folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Tenise Başlıcam (Bilgi İstek)

Tenise Başlıcam (Bilgi İstek)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OFree
    OFree's avatar
    Erkek

Tennis oynamaya baslıcam bu yaz eger becerebılırsem turnuvalar ve ılersını dusunuyorum bu yuzden son 2 gundur kosuya basladım gunde 3 4 kım cıvarı kosuyorum kola ve bacaklar onemli diye biliyorum bu oyunda,  oynuyanlar varsa nasıl bır raket almalıyım boyum 1.80 kılo 73 raket alınırken nelere dıkkat etmelıyım nasıl oyun sıtılıne nasıl raket gıder oynayanlar varsa yardım istiyorum

Mod : Konu temizlendi ve başlık düzeltildi. konunun içine etmeye nekadar meraklısınız ... 

Freedoom is not free.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek

Koşmadan çok haftada 2-3 kere yüzsen daha ii olur fitnessa gitmelisin. Yaz okulunda 3 ay boyunca servise karşılık vermeyi öğretmişti hoca. Wilson raketleri iyidir bilgim bu kadar ho0cam

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HiGHVoLTaGe
    HiGHVoLTaGe's avatar
    Erkek

hocam bende yeni başladım başlangıçta profesyonel bi raket alma ben 25 yıldır eğitmenlik yapan bi hocadan ders alıyorum 100 liralık bi raket alsan yeter başlangıç için ben wilson'un bi raketini aldım modeli aklımda değil sonradan bakıp yazarım istersen raket+titreşim engelleyici bi zımbırtısı var 3-4 lira+ bide onun sapına kavrayışı kolaylaştıran bir kılıf gibi bişi sarıyolar oda 4-5 lira bişi

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

ben de başlıcam bu yaz eğitmen çok gerekli mi yoksa debelene debelene öğrenebilir miyim?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek

başlangıç olarak selex tenis raketi al daha sonra wilson ve son olarak heat kullan.

ilk zamanlar tenis raketini yere çok sürteceksin veya çok yere düşürüceksin onun için dediğimi yap.

sonra vah benim raketim çizildi şurasına bişimi oldu diyip durursun.

bu kadar antreman yapmana gerek yok öğrenene kadar zaten tıkanma problemini aşarsın.

tenis zor bir spor değildir.

kaç yıldır tenis oynarım temeli sağlam atarsan devamı gelir.

sadece vuruş tekniklerini öğrenmen gerekli o kadar.

geniş açıyla vurma, topu kısa düşürme , karşıdakini ters köşeye düşürme gibi.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    Baracuda
    Baracuda's avatar
    Erkek

Ders filan bilmemde grand slam leri filan kaçırma öyle zevkli maçlar oluyoki koşup oynayası geliyo insanın. Şu an devam eden roland garros da erken final var federer-djovic kaçmaz bu maç 

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

Baracuda bunu yazdı:
    -----------------------------

Ders filan bilmemde grand slam leri filan kaçırma öyle zevkli maçlar oluyoki koşup oynayası geliyo insanın. Şu an devam eden roland garros da erken final var federer-djovic kaçmaz bu maç 

haci bana izlemesi zevkli gelmiyo o maçların :| pat pat topa vuruyolar hep aynı terane

amma konuyu görünce benim de oynayasım geldi.

ateride az mı oynardım tenis :|

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

1- Adam gibi bir antrenorden ders al, kendi basina ogrenemeyecegin ender oyunlardan birisidir tenis.

2- Marka cok onemli olmamakla birlikte alacagin rakette en onemli noktalardan birisi tek parca olmasidir. Raket tek parca seklinde dokulmus olmalidir.

3- 300gr dan fazla agirliga sahip olmasin, alacagin raket.(Bu yil bolumdeki tenis dersi icin aldigim raketim(babolat marka) satiliktir bilgine :)

4- Kolun bacagin guclu olmasi diye bir sey yoktur teniste. Kondisyon ve dogru teknik vardir :) Ben bisikletten dolayi hayvan gibi kondisyonluyum, siniftakilerin dama dedigi yerde ben daha yeni isinmis oluyordum :) Tenis icin iyi bir kondisyon sart.

5-Benim boy 1.81 kilo 76 , raket bu olculerde koltuk altina koydugunda raketin bas kismi ile parmak uclarin arasinda kisa-uzun olarak pek fazla fark olmamali, yani kol boyu gibi bir oran olmali.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OFree
    OFree's avatar
    Erkek

Baracuda bunu yazdı:

zaten bu turnuvadan bıraz gaza geldım o yuzden hevesım gecmeden baslayayım dıyom :d super oyunlar donuyo bugunku ceyrek fınallar superdı ya hele nadal macı cok fenaydı nadal favorim :d

Freedoom is not free.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    Baracuda
    Baracuda's avatar
    Erkek

piskopati_x bunu yazdı:

Baracuda bunu yazdı:

zaten bu turnuvadan bıraz gaza geldım o yuzden hevesım gecmeden baslayayım dıyom :d super oyunlar donuyo bugunku ceyrek fınallar superdı ya hele nadal macı cok fenaydı nadal favorim :d

Ne djovic ne federer en güzel oyunlar nadalda çıkıyo çok zevkli . Bide herif takıntılı sularını hep aynı yöne bakıcak şekilde koyuyo saha yeni tem,zlensede her zaman çizgiyi ayakalrıyla süpürüyo filan bunlar benim dikkatimi çoık çekiyo daha ilginc oluyo maç . Nadal-İst (adamın adını unuttum D: ) maçında 31 vuruşluk ralli olmuştu o kadar zevkliydiki o oyun.  

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    Baracuda
    Baracuda's avatar
    Erkek

SyspioniC bunu yazdı:

Baracuda bunu yazdı:

haci bana izlemesi zevkli gelmiyo o maçların :| pat pat topa vuruyolar hep aynı terane

amma konuyu görünce benim de oynayasım geldi.

ateride az mı oynardım tenis :|

her maç dediğin gibi zevkli olmuyo en çok nadal ve sharapova nın maçları güzel oluyo yavasş yavaş ısınırsın izle sen izle 

Toplam Hit: 2185 Toplam Mesaj: 20