Termal Macun Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

msi laptop var. 2014 yılında almıştım sanırım hiç bakın vs yapmadım. Artık ısınmaya başladı, kaliteli bir termal macun arıyorum... Önerebileceiniz marka var mı?

zalman, arctic, cooler master öneriyorlar. 

Birde bunların üretim tarihi vs önemlidir sanırım. iyi bir satıcıda önerilirse çok makbule geçer...

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PaBLo_eSCoBaR
    PaBLo_eSCoBaR's avatar
    Erkek

yaklaşık 7-8 yıllık cooler master macun u (hatırladığım masa üstü için aldığım işlemci soğutucudan çıkmışdı) monster notebook da kullandım bu yıl iki kere bir sıkıntı çıkmadı işede yaradı, doğru mu yaptım onuda bilmiyorum, doğru birşey ise cooler master ı öneririm.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delinetci
    Delinetci's avatar
    Erkek

Arctic mx4 2019 edition kullanıyorum. Almadan önce baya araştırmıştım ve f/p olarak en uygun macunun bu olduğuna karar verdim. 4 gram olanını aldım, 4 laptop ve 1 masaüstü işlemciye sürdüm. Hepsinden de gayet memnunum. Alalı neredeyse 1 yıl olmasına rağmen akışkanlığında falan bir sıkıntı yok. Tavsiye ederim. 

Delinetci tarafından 16/Eyl/20 01:11 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

böyle şeyleri link verseniz sper olur. 

her yer sahte ürün kaynıyor. almışsın memnun kalmışsın 1 link olsa tadından yenmez . 

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

yapabilirsen sıvı metal yap, baya fark ediyor

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

ben bundan kullanıyorum hocam

Link -> https://www.hepsiburada.com/coolermaster-mastergel-pro-termal-macun-r2-mgy-zosg-n15m-r2-p-HBV00000NA4H4?magaza=QP%20Bili%C5%9Fim

GodKlaus tarafından 16/Eyl/20 00:32 tarihinde düzenlenmiştir

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delinetci
    Delinetci's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

böyle şeyleri link verseniz sper olur. 

her yer sahte ürün kaynıyor. almışsın memnun kalmışsın 1 link olsa tadından yenmez . 

Hocam ben n11'den set grup bilişimden almıştım, firma Arctic Türkiye distribütörü fakat şu anda n11'de satış yapmıyorlar.  Aşağıdaki linkte satış kanalları var oralarda stokta varsa alabilirsiniz. n11'e baktım şimdi yorumlara göre orada da orijinal ürün satan birkaç mağaza mevcut. (Kendim o satıcılardan satın almadığım için link vermedim.)

https://www.setgrup.com.tr/satis-noktalari/

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Arctic MX-4

Soğutma bloğu altındaki çiplerin üzerine de ARCTIC Thermo Roller koydunmu tadından yenmez.

Başkasına bakmana gerek yok.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Bende bu konuyu uzunca araştırdıktan sonra Arctic MX-4 almaya karar vermiştim.

Yaklaşık 7-8 yıldır hiç macunu değişmemiş laptopu elden geçirdiğimde, 100 dereceleri bulan işlemci ısısı şu an 75-80 falan görüyor yükte.

LynXMaSTeR tarafından 16/Eyl/20 01:26 tarihinde düzenlenmiştir

goo.gl/qBNZmW
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

Ben 2-3 yıl önce mastergel maker almıştım çok ucuza (bedava), hala onu kullanıyorum sistem vs değiştiğimde.

sanırım artık yok piyasada, o yüzden kendi sitesinden örnekleyeyim
    https://www.coolermaster.com/catalog/coolers/thermal-grease/mastergel-maker/ 

ek : https://www.adeksstore.com/urun/cooler-master-mastergel-maker-nano-elmas-partikullu-termal-macun kabı vs değişmiş sanırım, bu da 11 W/m.k

MaviGozluDev tarafından 16/Eyl/20 03:02 tarihinde düzenlenmiştir

.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
Toplam Hit: 3162 Toplam Mesaj: 31
termal macun