folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Topladığım Sistem İş Yapar Mı ? (Boş Kasa Tavsiyesi De Lazım)

Topladığım Sistem İş Yapar Mı ? (Boş Kasa Tavsiyesi De Lazım)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

selam müridler. derdimi başlıkta iyi anlattım sanırım :F arkadaş için pc topluyorum 4k limiti vardı. şöyle bişi topladım;

yalnız yukarıdaki listede sadece kasayı yok saymanızı isteyecem üstünü çizdim çünkü onu direk öyle rastgele tıklayarak seçtim. kasa konusunda hiç bi fikrim yok. arkadaş sadece usb vs. girişlerin ön yüzde olmasını istiyor yukarıda değil. böyle ışıklı modifiye araç gibi duran kasaya gerek yok. zira ben 10 yıllık casper kasa ile takılıyorum dün değişiklikleri onun üzerinde yaptım daha da bi sıkıntı çıkmadı. sistem sanırım güzel oldu ama yine de fikirlerinizi almak isterim. bunun dışında optik sürücü iş olsun diye ekledim bulunsun diye son 3-4 yıldır sürücü ile işim olmadı sanırım o yüzden tamir etmedim hala kendi sürücümü :F mouse klavye ve pad dışarıdan alacam ona. hoparlör ise kendi 5+1 sistemi var bunu yedek olsun diye ekledik.

ayrıca kasa konusunda öneriniz var ise alayım ona göre seçeyim kasayı. içinde psu olmazsa mecbur ekstradan ekleyecem. bu sisteme soğutucu eklemedim şu an için gerek yok diye düşünüyorum. alacağımız kasaya da ekstra fan takmak veya fan kontrolcüsü takmak gerekir mi duruma göre bakarız artık. 

edit: fiyatlara kdv dahil değil o yüzden farklı görünebilir gözünüze. kdv ve dışarıdan alacağım ürünlerde 4k oluyor :F

Kreyzi tarafından 05/Ağu/16 13:15 tarihinde düzenlenmiştir

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serseri_1453
    serseri_1453's avatar
    Erkek

Anakartı asus seç derim z170 yada h170 den birini monitör olarak viewsonic bu sıralar atakda ona bak onun harici gayet güzel

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kara_Mc
    Kara_Mc's avatar
    Erkek

Az daha yüklen işlemciyi 6500 yap.. 16gb ram niye? 8gb her oyun icin yeterli.

Kasa tavsiyem zalman z3.. 600w olan modeli de var boşuda.. yada zalman r1.

Ssd sandisk elinde gelen müşteri var.. transcend olabilir. Samsung olabilir.. 

Yazilan fiyatlar sanirim kdv siz.. fiyatlar düşük geldi gözüme.

Kahpe Dostun Olacağına Delikanlı Düşmanın Olsun....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Madcrazy
    Madcrazy's avatar
    Erkek

hocam ekran kartı olarak şu saatten sonra 960 olmamalı artık,

madem skylake sistem topluyosunuz 960 alınmaz artık sıfır olarak tam bi ziyan olur, en kötü 970 yap onu. bütçeyi zorlayıp en kötü 1060 falanda bakın derim

edit: işlemcide 6600k mümkünse :D

Madcrazy tarafından 05/Ağu/16 16:41 tarihinde düzenlenmiştir

Hardcore Gamer - Android Game Developer
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shephard
    Shephard's avatar
    Erkek

faceden yazdım bak hele :D 

-Antalya / Kaş / Kalkan Kiralık Tatil Villaları - Beni aramadan tatilinizi planlamayın.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    devil_bugatti
    devil_bugatti's avatar
    Erkek
    serseri_1453 bunu yazdı

Anakartı asus seç derim z170 yada h170 den birini monitör olarak viewsonic bu sıralar atakda ona bak onun harici gayet güzel

Arkadaşın dediği gibi Asus anakart bakmalısın z170 Pro Gaming ideal bir seçim olabilir. Öte yandan bütçeye göre değişiklik gösterebilir ama 960 yerine 970 veya amd ekran kartı da bakılabilir. Monitör olarak da 1ms tepkime süresi olan bir monitör tercih edilmeli. Tabi yine bütçe dahilinde...

Mesafe her zaman iyidir... Ne haddini aşan olur azizim, Ne de canını sıkan...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

şöyle bi güncelleme yaptım ekran ve işlemci için. kasayı düşük tuttum dediğim gibi kasanın öyle ışıklı filan olmasına gerek yok. iş görecek bir kasa diye düşünüyorum buna ne diyorsunuz ?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı

şöyle bi güncelleme yaptım ekran ve işlemci için. kasayı düşük tuttum dediğim gibi kasanın öyle ışıklı filan olmasına gerek yok. iş görecek bir kasa diye düşünüyorum buna ne diyorsunuz ?

Bu şekliyle gayet iyi duruyor. İşlemci konusunda fikrimi biliyorsun aslında ama yine tercih senin :)

Almanya Fatihi
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Madcrazy
    Madcrazy's avatar
    Erkek

970 yerine kesinlikle 1060 almalısın

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-gtx1060-gaming-x-6g-gddr5-192bit-nvidia-geforce-dx12-ekran-karti.html

edit: biraz bku cıkcak ama 6600k alıyosan yanında z170 bi anakart lazım :D msi gaming m3 bakabilrsin

Madcrazy tarafından 05/Ağu/16 19:40 tarihinde düzenlenmiştir

Hardcore Gamer - Android Game Developer
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    Madcrazy bunu yazdı

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-gtx1060-gaming-x-6g-gddr5-192bit-nvidia-geforce-dx12-ekran-karti.html

edit: biraz bku cıkcak ama 6600k alıyosan yanında z170 bi anakart lazım :D msi gaming m3 bakabilrsin

max bu hocam üzerine çıkamayız bütçeler belli. kaldı ki zaten kendisi için bu sistem 5 yıl yeter ne yapacağını filan biliyorum.

@deja-vu

tekrar etsen fena olmazdı abi. sanırım 6400 al geç diyorsun öyle kalmış aklımda eski muhabbetten :F

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    Madcrazy bunu yazdı

max bu hocam üzerine çıkamayız bütçeler belli. kaldı ki zaten kendisi için bu sistem 5 yıl yeter ne yapacağını filan biliyorum.

@deja-vu

tekrar etsen fena olmazdı abi. sanırım 6400 al geç diyorsun öyle kalmış aklımda eski muhabbetten :F

dostum o seride değişen sadece işlemcinin hızı. Hatırlarsan ayrıntılı bakmıştım. K serisi çarpan kilidi açık seri. Arkadaş eğer cinema4d benzeri işlerle uğraşmayacaksa veya OC yapmayacaksa hiç gerek yok direk senin işlemci yeter de artar bile. 970 zaten canavar hiç sıkıntısı olmaz. 

Son şekli gayet güzel onu uzun süre idare eder.

Almanya Fatihi
Toplam Hit: 2085 Toplam Mesaj: 17
toplama pc 4000 liraya bilgisayar önerisi kasa tavsiyesi