Telefonu Suya Düşürdüm

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patata
    patata's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Çalışsa bile paslanıyo hacı ya.

Ben macbook'u pirinçe yatırayım dedim. Açamadığım yerlerine pirinç kaçtı, bi de pirinci çıkarmakla uğraştıydım :,D

Kum kaçmasın seninkine de :,D

Tahtam eksik
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patata
    patata's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Çalışsa bile paslanıyo hacı ya.

Ben macbook'u pirinçe yatırayım dedim. Açamadığım yerlerine pirinç kaçtı, bi de pirinci çıkarmakla uğraştıydım :,D

Kum kaçmasın seninkine de :,D

Tahtam eksik
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

@Kofcu hocam, elektronik kartları plastik yada bakalit aksamlarına değdirmeden, lehimleme işlemlerinden sonra selülozik tinerle fırça yordamıyla yıkarız, kart bu yolla tertemiz olur, Sana tiner kullanmanı önermiyorum, olası bir telefona zarar verebiliten olduğunu düşünerek. Fırça ile okşamanında faydası kuruyan suyun ardından kalan etkileri silip atmış olursun, parçaların arasında kalan suya özgü kalıntılar kalabiliyor, bunlar gözle görünmez, fırçaladığında bunları silmiş olursun.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    osmansan
    osmansan's avatar
    Erkek

suya düşen cihaz pirinçte bekletilmez arkadaşlar

https://www.fotoparca.com/iphone/suya-dusen-iphoneu-pirincte-bekletmeyin.html

osmansan tarafından 19/Eyl/17 18:58 tarihinde düzenlenmiştir

..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek

Bu silikalar çakıl boyutunda icine kaçacağını sanmıyorum. ShockMan hocam anladım sağol, ama parçalamadım telefonu bütün koydum. osmansan hocam adreste pirince yatırmayın "Lütfen bu durumlarda hemen bize ulaşın bilgi verelim." diyor ama keşke yazıyı yazmışken bilgiyi de verselerdi.

ben de sevgiden yanayım...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek

Arkadaşlar telefonu yaklaşık 30 saat sonra kedi kumundan(silikadan) çıkardım. korktuğum kadar çizilmemiş telefon. ilk izlenimim çalışmadığı olmuştu fakat şarjının bitmiş olabileceğini düşünüp şarj ettim. açılır gibi sesler geldi bildirim sesleri falan geldi ama ekran gelmedi. telefon şuan açık bilgisayarımdan whatsapp web'e girdim açılmış. bu demek oluyor ki telefon çalışır durumda hatta şuan internete de bağlı ama ekran çalışmıyor. silika nemini gerçekten güzelce almış. kameraların önünde buğu vardı yok olmuş. telefonun suya düşmesiyle silikaya yatırmam arasında bi 16 saat falan vardı muhtemelen bu kadar gecikmem dolayısıyla tam düzelme sağlayamadım. Şuan gözlemlediğim kadarıyla ekran gitmiş ama telefon çalışıyor... sim kart falan takmakla uğraşmayacağım, direk değişime göndereceğim dosyalarımı aldıktan sonra...

Sonuç olarak: çalışmayan haldeki telefon silikaya koyduktan sonra ekran hariç çalışır hale geldi. belki daha erken müdahale etseydim ekran da gelebilirdi ama artık böyle oldu, buna da şükür.

Ek soru: telefonun ekranını görebileceğim bir yöntem var mıdır? keşke zamanında teamviewer yüklü olsaydı....

ben de sevgiden yanayım...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    kofcu bunu yazdı

Arkadaşlar telefonu yaklaşık 30 saat sonra kedi kumundan(silikadan) çıkardım. korktuğum kadar çizilmemiş telefon. ilk izlenimim çalışmadığı olmuştu fakat şarjının bitmiş olabileceğini düşünüp şarj ettim. açılır gibi sesler geldi bildirim sesleri falan geldi ama ekran gelmedi. telefon şuan açık bilgisayarımdan whatsapp web'e girdim açılmış. bu demek oluyor ki telefon çalışır durumda hatta şuan internete de bağlı ama ekran çalışmıyor. silika nemini gerçekten güzelce almış. kameraların önünde buğu vardı yok olmuş. telefonun suya düşmesiyle silikaya yatırmam arasında bi 16 saat falan vardı muhtemelen bu kadar gecikmem dolayısıyla tam düzelme sağlayamadım. Şuan gözlemlediğim kadarıyla ekran gitmiş ama telefon çalışıyor... sim kart falan takmakla uğraşmayacağım, direk değişime göndereceğim dosyalarımı aldıktan sonra...

Sonuç olarak: çalışmayan haldeki telefon silikaya koyduktan sonra ekran hariç çalışır hale geldi. belki daha erken müdahale etseydim ekran da gelebilirdi ama artık böyle oldu, buna da şükür.

Ek soru: telefonun ekranını görebileceğim bir yöntem var mıdır? keşke zamanında teamviewer yüklü olsaydı....

google hesabı ile pcden play store a girip remote olarak yükleyebilirsin. :D id ve şifreyi nasıl alırsın bilmem :D

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
Toplam Hit: 1708 Toplam Mesaj: 18
telefon telefon suya düştü silika kedi kumu