folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Torna/Alüminyum İşleme/Lastik İşleri İle Uğraşan Müridler[Yardım]

Torna/Alüminyum İşleme/Lastik İşleri İle Uğraşan Müridler[Yardım]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blue_dream
    blue_dream's avatar
    Erkek

Merhaba Arkadaslar,

Asagıda verdigim linktekine benzer bir sasiye ihtiyacım var. Elimde yeterli alet edevat olmadıgından bu işlerle ugrasan bir muride yaptırmak istiyorum. Fikir vermesi icin belirtiyorum; uzunlugu 65-70, genisligi 35-30 cm kadar olacak ve hafif olması icin alüminyum kullanılacak. Konuyla ilgili yardımcı olabilecek bir murid bulabilirsem ayrıntıları konusuruz. Sasi dısında lastiklere de ihtiyacım var, model off-road araclarının lastiklerinden kullanılabilir ama cok pahalıya geliyor(aynen linkte gorebileceginiz sasi gibi). Elimde suspansiyonlar var.

Ozetleyecek olursam;

Linktekine benzer bir sasiye ve lastiklere ihtiyacım var, yardımcı olabilecek, torna, lastik vs. işleriyle ugrasan muridlere ucreti karsılıgında yaptırmak istiyorum.

Link: http://www.rcrockcrawling.com/product_info.php?cPath=47&products_id=1102

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    carnager
    carnager's avatar
    Erkek

bu verdiğin linkteki aletten mi yapcaksın ?

EVERY MAN DIES, NOT EVERY MAN REALLY LIVES ...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blue_dream
    blue_dream's avatar
    Erkek

Bircok farklılıkları olacak, onu ornek olarak verdim. Benim ihtiyacım olan 6 tekerlekli kucuk bir sasi. Normalde kaba olarak bir sasi yapmak icin fazla alete gerek yok ama aktarma organlarını, aksları yapmak icin fln işcilik ve alet edevat gerekiyor biraz, benimde asıl yetersizlik yasadıgın nokta orası zaten.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    real_agabey
    real_agabey's avatar
    Erkek

Askerden yeni geldim.

İlk mesajım.Yakında bunun büyüğünden bitane daha yapacağım.Tabi benimki 19Hp lik bir canavar olacak.

Ben buralardayım.(Mersin)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blue_dream
    blue_dream's avatar
    Erkek

Elinde imkan var mı hocam yani, istedigim seyi sana cizsem tutarı karsılıgında yapacak mısın...

edit: hayırlı olsun(yada askerden gelenlere ne denirse artık :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

blue_dream bunu yazdı:
    -----------------------------

Elinde imkan var mı hocam yani, istedigim seyi sana cizsem tutarı karsılıgında yapacak mısın...

edit: hayırlı olsun(yada askerden gelenlere ne denirse artık :)

:) ben yapardım ama daha sırada tahri kasa var, onu geçelim genco kasa yapacaz, sonra paintball tüfeği yapacaz, airsoft tüfeği yapacaz, hepsi bitince dekoratif katana projemiz var :) altı ay beklersen yaparız.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blue_dream
    blue_dream's avatar
    Erkek

yok artık :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blue_dream
    blue_dream's avatar
    Erkek

Yukarı

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

autocad dosyasını gönder bakalım şuna ne yapabiliriz...

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blue_dream
    blue_dream's avatar
    Erkek

Hocam autocad cizimim yok. Eger ilgilenebileceksen el cizimlerini scan ederim yada autocadde cizerim senin icin. Farz edelim ki linkte verdigim urunun aynısını istiyorum; ne kadar sure icerisinde yapabilirsin ve ne kadara patlar?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

blue_dream bunu yazdı:

Hocam autocad cizimim yok. Eger ilgilenebileceksen el cizimlerini scan ederim yada autocadde cizerim senin icin. Farz edelim ki linkte verdigim urunun aynısını istiyorum; ne kadar sure icerisinde yapabilirsin ve ne kadara patlar?

alüminyum çubuklar bükülerek ve kaynatılarak yapılacak geçme yada vida iyi olmaz bir de orada daha sonra bükülme olmaması için kaynak noktalarına şerit destek atmak gerekecek; kaç boy alüminyum çubuktan çıkacağını hesaplamak lazım, ağırlık ve şekle göre çubuk fiyatları belirleniyor, eğer ki plaka alüminyumu büktürerek kendin şekil verdirip yaptırmak istersen fiyatta altından kalkamazsın, dayanıklılık olarak da randıman alamazsın. :) pm den mail atıyorum.

Toplam Hit: 2743 Toplam Mesaj: 12