folder Tahribat.com Forumları
linefolder E-Book
linefolder Tolstoy - Hz. Muhammed (Gizlenen Kitap)

Tolstoy - Hz. Muhammed (Gizlenen Kitap)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Artek
    Artek's avatar
    Erkek

ToLstoy%20-%20Hz.%20Muhammed%20%28GizLenen%20Kitap%29

ToLstoy - Hz. Muhammed (GizLenen Kitap)

Ünlü Rus yazarı L. N. Tolstoy,1908 yılında, Abdullah EI-SÜHREVERDİ’nin Hindistan’da basılmış ‘Hz. Muhammed’in Hadisleri’ kitabını okumuştur. Okuduğu hadislerden bir risale (kitapçık) tertip etmiş, bunu Rusya’nın ‘Posrednik’ adlı yayınevinde bastırmıştır.

Rus halkı ve özellikle Rus aydınları, L. N. Tolstoy’u ilahi bir kuvvete sahip gibi seviyorlardı ve onun İslamiyet’i kabul etmesinin duyulmasının Rus toplumu içinde İslam’a güçlü bir akım başlatabileceğini biliyorlardı. Bu yüzden de Tolstoy’un Hz.Muhammed’in hadislerinden derlediği kitapçığını KGB gibi Rus istihbarat birimleri gizli tutmaya, unutturmaya ve basılmasını engellemeye çalışıyorlardı. Tolstoy, bu risale (kitapçık) ile Rus okurlarını, Hz. Muhammed’in hadisleriyle tanıştırmıştır. Hadislerden seçtiği konularda ‘fakirlik’ ve ‘eşitlik’ gibi kavramları esas almış, Rus halkına ve onları aldatanlara bir ders verir nitelikte olmasına özen göstermiştir.
    Tolstoy, seçip kitapçık haline getirdiği bu hadislerle, gerçek adalet ve eşitliğin, gerçek kardeşlik ve fedakarlığın yerinin İslam olduğu, hatta insana saygı ve sevginin ve daha ötesinin de yerinin yine İslam olduğunu vurgulamak istemiştir…

http://hotfile.com/dl/57843733/05244b9/tolsoy.rar.html

http://www.indirbe.com - Hep indir Full indir - - 2010
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Son_Angut
    Son_Angut's avatar
    Erkek

rusların müslüman olması çok ilginç sonuçlar doğururdu islamiyet üzerinde :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek

Prof. Dr. Telman Hurşidoğlu Aliyev

Vakıf Tehmezoğlu Halilov

Bakû - Azerbaycan

Nisan 2005

:D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Banko birileri voleyi vurur bu kitap üzerinden..İsmi janjanlı çünkü

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek

Yav yanlış bilgiler vermeyin Tolstoy islamiyeti kabul etmiş filan değil bu kitapta gizli filan değil. Tolstoy yıllar süren ve en büyük semavi dinleri kapsayan araştırmalar yapmış bunun yanısıra zerdüştizmi ve ismi aklıma gelemyen pek çok dini de araştırmıştır. İslamiyet üzerine epeyde vakit harcamıştır bu doğru hatta sonucunda şimdi bile yaşayan müridleri olan tolstoyizm diye bir akımda çıkmış. İslamiyet ten etkilendiği ve o yıllarda çok fazla yandaşı olduğu doğrudur ancak kalkıpta kgb kitabı saklamıştır halk üzerinde etkisi olacağından çekinmiştir gibi şeyler yanlış söylemler yav.Bunun üzerinden bile birileri prim yapmaya çalışıyor ya. Bu kadar gizliyse bu kitap ben nasıl yıllar yıllar önce okudum???

Bilmem kaç bin (artık bilmiyorum) özgün makale referansı ile makale yazarlığı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ToR5
    ToR5's avatar
    Erkek

Bu kitap gizli değil. 3 sene önce almıştım bu kitabı.

Her türlü çek senet tahsilatı yapılır. Zenginden alınıp fakire verilir. Fakirin topuklarına sıkılır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    InjEctOr
    InjEctOr's avatar
    Erkek

harika bir kitap 2 defa okudum bu kitabı

VlOr@_4_Life
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnerJiC
    EnerJiC's avatar
    Erkek

ben anlamadım bu kitap tolstoyun mu değil mi ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Erulluvatar
    Erulluvatar's avatar
    Erkek

Kontes'i Kim Öptü?

Temel roman yazmaya karar verir ve hemen Orhan Pamuk'a koşar.
    - "Üstadım, ben de roman yazacağım. Seninkiler gibi çok satsın istiyorum. Bana ne önerirsin?" diye sorar. Pamuk, bu samimi soruyu sever ve yardım etmeye karar verir;
    -"Bak Temel, Türk halkı her zaman üç konu ile daha çok ilgilenir. Ne iş yaparsan yap, bu üç ana konuyu hiç unutmayacaksın. Birincisi özel yaşam. Yani aşk meşk ilişkileri. İkincisi nereden geldiğin, kimlerden olduğun, yani asalet merakı. Üçüncüsü de her şey gizemli olmalıdır. Merak uyandırman gerekir. Kitabın sonuna kadar heyecanla beklemeliler. Eh bir de kitabına dikkat çekici bir isim bulursan iş tamamdır. En az on bin adet satılır" diyerek işin sırlarını verir.
    Temel, Nobel Ödüllü Orhan Pamuk'tan aldığı gazla hemen kitabını yazmaya başlar. Üç ay sonra da kitabı bitirip yine Pamuk'un kapısına dikilir. Pamuk ilk iş olarak;
    - "Kitabın ismini ne koydun" diye sorar. Temel ;
    -"Sizin verdiğiniz önerileri dikkate alarak kitabın ismini 'Kontesi kim öptü?' olarak düşündüm. Aynen dediğiniz gibi, aşk meşk var, gizem var."
    Romanın ismi Pamuk'un çok hoşuna gitmiş.
    - "Aferin, çok güzel olmuş. Kontes ile asaleti, öpmekle de aşkı vurgulamışsın. Gizem de var. Ama sana söylemeyi unuttuğum bir şey daha var. Türkiye'de en önemli konu aslında dindir. Romanın bir yerine dinle ilgili birkaç olay koyarsan işte o zaman kitabın kesin bestseller olur. Hatta İngilizce'ye çevrilip dünyada satılır" der.
    Temel evine gidip düşünmeye başlar. Bir ay sonra Orhan Pamuk'u arayıp kitabının ismini bildirir;
    - ''Allah Allah, Kontesi Kim Öptü?..'

Onca zamanın üstünde eskimeyen bir düşüncesin şimdi. İnsan hergün anımsar mı aynı gözleri..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Davos
    Davos's avatar
    Erkek

Rusyada bazı okullarda Risale i nur dersleri verliyor ....

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mywts
    mywts's avatar
    Erkek

Erulluvatar bunu yazdı:
    -----------------------------

Kontes'i Kim Öptü?

Temel roman yazmaya karar verir ve hemen Orhan Pamuk'a koşar.
    - "Üstadım, ben de roman yazacağım. Seninkiler gibi çok satsın istiyorum. Bana ne önerirsin?" diye sorar. Pamuk, bu samimi soruyu sever ve yardım etmeye karar verir;
    -"Bak Temel, Türk halkı her zaman üç konu ile daha çok ilgilenir. Ne iş yaparsan yap, bu üç ana konuyu hiç unutmayacaksın. Birincisi özel yaşam. Yani aşk meşk ilişkileri. İkincisi nereden geldiğin, kimlerden olduğun, yani asalet merakı. Üçüncüsü de her şey gizemli olmalıdır. Merak uyandırman gerekir. Kitabın sonuna kadar heyecanla beklemeliler. Eh bir de kitabına dikkat çekici bir isim bulursan iş tamamdır. En az on bin adet satılır" diyerek işin sırlarını verir.
    Temel, Nobel Ödüllü Orhan Pamuk'tan aldığı gazla hemen kitabını yazmaya başlar. Üç ay sonra da kitabı bitirip yine Pamuk'un kapısına dikilir. Pamuk ilk iş olarak;
    - "Kitabın ismini ne koydun" diye sorar. Temel ;
    -"Sizin verdiğiniz önerileri dikkate alarak kitabın ismini 'Kontesi kim öptü?' olarak düşündüm. Aynen dediğiniz gibi, aşk meşk var, gizem var."
    Romanın ismi Pamuk'un çok hoşuna gitmiş.
    - "Aferin, çok güzel olmuş. Kontes ile asaleti, öpmekle de aşkı vurgulamışsın. Gizem de var. Ama sana söylemeyi unuttuğum bir şey daha var. Türkiye'de en önemli konu aslında dindir. Romanın bir yerine dinle ilgili birkaç olay koyarsan işte o zaman kitabın kesin bestseller olur. Hatta İngilizce'ye çevrilip dünyada satılır" der.
    Temel evine gidip düşünmeye başlar. Bir ay sonra Orhan Pamuk'u arayıp kitabının ismini bildirir;
    - ''Allah Allah, Kontesi Kim Öptü?..'

-----------------------------

Güzelmiş hacı..

Toplam Hit: 3383 Toplam Mesaj: 15