folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Telefondaki Harici Hafıza Kartı (Sd Card) Sebepsiz Kitlendi, Nasıl Normal Hale Getirebiliriz?

Telefondaki Harici Hafıza Kartı (Sd Card) Sebepsiz Kitlendi, Nasıl Normal Hale Getirebiliriz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

sizin de başımıza geldi mi?

ne fotoğraf çekebiliyorum, ne de video.

ne dosya,klasör  oluşturabiliyorum ne de silebiliyorum. 

1/5 kadar dolu. 

markası; SanDisk ultra microSDHC UHS-1. 64GB.

Ayarlardan , depolama'dan, sd kart'ı çıkart-ekle yaptım . faydası olmadı.

RitmFarbRacourci tarafından 18/Eki/20 18:07 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

formatlamayı denedin mi knk

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

format'lamayı denedin mi knk

aklımda da, içinde fotoğraflar/videolar vs media dosyaları var. uygun bir yere kopyalamadan biçimlendiremem.

haybeye durduk yerde iş çıktı. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek

bu nasıl bir şanstır ^^D arkadaş ya.

şöyle bir arama yaptım ; https://www.google.com/search?client=ms-opera-mini-android&oq=&aqs=mobile-gws-lite..&source=hp&q=in+phone%2C+why+sd+card+is+locked

böyle bir sonuç çıktı ^^D` ;

"Android will occasionally " lock " a MicroSD
    card . It is a software issue, and there is nothing you can do to fix it, save return it to the manufacturer. Surprisingly, SanDisk will almost always exchange the card . Just go to their site, click support, and request an RMA."

~~~

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Nokia E65 kullanırken 1 senede 3 4 defa hafıza kartı katletmiştim. Şifreliyodu o da. Çözülmüyodu da. Kendi aramızda SD Card Killer falan diyoduk. Tabi sene 2010

İlk aklıma gelen şey bi Linuxe takıp denemen hocam. 

PCye kabloyla takıp ya da kart okuyucu ile takıp winrar açıp ordan bi görmeye çalış.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

sizin de başımıza geldi mi?

ne fotoğraf çekebiliyorum, ne de video.

ne dosya,klasör  oluşturabiliyorum ne de silebiliyorum. 

1/5 kadar dolu. 

markası; SanDisk ultra microSDHC UHS-1. 64GB.

Ayarlardan , depolama'dan, sd kart'ı çıkart-ekle yaptım . faydası olmadı.

Geçen yıl benimde başıma geldi ben hiç kimseye birşey diyemedim soramadım şaşırdım kahrettim sonra kartı kaybettim anladım ki bunu da yaşayacakmışız benim hafıza kartı 128 GB tı.içinde epey aile dökümanı mevcuttu terslik işte kartı kaybettik.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

hocalar  mail.ru yandex google  birsürü alan veriyor yedekleyin şu video fotolarınızı kurun 3 uygulamayıda wifiden senkronize koyun olsun bitsin yetmez diyorsanız bide ayda bir usb ye alın   google yandex zaten foto videoda sınırsız alan veriyor 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

Nokia E65 kullanırken 1 senede 3 4 defa hafıza kartı katletmiştim. Şifreliyodu o da. Çözülmüyodu da. Kendi aramızda SD Card Killer falan diyoduk. Tabi sene 2010

İlk aklıma gelen şey bi Linuxe takıp denemen hocam. 

PCye kablo'yla takıp ya da kart okuyucu ile takıp winrar açıp ordan bi görmeye çalış.

dostum, dosyaları görebiliyorum ve açabiliyorum. Ama kayıt yapamıyorum. ilginç. Ama kart okuyucu'm vardı, onu deneyim bi, dosya/klasör oluşturabiliyor muyum.

@weskeyy,  üzüldüm, 128GB'lık kart da az değil. kişisel fotoğraflar da ayrı sıkıntı olmuş.

@KaptaN, net'e birşeyler yüklemek ölüm benim için.  siteye foto yükleyemiyoruz., o.Op)

bi'de kart'ı yeni aldıydım MetroGross'dan, senesi dolmadı daha. faturasını ve satıldığı karton-kartı bulamadım.

birisi bu SdKart'ların da ssd'ler gibi bir yazma sınırı var diyor.. 

https://www.quora.com/My-SD-card-will-not-format-or-add-remove-files-Its-not-locked-or-write-protected-Whats-wrong-with-it

The sad part
    Your SD Card might have reached it read/write Cycle Limit. Every storage device has a certain read/write cycle limit. Once you cross that limit your​ device is unusable.
    (Using torrent apps too adds to more read/write cycles of that device).

Your SD card has reached the end of it's life.
    NAND storage, like SD cards, can only be erased so many times before the material requires more voltage to erase than the circuitry is able to generate.
    Once this begins to happen, the SD card's memory controller will lock the card read-only to prevent partial writes from corrupting data.
    Time to buy a new card, this one's done for.

öyle çok da kullanMıyorum sdkartı. 

biri aşağıda böyle yazmış ama anlamadım, bayrak değiştirdim filan. android'de var mı böyle birşey, yada hafıza kartının işletim sistemine erişip bayrak değiştirme işlemi yapabiliyor muyuz?

read/write After setting the disk write flags and adding the WriteProtect registry entries with no luck, this worked for me. Thanks!

bir'de böyle birşeyi hi-level sd kartında yaşadım. 

tel. xiaomi, android sürümü 7.1.

Bir de bu kartlara format tipi olarak exFat yerine Fat32 yapsak, güvenlikten ödün veririz ama kart sağlam kalır demişler, var mıdır böyle bir olay?

RitmFarbRacourci tarafından 23/Eki/20 07:22 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

e madem verini okuyabiliyosun yedekle çak formatı

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

e madem verini okuyabiliyosun yedekle çak formatı

şimdilik dahili hafıza'yla yürüyorum da, merâk işte; niye böyle oldu, çözümü var mı,format harici çözümü varsa nasıl, 

sad part; diğer taraftan bilg. yok. şirket bilgisayarı var, onda da port'ları kapalı, dolayısıyla mümkün değil. olmadı, tekno market'te veya herhangi bir okulun bilg. odasında çözerim. ^^` 

ki kimi yerlerde benzer sorunda mikro kart'a format da atılamadıgını yazmışlar.