folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Toplama Bilgisayar 7.000TL Bütçeli (Tavsiye)

Toplama Bilgisayar 7.000TL Bütçeli (Tavsiye)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hasbihal5
    hasbihal5's avatar
    Erkek
    HacKeR_tr bunu yazdı

Selamın Aleyküm ;

Uzun süredir donanım piyasasından işim gereği ciddi anlamda uzak kaldım.Ortalama iki haftadır niyetim var araştırma içerisindeyim lakin bilemediğim çok şey çıkıyor karşıma.

Kendimi bu konu da ciddi anlamda güncellemem lazım lakin işlerden yetişemiyorum bir türlü.

Uzun süredir para biriktiriyordum artık kullanma vakti geldiğini düşünüyorum.Malesef dolardan dolayı ciddi darbeler yiyeceğim farkındayım ama onun da düşeceği falan pek yok daha da zıplamadan kurtarmak lazım.

Bütçe 7.000 TL Maksimum olmak şartı ile 6.000-6.500 e de çok rahat iş çözülür paran cebinde kalsın derseniz ayrı bir duam elbette olacaktır.

Tamamen oyun amaçlı olacak, 27.5'  bir mönitör düşünerekten gerisini sizlerin bilgileri dahilinde ellerinize bırakıyorum müridler.

Şimdiden değerli vakitlerini benim için harcayarak yardımı dokunan dokunmayan bütün müridlere teşekkürler.

i7 6700k

asus z170 anakart yeni modeli

kington hperx 32gb 2600mhz ram

high power astro  750w power suplly

samsung evo m2 sata 500gb ssd

cosair h100 yenisi sıvı soğutucu

Asus DUAL Nvidia GeForce GTX 1060 3GB OC 192Bit GDDR5

ortalama 7000 civarına güzel bir pc toplamış olursun. Yapamazsan yardımcı olurum.

Adam Olan Lafdan Anlar...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazici Uzmani
    stockholm8
    stockholm8's avatar
    Erkek
    HacKeR_tr bunu yazdı

Selamın Aleyküm ;

Uzun süredir donanım piyasasından işim gereği ciddi anlamda uzak kaldım.Ortalama iki haftadır niyetim var araştırma içerisindeyim lakin bilemediğim çok şey çıkıyor karşıma.

Kendimi bu konu da ciddi anlamda güncellemem lazım lakin işlerden yetişemiyorum bir türlü.

Uzun süredir para biriktiriyordum artık kullanma vakti geldiğini düşünüyorum.Malesef dolardan dolayı ciddi darbeler yiyeceğim farkındayım ama onun da düşeceği falan pek yok daha da zıplamadan kurtarmak lazım.

Bütçe 7.000 TL Maksimum olmak şartı ile 6.000-6.500 e de çok rahat iş çözülür paran cebinde kalsın derseniz ayrı bir duam elbette olacaktır.

Tamamen oyun amaçlı olacak, 27.5'  bir mönitör düşünerekten gerisini sizlerin bilgileri dahilinde ellerinize bırakıyorum müridler.

Şimdiden değerli vakitlerini benim için harcayarak yardımı dokunan dokunmayan bütün müridlere teşekkürler.

hocam Adana da isen oem uzmanı bir arkadaşa yönlendirebilirim, gerekeni de yapar fazlası ile...

Come On Cj
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HacKeR_tr
    HacKeR_tr's avatar
    Erkek
    stockholm8 bunu yazdı
    HacKeR_tr bunu yazdı

Selamın Aleyküm ;

hocam Adana da isen oem uzmanı bir arkadaşa yönlendirebilirim, gerekeni de yapar fazlası ile...

Üzgünüm hocam Antalyadayım, yine de eksik olmak teşekkür ettim.

hasbihal5 hocam eyvallah sende sağol gerekirse pm ile ulaşırım.

Hatalarımla varım, hatta hatasızlıkla gurur duyacak kadar alçalmadım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

http://www.logicalincrements.com/

abi surdaki 1661 dolarlik setup gayet iyi gozukuyo, kalan 400 dolarla da guzel bi monitor alirsin

black implies white, self implies other, life implies death.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omerfurkan1098
    omerfurkan1098's avatar
    Erkek

İşlemci i7-6700k 4.0ghz = 1615tl

Sandisk 480gb SSD= 556tl

16gb ddr4 ram = 348tl

Msi 8gb gtx 1070= 2168tl

Hdd 1tb= 236tl

Xigmatek Sıvı soğutma= 341tl

Asus b150 anakart ddr4= 398tl

Asus 21.5 gaming monitör = 612tl

600 power coolermaster rc-k350=415tl

6734tl toplam vatan fiyatlari

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Bende kisa bi ozet geceyim. eger win 7 yuklemeyi planliyorsan kabylake islemci sakin tercih etme 6700k yi da overclock yapmayacaksan yine tercih etmeni onermem. tavsiyem oyun performans azda render takilirim diyorsan xeonlara bak. dusuncem bu yonde yamuluyorsam duzeltin.

delimiyim ben?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek
    omerfurkan1098 bunu yazdı

İşlemci i7-6700k 4.0ghz = 1615tl

Sandisk 480gb SSD= 556tl

16gb ddr4 ram = 348tl

Msi 8gb gtx 1070= 2168tl

Hdd 1tb= 236tl

Xigmatek Sıvı soğutma= 341tl

Asus b150 anakart ddr4= 398tl

Asus 21.5 gaming monitör = 612tl

600 power coolermaster rc-k350=415tl

6734tl toplam vatan fiyatlari

Hocam anakart yanlis bu islemciyi tercih edecekse eger arkadas z170 chipsete bakmasi gerekir cunku b150 lilerde overclock destegi bildigim kadariyla yok.

delimiyim ben?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

Dolar bukadar yüksekken ekmek su dışında bişey almak sıkıntılı bir durum.... 

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek

Hocam toplamama gerek kalmadı şöyle birşey buldum, hazır sistem sıvı soğutuculu falan gayet iyi... LİNK - 6396 TL

Geri kalan parayla monitör, klayve ve fare alırsın. Monitör için para yetmezse sistemde kullanılan kasayı değiştiririz, oradan tasarruf edersin... Bir de i7 6700k işlemci yerine i7 6700 alarak da ekstra tasarruf edersin.

(Bu parayla gtx1080 toplayamadım ona yanıyorum şuan)

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omerfurkan1098
    omerfurkan1098's avatar
    Erkek
    adamhakli bunu yazdı

Hocam toplamama gerek kalmadı şöyle birşey buldum, hazır sistem sıvı soğutuculu falan gayet iyi... LİNK - 6396 TL

Geri kalan parayla monitör, klayve ve fare alırsın. Monitör için para yetmezse sistemde kullanılan kasayı değiştiririz, oradan tasarruf edersin... Bir de i7 6700k işlemci yerine i7 6700 alarak da ekstra tasarruf edersin.

(Bu parayla gtx1080 toplayamadım ona yanıyorum şuan)

Kendin topla ayni parçalarda olsa zaten media market gibi yerlerde yaninda Wi-Fi alici mouse klavye filan veriyorlar kasa değişime açık oluyor soğutma filan yetersiz gelirse destekleri oluyor. Directx12 için oyunlar gelmedi programlar tam stabil değil zaten GPU render daha sorunlu zaten.gtx 1060  bile yeter.

Anakarta overclock yapmayacaksan hic para harcama sıvı soğutma kesin al.

Not AMD crossfire hakkındaki görüşünü sildim.tamamen çöpmüs ikna oldum

omerfurkan1098 tarafından 03/Oca/17 23:58 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 3321 Toplam Mesaj: 24
tavsiye toplama bilgisayar