folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilişim Güvenliği
linefolder Tor Dan Googleye Giriş ?

Tor Dan Googleye Giriş ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    freebiri bunu yazdı

konu açmaya yetkim olmadığı için buraya yazıyorum google maps de konum bilgisi nasıl işliyor bilgisi olan varmı

http://www.wifi-turk.com/forum/topic/7371-google-maps-konumunuzu-nasil-buluyor/ 

burda arkadaşında dediği gibi google evimin çatısını gösteriyor

Vay amk, harbiden evin çatısına nokta atışı yaptı..

Sanırım chrome içinden yazdığımız adresleri baz alarak, ip'yle de ilişkili olarak konumu tahmin ediyor.

Aq. google ürünlerini tamamen terketmek üzereyim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek
    kaanstain bunu yazdı
    freebiri bunu yazdı

konu açmaya yetkim olmadığı için buraya yazıyorum google maps de konum bilgisi nasıl işliyor bilgisi olan varmı

Vay amk, harbiden evin çatısına nokta atışı yaptı..

Sanırım chrome içinden yazdığımız adresleri baz alarak, ip'yle de ilişkili olarak konumu tahmin ediyor.

Aq. google ürünlerini tamamen terketmek üzereyim.

Bende sadece ülkeyi gösteriyo

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    freebiri bunu yazdı

Eğer yeni nesil telefonlar gibi gps destekli bir aygıttan bağlanıyorsan büyük çoğunlukla gps bilgisiyle senin konumu belirliyor.

pcden falan nasıl buluyor dersen senin o anki ip adresinden yaklışık konumunu çıkarıyor.Mesela proxy ile girip öyle bir aç google mapsı bakalım neresi gösteriyor :D

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı
    freebiri bunu yazdı

Eğer yeni nesil telefonlar gibi gps destekli bir aygıttan bağlanıyorsan büyük çoğunlukla gps bilgisiyle senin konumu belirliyor.

pcden falan nasıl buluyor dersen senin o anki ip adresinden yaklışık konumunu çıkarıyor.Mesela proxy ile girip öyle bir aç google mapsı bakalım neresi gösteriyor :D

öyle değil hocam olay, araştırdım biraz.

Nette formda yazdığın adresler ve ip'ni analiz ederek buluyor konumunu.

Sadece ip ile bulması mümkün değil.

Proxy ile bağlansan da buluyor..

Bakın şöyle birşey yaptım,

Hollanda'da gösteren bir proxy ile girdim.

Hollanda'da kaldığım evi gösterdi ;) O adres maillerde geçiyordu çünkü.. Ve o ip o bölgeye çok yakındı.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    freebiri
    freebiri's avatar
    Erkek

hacılar bende gps dir filan dedimde değilmiş bunun olabilmesi için şahsi görüşüm internet sağlayıcının bilgileri paylaşması lazım

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kulaksiz
    kulaksiz's avatar
    Erkek
    Mx0TBT bunu yazdı

Tor ile googlede arama yapıldında bizden capcha kontrolü istiyor.

Bizim nasıl farklı oldumuzu anlıyor biliyomusunuz ?

bende istemiyor hiç. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı
    Mx0TBT bunu yazdı

tor proxy testlerinde cıkmıyro diye biliyordum.ozaman torun ne anlamı kalıyor proxy olduğu belli olunca ? engellenir

Tor un kullandigi bütün ipler Proxy dir hocam .

ornek : irc server ime Bomp adli Tcl yi editlemistim 1 tane tor giremiyordu.

Hocam bazı IP'leri evet proxy olarak algılanıyor. Fakat ben çoğu checker de proxy olarak algılanmadım hatta proxy check yapan oyuna Tor ile girmeyi başarmıştım. Tabi bu konu hakkında net bilgim yok.

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
Toplam Hit: 12698 Toplam Mesaj: 18