folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Trabzonda Pegasus Uçağı Pistten Çıktı - Olay Ciddi

Trabzonda Pegasus Uçağı Pistten Çıktı - Olay Ciddi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı

Pegasus değildir o, METRO turizm falandır.

Bu arada o uçak artık çöp. Bir daha yolcu taşınmaz onunla. Uçabilecek takati kalmışsa belki kargo uçağı yaparlar.

Metro bu haftaki yan yatma yükümlülüğünü yerine getirdi hocam bak haberlere 2 gün önce yaptı  

Şırnak Silopi ilçesinde yaptı 9 ölü

piiiranha9242 tarafından 14/Oca/18 16:42 tarihinde düzenlenmiştir

..Morali hep bozuk olan insan..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

eğer iniş sırasında pistten çıkmışsa muhtemelen sert inip lastik patlatmış ve kontrolü kaybetmiştir. Eğer manevra sırasında olmuşsa da muhtemelen tek motora TOGA verilmiş olabilir(pek sanmıyorum), tek motor da uçayı yana çekmiştir.

Uçak eğer yara almamışsa, yani suya inerken zarar görmemişse gövdeye su almaması için overhead panelde DITCHING switch var(korumalı kapaklı). Bu tuş suya inmeden önce uçaktaki bütün delikleri tıkar, içeriye su girmez. Ama suya ne zaman batar bilemiyorum.

Oksijen maskeleri en fazla 15 dakika oksijen verebilir. Bu oksijeni de tüpten değil bir kimyasalın reaksiyonundan sağlar, bu tepkime de 15 dakika sürer.

airbustaki ditching butonu;

https://media.gettyimages.com/photos/overhead-panel-in-the-cockpit-of-an-airbus-a340600-airplane-red-picture-id548124593

antivir-US tarafından 14/Oca/18 20:27 tarihinde düzenlenmiştir

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı

eğer iniş sırasında pistten çıkmışsa muhtemelen sert inip lastik patlatmış ve kontrolü kaybetmiştir. Eğer manevra sırasında olmuşsa da muhtemelen tek motora TOGA verilmiş olabilir(pek sanmıyorum), tek motor da uçayı yana çekmiştir.

Uçak eğer yara almamışsa, yani suya inerken zarar görmemişse gövdeye su almaması için overhead panelde DITCHING switch var(korumalı kapaklı). Bu tuş suya inmeden önce uçaktaki bütün delikleri tıkar, içeriye su girmez. Ama suya ne zaman batar bilemiyorum.

Oksijen maskeleri en fazla 15 dakika oksijen verebilir. Bu oksijeni de tüpten değil bir kimyasalın reaksiyonundan sağlar, bu tepkime de 15 dakika sürer.

https://media.gettyimages.com/photos/overhead-panel-in-the-cockpit-of-an-airbus-a340600-airplane-red-picture-id548124593

takeoff/goaround switchine basmasının ben imkanının çok çok uzak oldugunu düşünüyorum.

LTCG'de manevra sadece rudderla yapılıyormuş

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maserati
    maserati's avatar
    Homo
    antivir-US bunu yazdı

Hocam Airbus demişsin ama Boeing panelinin resmini atmışsın :) neyse bu kaza yapan uçakta zaten Boeing 737

Şöyle bir şey var suya iniş yapabilmesi için belli bir açıyla iniş yapması lazım, öyle bir kaç olay var bunlardan biri kalkarken kuş çarpması sonucu mississippi ye iniş yapan uçak. Ama burada uçak uçurumdan burun aşağıya iniyor bu yüzden su yüzeyinde duracağını zannetmiyorum.

Yakında belli olur tam sebebi ama büyük ihtimal pilotaj çıkacak, günümüzde parası ya da torpilli olan pilot oluyor kabiliyetiyle olanların sayısı azaldı bunu da unutmamak lazım.

Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kajmerpac
    kajmerpac's avatar
    Erkek

dün ordu giresun havaalanında anadolujet hava koşulları sebebiyle yolcuları samsuna götürdü. Pegasus tınlamadı sanırım biraz deli cesaretleride var

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

iniş sırasında -ra dışında kayde değer birşey yok metarda, ben şahsen hidrolik arızası gibi birşey düşünüyorum, sağ fren sistemi bozulduysa autobrake devreden çıkmıştır ve eğer pilot manuel fren yapmaya çalıştıysa da anında sola uçmuştur difransiyel frenaj muhabbetinden. ay şu karakutuyu açsalar da merakımız gitse :D 

Çok sıkılıyom
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AdReNaLiNe
    AdReNaLiNe's avatar
    Erkek

Pilotun ifadesine göre;

1. pilot iniş yaptıktan sonra 2. pilota taxiye götürmesini söylemiş. O sırada 2. pilot pist sonunda manevra yapacakken sağ motor istem dışı (!) hızlanma yapmış bundan dolayı uçak sol tarafa doğru hareketlenince denize doğru yol almış, tabi herşey kara kutu açılınca belli olacak.

iOS Developer Tahribat Haber Uygulaması : http://www.tahribat.com/Forum-Iphone-Icin-Tahribat-Haberler-Uygulamasi-117103/
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

lan tamam anladık hepiniz uçuş mühendisisiniz, hepiniz pilotsunuz :W

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı

lan tamam anladık hepiniz uçuş mühendisisiniz, hepiniz pilotsunuz :W

Birşeyler diyorlar da ben de çözemedim. Bizimle ilgili konuşmuyorlar herhalde :D

Almanya Fatihi
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

bence el frenini çekse kurtulurdu ulan herkes pilot avs

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
Toplam Hit: 5312 Toplam Mesaj: 32
uçak