folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Telefonu Sarj Ederken Ya Sabit Kaliyor Yada Geri Sayim Yapiyor.

Telefonu Sarj Ederken Ya Sabit Kaliyor Yada Geri Sayim Yapiyor.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

bilgisayardan yazacagim. resimleri ekleyim

şarj alet- kablosu- ve pil bermuda üçgeni arasında kaldım

zaten şarjım çabuk bitiyordu uzun zamandır telefonun değişme vakti geldi ama ben biraz zorlayıp son bir 6 ay daha devam ettirmek istiyorum

şuanki sorunumun sebenini öğrenmek istiyorum

telefonumu şarja takınca %15 ise geri sayım yapıp %0 a doğru gidiyordu

sonra şarj aleti bozuk deyip başka kullandığımda bir iki hafta hiç sorun olmadan gidiyordu

sonbra bir gün yine geri sayım yapınca şarjı değiştiriyordum tekrar bir iki hafta gidiyordu

sonra sonra sadece kabloyu bazen şarj aletini değiştirerek devam ettim

son 2 gün önce artık hiç şarj etmememye başladı 

% 4 e çıkıp orada beklemeye başladı

sonra kabloyu değştirdim %25 oluyor şarjdan çıkardığım gibi hızla düşüyordu

dedim bir pil alayım yeni 

dün babam gitti aldı ama orjinali 231 yan sanayı 150 demişler . bende zaten telefonu değştireceğiz fazla olmasın dedim diye 150 tl olan yukardaki resimdekini aldı geldi.

fakat bu da şarj etmiyor daha doğrusu %50 ye çıktı indi

hiç çıkarmazsam fişte %0 göstereek ev telefonu gibi kullanılabiliyor :)

fakat telefon sorunlu biliyorum da bu etiket yeni sonradan yapıştırılmış yani fabrika değilde kendi yapmış gibi duruyor. sizce 2. el mi yoksa yan sanayi dedikleri piller bu şekilde mi

bu arada telefonum şarja takınca sorunsuz şarj ediyor gibi gösteriyor

futurist tarafından 06/Ara/22 13:30 tarihinde düzenlenmiştir

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek

Benim note 3 te vardi böyle bir sorun. Sarj giriş yerini degistirince düzeldi gibi olmustu. Sonra yine yapti. Anakart dediler. Sonunda çöp oldu. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

bunu en temiz o an ne kadar akım çektiğini gösteren test kitleri ile sarj etmeye calişarak görebilirsin. 

Bermuda enerji üçgeninin 3 bacağınıda kontrol ettiğinde sorun hala devam ediyorsa telefonun anakartında bir temas problemi olabilir. Orneğin dandik bir kapasitör şişmiş ve/veya soket bacağı oksitlenmiş soğuk lehim olmuş yada bi yari iletken ters bi gerilime tabi olmuş ise kararsız calisiyor olabilir.  ETH miner arkadaşların psu lari da zamanla böyle bozuluyor du Kondansatör kapasitör yada Condenser artık hangisini demek istersen o bozuluyor.... sonra sorunu ara dur. 

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Megalados yapma ya :(  heralde gidiş hat öyle olabilir

rakkoc ampermetreyi mi kast ediyorsun. teknik olarak hiçbiri sorunlu değil benim telefonu şar etmeyen kablo başka telefonu şarj ediyor, telefonumda şarj ediyor pilde yeni şidi taktık. ama % bilmem kaçta duruyor ve çıkarınca geri sayım yapıyor hatta şarjda..

ama anakartı bilemem tabi. son çare baktırırız heralde.  ama telefon zaten eski

kendi değerinde tamir ücreti verip ciğere yağ harcamak istemiyorum. zaten yenisini alsam kaç tl. cüzzi birşey ile çözülecekse diye bakıyorum

futurist tarafından 06/Ara/22 14:31 tarihinde düzenlenmiştir

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheBattal
    TheBattal's avatar
    Erkek

Pil kalibrasyonu yapan uygulamalar var onları dene bir de, bazen yazılım pilin ne kadar dolu olduğunu anlamayıp saçmalayabiliyor, kalibrasyon sonrası düzelebiliyor. İhtimal ama olursa ne ala... Denemesi de bedava :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    TheBattal bunu yazdı

Pil kalibrasyonu yapan uygulamalar var onları dene bir de, bazen yazılım pilin ne kadar dolu olduğunu anlamayıp saçmalayabiliyor, kalibrasyon sonrası düzelebiliyor. İhtimal ama olursa ne ala... Denemesi de bedava :)

mesela hangi uygulama

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Fotoğraflardaki batarya ile oynanmış. Normalde alt kısımda koruyucu plastik tıpa olması gerekiyor. Bataryanın dışında gördüğün etiketli kısım koruyucu plaka. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    mkyb bunu yazdı

Fotoğraflardaki batarya ile oynanmış. Normalde alt kısımda koruyucu plastik tıpa olması gerekiyor. Bataryanın dışında gördüğün etiketli kısım koruyucu plaka. 

banada öyle geldi. üstüne bant yapıştırmışlar yeni.. 2. el gibi geldi

geri alırsa vermeye gidiyorum . hayatta en nefret ettiğim şey, aldığımı iade etmek.

yan ürün olsa bile düzgün olurdu değil mi hiç  de bilmiyorum

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Aslında orjinal ürün genelde yetkili servislerde olur, orjinal ürün veriyorum diyenlerin çoğu ya yalan söylüyordur yada çıkma üründür, bu pilin altında siyah bir tıpa olmalı, yok siz mi söktünüz, yada aldığınız yere bir sorun.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falcon
    falcon's avatar
    Erkek

General Mobile dediğimiz telefon en çok şarj soketi arızası çıkartan telefondu

Hatta soket değiştirirken anakart susar ekran gider dokunmatik gider şebeke giderdi

Tamircilerin çoğu GM telefonların şarj soketini değiştirmek istemezlerdi.

Mümkünse o telefondan kurtulun

Vurur yüze ifadesi Hyper-V sistemcilerin bitanesi
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kady
    kady's avatar
    Erkek

şu netlikde bataryayı çekecegine usb ceksen teşhis biraz daha dogru olurdu :)

ama usb dır o

usb doldurmuyordur  ayaklar degmedıgı ıcın her kablo degıstıgınde yenı kablo daha sıkı olacagından ayakları deger bı zaman sonra gevser ve gene aynı

ortalama 200tl  kaçmıs gm ye 

http://profil.gittigidiyor.com/kady
Toplam Hit: 1469 Toplam Mesaj: 16
general mobile cep telefonu mobil sarj sorunu