folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Telpa Servisi Onarım Ücreti İstiyor.

Telpa Servisi Onarım Ücreti İstiyor.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    feel_me
    feel_me's avatar
    Erkek

Selam mürid/mürideler. General mobile discovery telefonumu şebeke sorunu yüzünden servise gönderdim. Servis 500 liralık telefona 250 lira onarım ücreti çıkarmış arızanın sebebi ise anakartta sıvı temasıymış. Telefonuma hiçbir şekilde sıvıyla temas ettirmediğime adım gibi eminim neden derseniz bir kere üzerine su döküldü parasını verdim tamir ettirdim ağzım yandı yani birkere o zamandan beride su bardağına bile yaklaştırmadım telefonu. Ben hatamın olmadığını bildiğim için telefona o kadar onarım ücreti ödemeyi düşünmüyorum. Bu onarım ücretine nasıl itiraz edebilirim? Telpayı henüz aramadım o yüzden itiraz etmeden önce bana bir akıl vermenizi istiyorum. Yardımcı olabilecek herkese teşekkürler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheKorsans
    TheKorsans's avatar
    Erkek

hocam bende de discovery var. 10 dakika önce eve girdim. şarja taktım telefonu şimdi 20dk sonra hissedilebilir bir şekilde nemlenicek telefonun ekranı :D 

Hayattaki yegane üstünlüğüm, Türk doğmaktır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seastar
    Seastar's avatar
    Erkek

lanet olsun general mobile daha da almam. 

bendeki generalinde sarj soketi bozulmuştu ve ekranda beyaz noktalar vardı. servise gönderdim ücretsiz yaptılar. anakartı falan değiştirmişler.

2 ay geçmedi yine şarj soketi bozuldu ve kamerası çalışmıyo. hee bi kere de açma kapatma tuşu bozulmuştu ve onu bi telefoncuda yaptırmıştım.

şimdi tekrar servise göndercem ama o tuşu yaptırdığım için garantiden çıkmamıştır umarım. başka bi telefoncu bişey olmaz demişti ama bakalım.

sonunda lanet edip iphone6 aldım. şimdilik kafam rahat :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

GM marka telefonlar şans işi. Çünkü bu telefonlar Çin'den parti parti geldi. A partisi gayet kaliteliyken, B partisi dandik oluyor vs.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

cep telefonlarının içinde bantlar var sıvı teması olduğunda renk değiştiriyorlar , sıvıdan kastım bariz su dökülmesi değildir

su buharı nem ter de buna dahildir , o bantlar renk değiştirirse yapacak birşey kalmıyor istediğin kadar itiraz et. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    feel_me
    feel_me's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

cep telefonlarının içinde bantlar var sıvı teması olduğunda renk değiştiriyorlar , sıvıdan kastım bariz su dökülmesi değildir

su buharı nem ter de buna dahildir , o bantlar renk değiştirirse yapacak birşey kalmıyor istediğin kadar itiraz et. 

Ya telefonun parasının yarısı kadar tamir parası öde ya da at  çöpe mi diyosun?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kukunku
    kukunku's avatar
    Erkek

Hocam bende yarin vericem sarj soketinden ama en fazla cumaya kadar vaktim var. Degisim ne kadar surdu sende? Forumlarda 1 saate yapiyolar diyen filan var

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    kukunku bunu yazdı

Hocam bende yarin vericem sarj soketinden ama en fazla cumaya kadar vaktim var. Degisim ne kadar surdu sende? Forumlarda 1 saate yapiyolar diyen filan var

Sadece Profilo Alışveriş Merkezindeki bayide var o olay. Ek olarak elden teslim yapman gerek.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    feel_me
    feel_me's avatar
    Erkek
    kukunku bunu yazdı

Ben telefonu gönderdim ertesi gün mesaj geldi onarım ücreti diye heralde 1 haftayı bulmaz yapmaları ama en fazla 2 haftaya gönderirler.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek
    feel_me bunu yazdı
    kukunku bunu yazdı

Ben telefonu gönderdim ertesi gün mesaj geldi onarım ücreti diye heralde 1 haftayı bulmaz yapmaları ama en fazla 2 haftaya gönderirler.

Şarj soketi arızası için 50 Tl ücret aldılar bizden. Kullanıcı hatasıymış !

Tövbe ettim bir daha ne general mobile alırım ne de aldırırım.

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    feel_me bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

Ya telefonun parasının yarısı kadar tamir parası öde ya da at  çöpe mi diyosun?

yoo. serviste 250ye yapıyolarsa piyasada onu 120 130a yaptırırsın. telefoncudan yaptır. hemen sat bi yere.

Toplam Hit: 1695 Toplam Mesaj: 12