folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Tembellik Hastalığı

Tembellik Hastalığı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    god
    god's avatar
    Erkek

Evet arkadaşlar uzunca zamandır üzerimde ağır bir uyuşukluk var. Bu uyuşukluk beraberinde plansızlık, uğraşacak birşey bulmama daha doğrusu uğraşacak birşeyler aramaya gerek duymama gibi sorunları getirdi.

Her akşamüstü balkona oturuyorum ve çevredeki insanları izliyorum. İzlediğim insanların çoğu emekli ya da belli bir işi olmayan kişiler olmalarına rağmen sürekli birşeylerle ilgililer. Biri ağaçlarını ilaçlıyor, diğeri torunlarıyla ilgileniyor, biri arabasını temizliyor. Ben ise her akşam üzeri kendimi bu insanları izlerken buluyorum.  Bazen dışarı çıkıyorum almam gereken şeyleri alıp tekrar eve dönüyorum. Yani farklı birşeyler yapasım gelmiyor hiç. Kendimi yüzyıllardır bu dünyada yaşamış, tüm zevkleri heyecanları tatmış ve artık hiçbirşeyi yapası gelmeyen biri gibi hissediyorum. 

Uzun lafın kısası bu uyuşukluk ve hareketsizlik hayra alamet değil, zamanla sağlığıma da etki etmeye başlayacak diye korkar oldum. Belki aramızda aynı sıkıntıyı yaşayıp atlatmış müridler vardır ve yardımları dokunur diye umaraktan halet-i ruhiyemi paylaşmak istedim. Katlanıp okuduğunuz için teşekkürler.

All is well
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

aynı uyuşukluktan benim ve ablamda da vardı. havanın çok etkisi var hacı. nemden uzak dur. ek olarak kan değerlerini ölçtür.

ya kansızlık var ya b12 eksikliği (ki B12 ile kansızlık birbirininden etkileniyor)

3, düşük bi ihtimal de olsa böbreklerinde iltihap olabilir. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

kendini bazı şeylere mecbur hisset

mesela yürüyüş mesela ev işlerinden birini üstlen ne bilim kendini kandırman lazım

bide bu olay sanırım rahatlık batması gibi bişey

şölede düşüne bilirsin ya 3 vardiya bi yerde çalışsan ne olacaktı?

OLAY SENDE BİTİYOR 

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

10 yıldır ölü gibi yaşıyorum ne demek istediğini çok iyi anlıyorum.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Olay sende bitiyor e sen sensen kalkmak isteyen kim kalkmayan kim  ??

Tabiki içinde uyuyan boğayı kaldırarak. 

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GUS
    GUS's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı

10 yıldır ölü gibi yaşıyorum ne demek istediğini çok iyi anlıyorum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    god
    god's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

aynı uyuşukluktan benim ve ablamda da vardı. havanın çok etkisi var hacı. nemden uzak dur. ek olarak kan değerlerini ölçtür.

ya kansızlık var ya b12 eksikliği (ki B12 ile kansızlık birbirininden etkileniyor)

İnan hiç şüphelenmedim bu yazdıklarından daha doğrusu hiç aklıma gelmezdi bunlarla alakası olabileceği. Ben olayın direkt psikolojik kökenli olduğunu sanıyorum ama yine de bir kan tahlili yaptırayım bakalım durum nedir

All is well
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    god
    god's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

kendini bazı şeylere mecbur hisset

mesela yürüyüş mesela ev işlerinden birini üstlen ne bilim kendini kandırman lazım

bide bu olay sanırım rahatlık batması gibi bişey

şölede düşüne bilirsin ya 3 vardiya bi yerde çalışsan ne olacaktı?

OLAY SENDE BİTİYOR 

En son çalıştığım yer 3 vardiyalıydı hocam nefes,uyku almaksızın çalışıyordum 2 ay öncesine kadar. O çalışma temposuna en fazla 8 ay dayanabildim ve çıkışımı verdim. Güzel örnek vermişsin; yürüyüş yapmayı çok seviyordum bu işe girene kadar. Sanırım artık yorulmaktan korkuyorum evet son çalıştığım iş beni yorulmaktan korkar hale getirmiş olabilir. Bunu şimdi farkediyorum.

All is well
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    god
    god's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Olay sende bitiyor e sen sensen kalkmak isteyen kim kalkmayan kim  ??

Tabiki içinde uyuyan boğayı kaldırarak. 

Bir ayı bile kış bitince uyanmasını biliyor

All is well
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

farklı birşeyler yapacakken eziyet gibi gelıyor ama yapıncada zaevklı oluyor

söyliuecegım se şu ki  bendede aynı sey var ayda bır carsıya cıkıyorum onun dısında sıçasım bile gelse üşenıyorum

ama  ben sorunu spor salonuna yazılarak cozdum halsızlık usengeclık kanla alakalı birşey 

vucudun yapma desede zorla kalk yap eglenceli oldugunu gordukce artık atlatırsın

birde beselenmene dikkat et

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    god bunu yazdı
    joe_black bunu yazdı

İnan hiç şüphelenmedim bu yazdıklarından daha doğrusu hiç aklıma gelmezdi bunlarla alakası olabileceği. Ben olayın direkt psikolojik kökenli olduğunu sanıyorum ama yine de bir kan tahlili yaptırayım bakalım durum nedir

valla hocam ortaokuldan beri (nerden baksan 14 yıldır) ben de hep ulan ne boş adamım gtümü kaldıramıyom diyodum. en son 2 sene önce artık illalah ettim  22 saat uyuduğumu biliyorum ama gene mal gibiydim. doktora gittim artık dedim normal değilim. böbreklerde iltihap varmış. toz bi ilaç verdi. günde bi kaşık atıyodum zımba gibi yapıyodu. 5 6 ay sonra tekrar mallaştım gene gittim. bu sefer kan değeri düşük dedi. ilaç milaç yaptı etti bişeyler. o bana bi 6 7 ay daha gitti. en son la dedi senin asıl sorunun b12 eksikliği. 3 aydır falan da B12 ile ilişkim var. 22 saat uyuyan ben şu an 7 saatte bombayım. bi kaç ay daha geçsin 6 saate düşürmeyi planlıyorum. B12 candır.

bi de uzun vadede işine yarayacak şey, et ve etli yemeklerden SONRA taze sıkılmış portakal suyu (imkan dahilinde) iç. onu bulamıyosan limon ye. uzun vadede etkili.

B12 iğnesi vurdur. ilk hafta hergün. sonrakinde haftada 1. 3 haftanın sonunda da ayda bir. 6 ay sonra da 6 ayda bir. 2 yıl sonra da yılda 1 vurdur. yiyeceğin tüm etlere bedeldir :) hiç korkma 2 3 cmlik küçük bişey.

Toplam Hit: 5319 Toplam Mesaj: 35