dene ve cihazı bataryasından ve kapaklarından ayrı olarak bir kaç gün ılık bir kalorifer peteğinin üzerine bırak,çünkü içindeki su anca buharlaşır.Su kolay girer ama çok zor çıkar.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

beyler yazdıklarınıza çok teşekkürler. şu an açma kapama tuşu çalışmıyor. pin girerken kendi kendine kapanıyor. ama şarj takılı zar zor açıp zar zor kapanmadan pin de girdikten sonra açıldığında normal çalışmaya devam ediyor. umarım kapanmaya başlamaz.

şimdilik idare eder derecede iyi durumda.

nasıl kurtardım? bataryayı falan çıkartıp 24 saa beklettikten sonra bu hale geldi. şimdilik stabil. 

zaten sıvı içine işlemeden kurulamıştım hemen. sanıyorum ki fazla sıvı sızmadı cihazın içine. ama maden suyu olması zarara sebep oldu. normal su olsa bu kadar olmazdı.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek

1-618-GR bunu yazdı:

Oto elektrikçilere git, telefonun içine aç oksit giderici sık, genelde elektronik cihazlara bunu yapıyorlar. 100 tl para alıyorlar sonra.

Hacı sen naptın :p

Oksit giderici dediğin kontak spreyi.

10 lira falan en kalitelisi :F Kim 100 lira alıyormuş öyle ya. :D

Kurtla sevişen mazoşist koyun
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Maresca
    Maresca's avatar
    Erkek

Bende kara dusurdum. Baya bi sure kullandim sonra canim sikildi eve girdim actim icini ispirtoyu doktum ustune yaktim. Telefon calisiyor. 

Gel bili bili gates
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Karovale
    Karovale's avatar
    Erkek

Kartal Çivarındaysan gel yardımcı olayım ?

Ben ol ki bilesin.. Mevlana
Toplam Hit: 5601 Toplam Mesaj: 45