Ticaretle İlgilenenler Bakabilirmi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zervalone
    zervalone's avatar
    Erkek

müridler öncelikle iyi günler

bu aralar ticarete atılmayı düşünüyorum ama bu işi Türkiyede yapmıyacağım. ırakta yapmayı düşünüyorum. ve yeni başlayan birisi olarak birçok sorum var.

öncelikle replika parfüm baskı ve paintball olarak 3 sektörden işe girmek istiyorum. sonra ufak ufak yayılıcam kar oranlarımı az tutucam az az kazanıp yavaş yavaş büyüycem. burda baskı dediğim bu kalem çakmak kartvizit imsakiye türü şeyler bastırmak istiyorum. kağıt üzerine baskıyı anladık ama plastik cisimler üzerine baskı nasıl yapılıyor bu konuda bilgi almak istiyorum.

parfüm için en ucuz nasıl malederim yani direk fabrikasından almak istiorum nerde üretilir bunlar

paintball içinde silahları ve mermileri nerden en ucuza getirebilirim toptan bir alım yapıcam.

bu arada bu işlerle uğraşan müridler tekliflerini sunabilir eğer bana zahmet vermiycekse az bir kar payı ile onuda yurt dışına açabilirim ve ben hiç bulaşmamış olurum. tabiki karşılıklı anlaşmalarla. veya başka bir ticari işle uğraşıyor isenizde bu bu işi yapalım dersiniz mantıklı gelirse ırakta yaparız. malum ırak gelişmekte olan bir ülke ve şu anda girersek 10 15 sene sonra çok iyi firmalar olabiliriz.

ama kesinlikle uzun vadede düşünün bu işleri ayrıyetten ben kerkük türklerindenim ailem orda orayı iyi bilirim bu konudada endişeniz olmasın.

@taşındı

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zervalone
    zervalone's avatar
    Erkek

birde web üzerinden işler yapmak istiyorum. mesela şimdiden yemeksepeti.com gittigidiyor.com gibi iki site kursam ırak için 5 sene sonra ülkede fast food ve ticaret sektörü geliştikçe ilk gelinen adres ben olsam bu konu hakkında ne dersiniz? kar oranları nelerdir ?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

ırakda pintball :)

sokaklar pintball sahası ve mermiler gerçek bence zor tutar pintball orada :)

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    necroshine
    necroshine's avatar
    Erkek
    Gercekten neden IRakta paintball ???
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

oliWeR bunu yazdı:
    -----------------------------

daha iyi bi teşhis olamazdı :)

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

ırakta şuanda en iyi sektör inşaat sektörü.O kadar binayı yeniden dikmek lazım :D

edit: Çinden ucuza LCD tv getirip ırakta satabilirsin, çinin ırak pazarına girmesi serbest.150-200 tl ye tv yi alıp 800-900 e satmaktan bahsediyorum.İstersen cuzi bir miktara Tv üstünde ki SEG gibi orjinalinde ki markaları çıkartıp Panosonic, Samsung gibi markaları takıyorlarmış.Biraz paraya kıyıp çine gidip fizibilite etüdü yapmalısın

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

siyahbereli bunu yazdı:

oliWeR bunu yazdı:

daha iyi bi teşhis olamazdı :)

hakkaten nedemeye çalışmış acaba

arbeit macht frei
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    celik
    celik's avatar
    Erkek
    ırakta paintball tutar mı hocam, bir düsün istersen :) sen su ticarete girme işini biraz ertele istersen, daha iyi fikirler bul..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zervalone
    zervalone's avatar
    Erkek

silaha özenen bi sürü 13 17 arası genç varken neden tutmasın ki

kürt vs arap felan :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

Öncelikle Irakta herhangi bir bağlantın var mı?

Iraga ben geldim burada iş yapcam diyemezsin dedirtmezler!!

Memlekette baya güçlü bir mobilya fabrikası olan arkadaş bile IRağa gidip iş yapamadı.

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zervalone
    zervalone's avatar
    Erkek
    Yaziyi tam okumadn galba
Toplam Hit: 2307 Toplam Mesaj: 13