folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Televizyon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Televizyon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S2kucuk
    S2kucuk's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    obie bunu yazdı

Benim anlamadığım,usb desteği olanlar neden sadece mp4 ve avi destekler ? Onun da sadece belli codec lerini oynatıyor.Böyle saçmalık olmaz.Onlarca video formatı var.Bunların yüzlerce codec i var.Oysa sadece birkaçını izleyebiliyoruz.Ayarlayın şu amk yazılımını hepsini oynatacak şekilde.

Tek kelime lisans. Ticari amaç güdüldüğünden lisanssız olmuyor malesef.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

kafama koydum 60 inç alacağım :D 

şu siteyi beğeniyorum güzel gösteriyor her şeyi, fiyat karşılaştırması puanlama v.s.

http://www.epey.com/televizyon/lg-60uf850v.html#rtab61056

şunu beğendim ama nedense lg ve samsung dan biraz çekiniyorum

ama sanırım aradığım galiba bu tv :) çok beğendim :D 

unbalanced tarafından 19/Ağu/15 21:27 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sharp iyi Markadır. Sony kadar geçmişi var. Fakat ülkemizde neredeyse yok gibi. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Sharp iyi Markadır. Sony kadar geçmişi var. Fakat ülkemizde neredeyse yok gibi. 

hocam bilgin varsa üstte linkini verdiğim tv yi de yorumlar mısın

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Fiyatıyla birlikte kendiside şahane. Seni rahat 7-8 sene götürür. Özellikle Dolby Digital ve DTS desteği olması sesi destekleyen filmlerde sinema deneyimi yaşatabilir sana. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

kendime almıyorum hocam, tv izlemem ben :) babama hediye alacağım.. açıkçası hem büyük hem 4 çekirdekli, baya bir özelliği var ve fiyatı da uygun geldi, sanırım 60 inçlerdeki en uygun tv. Türkiye ye gelir gelmez bundan almak istiyorum bi tane.burda en ucuzu 5500 tl ye geliyor + kargo ücreti, arada 1500 lira civarı fark var.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sserkan
    Sserkan's avatar
    Erkek

Televizyon öyle bi teknoloji ki içine girdikçe kayboluyosun araştırdıkça çıldırcak noktaya geliyosun bi televizyon alayım dedim kafayı yeme 

noktasına gelip yeter ag diyip LG 49UF8507'yi aldım. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

aynen öyle oluyor hocam bir sürü faktör işin içine giriyor,bir de ben kararsızım baya .. tr ye gelene kadar umarım başka model kafamı karıştırmaz... direk bunu alma niyetindeyim. fiyatı çok uygun geldi ve özellikleri de gayet iyi. tabi keşke bir de canlı görüp deneme şansım olsaydı iyi olurdu

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    judge
    judge's avatar
    Erkek

bence en iyisi grundig :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    civilization
    civilization's avatar
    Erkek

eğer ağaoğluyla oturup çay içecek(çay içermi bilmiyorum) kadar zenginsen ne zorum var bunları izleyerek alırım en pahalısını kullanırım. ama yok ortadirek bi ailede yaşıyorsam emektar tüplü televizyon bozulduysa kullanım amaçlarımı sıralarım ki cebimdeki paranın alabileceği en iyi ve kullanışlı televizyonu alayım. 

demin dediğim gibi orta direğim yani param kısıtlı 1500 civarlarında dolanıyorum. peki kullanım amaçlarım ney. ben zaten bilgisayarda takılıyorum oyun konsolum falan yok. annem babam dedem falan kullanacak televizyonu. o zaman içinde bi tv modülü olsun. odam da ne büyük ne küçük. 32 küçük gelir. 50 falan da çok büyük gelir. ideali bence 40 42. zaten 1080p artık hepsinde fiks. hd yayın kalitesi idare eder. zaten cebimdeki para 4k almaya yetmiyor ha diyelim ki yetti bu seferde kullanım amaçlarım ve yayın kalitesi 4k ya yetişemiyor. akıllı olmasına gerek yok. yada olsada olur olmasada. servis ve kaliteye gelirsek o eski alman kalitesi ve uzun ömrü yok. firmalar zaten 2 yıl geçsin müşteri yeni televizyon alsın diyor. zaten cebimdeki para belliydi bundan dolayı da lg samsung gibi firmalar elendi. 3 boyut da 4k gibi kullanılmayacağı için gereksiz. 

yukarda yazdığım kriterleri düşünerek eve vestel 42 ekran bi tv aldırdım babama. eve gidince bakıyorum. babamgil açıyor trt1'i dizi izliyor, haber izliyor. kanal geçişleri kötü değil. eski çanak kadar hızlı değil ama yavaşda değil. upscale kalitesi idare eder. içerisindeki antenin görüntü kaliteside fena değil. güya akıllı ama ben öyle bişey göremedim. kullanılan işlemciden ve işletim sisteminden olacakki çok kasıntı. sadece youtube idare eder çalışıyor. telefondan videoyu buluyorum aynı ağda olunca tv'den oynatıyor. arada sadece bu işime yarıyor.

gelelim video yurumuna. ilk olarak shitfdelete'yi hiç sevmem. ucuz geliyorlar bana. şu boya şu tv bu boya bu tv diyecek kadar param yok. saçma ve kullanmayacağım özelliklere para vermem. cebimdekine bakarım ihtiyaçlarımı sıralarım bi tv alırım.

Toplam Hit: 3016 Toplam Mesaj: 31
seçim 4k televizyon