folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Tsk Neden Ygp Noktalarını Uçakla Vurmuyor

Tsk Neden Ygp Noktalarını Uçakla Vurmuyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar,

Dünden berş dikkat ediyorum obüslerle top atıyorlar acaba neden uçaklarla nokta atışı yapmıyorlar,

Not : Konu silinme sebebi geçersiz olduğu için geri taşındı.

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

http://www.ensonhaber.com/pydyi-vuran-yuzde-yuz-yerli-obus-firtina-2016-02-13.html

Bir nevi üretilen ürünü test gibi düşün. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    hocam o kadar yakıt. yetişmiş insan kaybı. israf ya. namlu dibindeki bi mermi kafi. hele birde sığınak içine gümletebiliyor musun. ^_^////\/\/ birde açık alanda, yere düşmeden patlatıp, serpinti halinde oluyorsa, değme keyfe.. hele birde attığın rakımla, düştüğü rakımı iyi hesaplayabiliyor musun? Of Of..

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yasin_55
    yasin_55's avatar
    Erkek

Cevap kısmen bu yazıda var; 

http://www.al-monitor.com/pulse/tr/originals/2016/02/turkey-syria-military-intervention-risks-and-opportunities.html#

Hadi uğraştırmayayım seni, ilgili kısmı yapıştırdım aşaya:

Ankara’nın bir müdahale için aşağıdaki beş soruna çare bulması gerekiyor.

Bunlardan ilki çok basit bir teknik sorun: Harekatın hava desteği. Türkiye’nin karadan aylarca sürebilecek böyle bir harekatı hava desteği olmadan yapması imkansız. Karadaki birliklerin korunmasında ateş gücü, keşif-gözetleme ve helikopterle tahliye ve takviye için hava gücü gerekiyor. Bu karakterde ve bu çapta bir harekat EYP ve intihar saldırganları riski nedeniyle kara yollarına bağlı olarak icra edilemez.

Dolayısıyla soru şu: 24 Kasım’dan sonra Suriye’nin kuzeyinde de-facto uçuşa yasak bölge ilan etmiş olan Rusya, Türk uçak ve helikopterlerinin Suriye hava sahasına girmesine izin verecek mi?

Hava-hava muharebe yeteneği de bulunan bir Rus SU-34’ünün 29 Ocak’ta Türk hava sahasını ihlal etmesi Rusya’nın Azez-Munbiç hattına ilişkin ciddiyetini göstermesi açısından önemli. Şayet Rusya Türk uçaklarının Suriye hava sahasına girişine izin vermezse, harekatın hava desteğinin ABD tarafından sağlanması gündeme gelebilir. O zaman da Ankara’nın ABD’yi, ABD’nin de Rusya’yı ikna etmesi lazım.

Kulislerde “Biz bu harekatın ateş desteğini sınır hattındaki 40 kilometre menzilli Fırtına obüsler ve Çok Namlulu Roket Atar Sistemleri (ÇNRA) ile sağlarız” şeklinde komik yorumlar da yapılıyor ancak olası harekatın süresi ve çapı düşünüldüğünde bu opsiyon çok da inandırıcı gelmiyor.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

@ mkyb

Bence test aşamasını çoktan geçmiştir,

@ SamSara

Aşa dökülen yağın zararı olmaz,

@ yasin_55

Uçak düştükten sonra ruslar da durmaz vurur diyorsun üstat, açıkcası benimde aklıam gelen neden bu,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    @robinson_crusoe,
    bir kere, aşırı yağ, yemeğin dengesini bozar. sonrasında yağı yemeğe ocak üstünde mi, soğukken mi döküyorsun ? yağ da bir çeşit asit ve alkol birleşimi : doymuşu, doymamışı, transı cis`i var. midede gaz, pankreasda Solma ve bağırsaklarda ishal yapar :D. (iyi salladım.)

birde fırtına obüslerinin mermisi yere indiğinde, uzay roketleri gibi parça bırakıp, her bir parça ayrı patlıyor mu... orkestra elemanı Obua gibi öttürür..

çenem düştü benim, cittim ^^/.

RitmFarbRacourci tarafından 14/Şub/16 21:11 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 1399 Toplam Mesaj: 6
tsk