folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Travian Gibi Online Oyunların Vergi Ödemesi Lazım Değilmi Mahalle Bakkalının Suçu Ne

Travian Gibi Online Oyunların Vergi Ödemesi Lazım Değilmi Mahalle Bakkalının Suçu Ne

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XmV
    XmV's avatar
    Erkek

arkadaş travian ve benzeri oyunlar ama özellikle travian çünki uzantısı com.tr yani vergi levhasıyla kayıt edilmiş günde yüzlerce kişiden plus adı altında oyunda daha fazla hak elde edebilmeniz için paralar topluyorlar bunun karşılığında bir fatura kesiliyormu ? hayır ee o zaman 2 ekmek 1 süte fiş kesen bakkalımın suçu ne boyle siteler açık ve alanen vergi kaçırıp kayıt dışı para kazanıyorlar. helede şu mehmetçiğin en çok paraya lazım olduğu günlerde iyice bu konuya hassaslaştım sizce bunun yasal sorumluluğu nedir ? ve sizce haklımıyım bu düşüncemde? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    veron61
    veron61's avatar
    Erkek
    belki vergi levhası vardır..da sitey asmamıştır adamlar :D

to day is a good day to die
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Focal
    Focal's avatar
    Erkek
    hoca bakkalin her süte her ekmege  fi$ kesdigini nerden bilion :P
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XmV
    XmV's avatar
    Erkek

veron onu sormuyorum kıçından post üretme

diğer arkadaş bizim buradaki bakkal kesiyor sizinkinden istememen senin sorunun seni germesi lazım beni değil 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    veron61
    veron61's avatar
    Erkek
    bu kadar sacma soruya bu kadar sacma cevap verilir.. söyle o zaman ne ye göre vergi alacaklar..ve alınan hizmeti nasıl isptlayacakr..ayrıca yabancı site olmadığını nerde biliyorsun.. senin o dediğin asma gaba..

to day is a good day to die
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XmV
    XmV's avatar
    Erkek
    a.q ne kadar duyarsızsın ya hotmailden ücretli mail olayına geç fatura veriliyor orada ne hizmeti var bi yerden host domain alıyorsun firma ciddi ise fatura yolluyor onlar ne ? amma çok biliyorsun
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Whisky
    Whisky's avatar
    Erkek
    aslında premıum gıbı satısı olanlardan alınması lazım dıer turlu vergı odeme geregı yok bide hacım bakkal fiş mi kesio :| :S bizim bakkalda kasa yok amk :D
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XmV
    XmV's avatar
    Erkek
    bende onu anlatıyorum traviandan knighttan toplanan paranın hesabı yok premium adı altında para topluyorlar vergi ödemeleri lazım bu ülkemin hakkı
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek
    hocam haklısın bir verginin olması lazım ancak bilişim konusunda o kadar çok geriyiz ki adamların onlardan vergi alması için bi elli sene daha gerek bize

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek
    vergi ödemediğini nerden biliyorsunuz OGAME, TRİBAL WARS, KLANSAVASLARİ gibi oyunlar gameforge şirketi adı altında vergi ödüyorlar. travian sunucusunu hangi şirket sunuyorsa o şirketinde mutlaka vergi levhası filan vardır veee PLUS için ödenen paralar şirket üzerinden alınıyordur !

Living Death
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XmV
    XmV's avatar
    Erkek

ee ben neden bunun faturasını alamadım ? ben plus bir üyeyim knighttada para ödedi kardeşim iki oyundada üçün birini aldık istememe rağmen vermediler madem iddaa ediyorsun eğer bir vergi ödeniyorsa bana belgesini alabilirmisin oyundan ? 

Toplam Hit: 2599 Toplam Mesaj: 16