Televizyonda Bal Satma Tuzağı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    volkan
    volkan's avatar
    Erkek

bence tv reklamına hakiki balı sürmezler zaten gerçek balın üretimi zor ve kısıtlı oluyo adam hem ucuza verip hemde reklam parasını çıkarması zor :)

piyasadaki balların %80 ni arılara şeker yedirilerek üretilmiş
    bence artvinden ve ayder yaylasından  başka biyerden bal alınmaz  2008 de artvindeki baraj santrallere gitmiştim dağları görmeniz lazım yolu olmayan ucurum dibinde mağarala kara kovanlar yerleştirmişler acaipte bol çiçekli bir bitki örtüsü hakim kavanozu pahalıydı ama o yıllarda 110 tl falandı sanırım ama ilaçtan farksız 1 yemek kaşığı yiyince adamın başı dönüyo tadıda acıyla tatlı arasında bişey :)  he  bazen görüyorum kanserli hastalara  bu balları tavsiye ediyolar içinde binbir çetiş çiçek özü var

şeker olayını nerden biliyosan diyosan rizede üretim yapan akrabalarım bu yöntemi kullanıyo :)

onekine?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

rebellisch bunu yazdı:
    -----------------------------

benim favorim dupon ayakkabı ve caprice gold

evet gçen gün hatta jet fadıl bi kanala çıktı. son günlerde capricenin reklamı muazzam arttı her kanalda var. heralde jetin kaçması yakın ondan. satabildiği kar :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csharper
    csharper's avatar
    Erkek

Bu bal meselesinde dolandırıcılık olduğu başından beri belliydi zaten. 

Ama benim şaşırdığım şu, bu adamlar piyasaya ürünü çıkarmadan önce izin almak zorunda değiller mi ? Eee o zaman bu ürünler başından beri testlerden geçmiş.

Hadi teste giden ürünle satılan farklı diyelim. Türkiye deki üretim kapasitesi ve ithalat hacmini bilmiyormu bizim yetkili mercilerimiz ? Buradan anlaşılamaz mı yani bir dolandırıcılık olduğu.Bu kadar bana dokunmayan bin yaşasıncı yavşak ordusu başka nerde var bilmem, yazık halimize, bu kadar ulu orta kazık yememize göz yumuyorlar.

Yani

while(adamolanakadar=false) 

if 

{ 

ipnelik varsa denetim yap;

if(ipnelik==true)

{

sik at;

}

else 

{

adamolanakadar=true

}

}

Neyse satanların ve sattıranların anasını eşşek kovalasın.

Palyaço balıklarının yumurtaları döllendikten sonra, erkek balığın yavruları korumak için verdiği emek sürerken, yavruların kalbinin attığı görülebiliyor.Hayatımda gördüğüm en duygulu olaylardan biriydi.Akıp giden herşeye duyarlı olabilen insan , ne muhteşem bir varlık!Akıp giden olaylar tasarlayıp bilgisayarlarda yaşattığımız dünyalar , gerçekte sahip olabilklerimizden akıyor elektriğe.Bu yaşam algoritmaları oyununu oynamak üzere katılımcı olabilmek çok güzel.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

yarın bi gün adamın biri şöle birşey dese

100 liraya 5 kavanoz bal satanlar dolandırıcı inanmayın bu kavanozların tanesi 200 lira olmalı oda sıfır kâr ile dese

sonrada

1 kavanoz bal 500 lira 10 tanesi 4000 lira dese imillet pahalı diye alır halbuki aynı mal

"
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csharper
    csharper's avatar
    Erkek

:) . Dediğin gibi , denetim yapılıp kulak çekilmezse (hapis ve tazminat , reklam ve haber=ibret oluyor burada bunlar), yarın öbürgün sahtesi pahalı diye milleti alma noktasına götürebilir durumlar.

Ya işte onu ayırtedecek şey birtakım yeterlilik yada standart belirtici logolar tabi fakat bir ara TSE nin logosunu taklit edip ürün satan firma tespit edilmişti. Kim bilir biz ne kazıklar yiyoruz nasını.

Palyaço balıklarının yumurtaları döllendikten sonra, erkek balığın yavruları korumak için verdiği emek sürerken, yavruların kalbinin attığı görülebiliyor.Hayatımda gördüğüm en duygulu olaylardan biriydi.Akıp giden herşeye duyarlı olabilen insan , ne muhteşem bir varlık!Akıp giden olaylar tasarlayıp bilgisayarlarda yaşattığımız dünyalar , gerçekte sahip olabilklerimizden akıyor elektriğe.Bu yaşam algoritmaları oyununu oynamak üzere katılımcı olabilmek çok güzel.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alli
    alli's avatar
    Erkek

Ben bal deresi ballarını televizyon reklamlarından izledim. İlgimi çekti. Reklamlardaki şahıslar iştahlı iştahlı yiyorlardı, canım çekti. Sipariş hattını aradım, kafama takılan bir iki mevzuda sorular sordum; ancak arkadaşlar sorularımı cevaplamak istemediler. Şimdi soruyorum aşağıdaki hususları öğrenmek bir tüketicinin hakkı değil mi?

1-Reklamda milyonlarca çiçekten yapıldığı söyleniyor. Bu çiçeklerin bir listesi.
    2-Reklamda kilogram diye bir ağırlık biriminden bahsedilmiş bu tam olarak kaç gram yapar? 
    3-Yüksek rakımlarda üretilmiştir deniyor. Bu rakım tam olarak kaç rakım? 

Ben bu hususlarda bilgi almak isteyince sipariş hattındaki arkadaş kabaca "kapat telefonu sipariş hattını meşgul ediyorsun" gibi aşağılayıcı sözlerle bizi rencide etti. Tüketici olarak alacağım ürün hakkında bilgi almaktan daha doğal bir hakkım olamaz. Reklamlardaki tatlı dilli adamın etkisi ile bir bal alalım dedik ne hale geldik.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1066667/balderesinet-m-uumlsteri-hizmetleri-bilgi-vermedi/hfeoy

https://i.imgur.com/lCgZ0V0.jpg
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek

sevgili müridler bu tür reklamlar tamamen asılsızdır neden mi ?

Benim memleketimde (Doğu karadeniz, artvin rize trabzon) bal kıymetlidir.Doğal ortamda üretilir, hakiki kaliteli kara kovan balı dediğin balın kilosu en az 100 tl dir ve inanın bunu sana satmak için çaba sarfetmezler çünki ordaki halk bu balın şifasını bilir o parayı vermekten çekinmez dolayısıyla üretilen bal o bölgedeki talebi bile karşılayamaz.Durum buyken size bir kilo fiyatına beş kilo hakiki bal vermezler :)

Bal benim için iki çeşittir,

Şifa için kullanılan doğal bal ki fiyatı en az 100 tl ye alırsınız, biz kendi köyümüzden akrabadan üreticiden 50 tl ye alıyoruz o da bir iki kilo.. fazla vermez çünki daha iyi fiyatlara alıcısı var .

Kahvaltı için ekmeğe sürülen bal. bunun da kilosunu 20 tl ye bulabilirsiniz ki bence kahvaltı için 20 tl o bala fazla

Seçim sizin

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bir balın sahte mi gerçek mi olduğu ancak Laboratuar ortamında anlaşılıyor...

Bizim evde aranzaval,azkaban,arnizabal,avanarza marka bal var...

Sahte mi gerçek mi olduğunu ancak Allah bilir...

Fazla bal yemeyin olmadık bir zamanda bir tarafınızdan akarsa rezil olursunuz..

Organik,tamamen bitkisel,hiç bir yan etkisi yok,içmeden zayıflaTIR diyen çay reklamlarına hastayım. 

Acaip derecede agresifim !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

K4R4B4S4N bunu yazdı:

sevgili müridler bu tür reklamlar tamamen asılsızdır neden mi ?

Benim memleketimde (Doğu karadeniz, artvin rize trabzon) bal kıymetlidir.Doğal ortamda üretilir, hakiki kaliteli kara kovan balı dediğin balın kilosu en az 100 tl dir ve inanın bunu sana satmak için çaba sarfetmezler çünki ordaki halk bu balın şifasını bilir o parayı vermekten çekinmez dolayısıyla üretilen bal o bölgedeki talebi bile karşılayamaz.Durum buyken size bir kilo fiyatına beş kilo hakiki bal vermezler :)

Bal benim için iki çeşittir,

Şifa için kullanılan doğal bal ki fiyatı en az 100 tl ye alırsınız, biz kendi köyümüzden akrabadan üreticiden 50 tl ye alıyoruz o da bir iki kilo.. fazla vermez çünki daha iyi fiyatlara alıcısı var .

Kahvaltı için ekmeğe sürülen bal. bunun da kilosunu 20 tl ye bulabilirsiniz ki bence kahvaltı için 20 tl o bala fazla

Seçim sizin

gerçek kestane balı ;karadeniz ballının kilosu 25 lıra olamaz öyle olursa alırım 2 ton satarım . 

tr de cok çeşitlibal yk suudi arabistana dubai e görürsünüz bala verilen değerleri kuyumcu dükkanları gibi dükkanlarda satıldıgını ve kilogramı binlerce lira olanları :)

şimdi balın fıyatı genel indirgenemez normal baldan bahsediyorum .

arılara kısın bahardan önceki bekleme donemınde glikoz keki yapılıp verılır ardındanbazıları buna yavrulama ve toplama döneminde devam eder nedeni ise arıların fazla yorulması ve bu nedenle daha fazla bal üretimini saglamalarıdır.

Balın fıyatını sabıt bir orana indirgemekte yanlıs acıkcası.Çünkü arının ılac dısında hıc bır masrafı yok ki arı bi yil bal yapmıyorsa polen üretimi yapar ayaklarındakı bolenler standart arı kovanlarının alt kısımlarında polenlik kısmında bırıkır.propolis yapar. 

propolis keman yapımından kanser tedavisine dek bir çok yerde kullanılır değerlidir üstelik.

o nedenle adam lar balın kılogramın 3 tl den satsana kar eder.

bu adamın arıcılık uzerıne ıhtısas yapmıs ziraat mühendisi arının başka birşey yaptıgını hatırlayamadı sanırım. 

İşin Surasıda var kımse malını ucuzdan satmak ıstemez bal yıllarca bozulmadan durdugu ıcın yedıgınız balın kac yıllık oldugunu anlayamazsınız zaten bununda bır onemı yoktur karısım ballarında farkna varılmaz 

kı ben balderesı neresı bılmıyorum .

Ama karakovan balının süzmesi olmaz :) ayrıştıramazsınız : ) 

2 yıl boyunca arıcılık ve bal üzerine eğitim aldım balmumundan kafkaslar eski ağaç oyuklarına vs yerlere balmumu ile kaplayıp yaparlar ve genelde ınsan ulasamaz.oralara

ınsanların yaptıkları ise daha farklı bir olgudur.

Anzer y-balı yiyin de 1 kilo ölün direkt zehirlesin sini.
    Gerçek karadeniz balları tr deki en tehlikeli vede en faydalı ballardır.Bitki Örtüsü nedeniyle de klima iklimi sayesinde azelea pontica luteum,rhododendron ponticum orman gülüde derler giresun taraflarında bolca vardır az yerden canlandırırı çok yersen öldürür :) bunun gibi çok bitki var ayrıca çeşit çeşit mantarda mevcut mantarla ne alakası var diyeceksiniz :) mantar sporları aynı zamanda diğer böceklerin etkileşimleri sonucu çok etkisi oluyor.İngiliz ,Amerikalı ,vede Özellikle İsraiili bilim adamları cok fazla arastırma yaparlar Karadenizde Bal ve Arılar konusunda bunun örnegını karadenızdekı ıklımı ve bıtkısı ortusunu yapay ortamda elde edıp israilde özel bal yetiştiriciliğinden de anlayabılırsınız az cok. 

Uzun lafın kısası markalaşmış ürünlere itimat etmeyn helekı karadenız balı konusunda 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek

Bu belgeleri nasıl alıyor bunlar ? Bunu denetleyen bir kurum yok mu ?

Anlayana sivrisinek saz,anlamayana sazı soksan az...
Toplam Hit: 8030 Toplam Mesaj: 42