folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder TTNET ' E İyi Ceza Kesmişler

TTNET ' E İyi Ceza Kesmişler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo
    CEO bunu yazdı

http://inciswf.com/1303632706.swf

Ünlü üstad'ın da ilk 5 saniyede dediği gibi "çokda iyi oldu çokda güzel oldu "

Hocam inciden swf verince ban geliyor haberin olsun..

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek
    manhyak bunu yazdı

Ttnet e kesilen cezaya seviniyorsunuz gerçekten garip geldi. Gayet açık bi sex döngüsü var burda.

BTK ttneti sikiyor, Ttnet bizi sikiyor. Biz ttnet i siken biri var diye seviniyoruz çok garip.

Edit : Ayrıca karar da 2011 satışlarının  %0.05 ini geri iade edecek yazıyor. Eğer satışların onbinde beşi 1.57 milyon Tl ise. Adamların 2011 yılındaki toplam kazançları ..... oha mk

S*kilmek Zorunda Mısın Hocam? Bu okadar koyuyorsa NET kullanma :D

İmza YOK !!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Neden bu kadar seviniyorsunuz, anlayamadım.

Bir defa, bu uygulama sessiz sedasız girmedi. BTK'nın bal gibi haberi vardı. O zaman neredeydiler? Bu bilgiler toplanmadan önce hayır deselerdi ya? BTK uygulama başlamadan önce "herşeye eyvallah" modunda, daha sonra birkaç tepki alınca da "efendim biz şu kadar ceza kestik"... Yemezler. Dahası kesilen ceza gerçekten çok komik bir ceza. Bir defa söz konusu kurum Türkiye'deki en pahalı denilen kurum. Adamların kazandığı paranın haddi hesabı yok neredeyse. Buna rağmen kesilen ceza ise bize göre yüksek meblağ olabilir, ancak Türk Telekom'a göre çerez parasından başka bir şey değil. Sırf "bak ceza kestik, sizin istediğinizi yapıyoruz" ayağı yapıyorlar. Göz boyamadan başka bir şey değil bu arkadaş. Adamlar alacağını aldı, o bilgileri reklam şirketlerine satsa en az sadece yediği cezanın 10 katını hatta belki 100 katını kazanır, siz neden bahsediyorsunuz :P

Bunların yaptıkları "bak biz oyuncağınızı elinize verdik, kumu da kendiniz bulun, gidin kumda oynayın" demekten farksızdır.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SARI
    SARI's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

TTnet bu olayın üzerine bir açıklama yaptı : bu olaydan dolayı herkezken özür diler, kullanıcılarımıza su, yol, doğal gaz olarak geri dönecektir...

Ban Sebebi : Molrada Haarket Eiğtti için Bdnlaanı... Türkçe öğretmenliği okuyan arkadaşım sana ders verebilir admin arkadaş :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı

Neden bu kadar seviniyorsunuz, anlayamadım.

Bir defa, bu uygulama sessiz sedasız girmedi. BTK'nın bal gibi haberi vardı. O zaman neredeydiler? Bu bilgiler toplanmadan önce hayır deselerdi ya? BTK uygulama başlamadan önce "herşeye eyvallah" modunda, daha sonra birkaç tepki alınca da "efendim biz şu kadar ceza kestik"... Yemezler. Dahası kesilen ceza gerçekten çok komik bir ceza. Bir defa söz konusu kurum Türkiye'deki en pahalı denilen kurum. Adamların kazandığı paranın haddi hesabı yok neredeyse. Buna rağmen kesilen ceza ise bize göre yüksek meblağ olabilir, ancak Türk Telekom'a göre çerez parasından başka bir şey değil. Sırf "bak ceza kestik, sizin istediğinizi yapıyoruz" ayağı yapıyorlar. Göz boyamadan başka bir şey değil bu arkadaş. Adamlar alacağını aldı, o bilgileri reklam şirketlerine satsa en az sadece yediği cezanın 10 katını hatta belki 100 katını kazanır, siz neden bahsediyorsunuz :P

Bunların yaptıkları "bak biz oyuncağınızı elinize verdik, kumu da kendiniz bulun, gidin kumda oynayın" demekten farksızdır.

İlk baktığımda fuck yeah modundaydım ama sonradan düşününce ve %0.05 kısmını görünce bi üzüldüm.

Dediğin gibi phorm'dan sattığı bilgiler kimbilir kaç katı..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek

3 ay önce gittim, uydunete geçeceğimizden iptal istedim;     tahüdüm dolduğu halde, modemin son taksidi ödenmemiş görünüyormuş sistemlerinde

beklemelisin dediler, bir kuruş ödemeyeceğim size dedim, şikayet ettim, donduralım hattınızı fatura işlemesin, tamam dedim. 

sonra gittim, şikayet sonucu modem taksidi düşmüş , ee hat dondurulduğundan iptal olmazmış, açılmasını beklemeliymişiz. 

fatura vermemek için, açılacağı günü bekledim o gün gittim, ee hat o gün açılmazmış, havuza düşer, merkez onay verirmiş birkaç gün beklemek gerekmiş.

sonra yine gittim, açılmış ve iptal dilekçesi verdim.  

daha sonra üç gün boyunca arandım, yurt dışına çıkacağım diyorum birine devredin iptal etmeyin avantajınız var vs. 

yani bir iptal ettirene kadar bir sürü uğraştırdılar. elime düşmesinler. insanları keriz yerine koyuyorlar. iptal ettim ama elimde bir belge bile yok. sistem şöyle böyle diyorlar sanki devletler. değiştiremiyorlar sanki yetkileri yok :S çalışanları da şirket de aptal. telekominikasyon kurumuna şikayet ettim. yazılı etmem gerekmiş. 

ayrıca adamlar şehrin taa sonundaki şubeye iptal yetkisi vermiş miş ler. oraya gitmeliymişiz. bir sürü dolmuş parası. ama onu şikayet edilmişler ki artık her şube alabiliyormuş :l İnşallah haksız kazançları çıkar bu şirketten.

///______________
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

O ceazıyda bize yansıtıp alacaklarından pek sevinemedim 

طדṮ
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkparadise
    Darkparadise's avatar
    Dişi

Btk'ya güzel bi şikayet etmiştim :D gereken işlem yapılacak merak etmeyin dendiğinde ne sevinmiştim :P hakettin sen bunu TTNET....

Dışarıda Issızlık Bensiz, Bendeyse Yalnızlık Issız...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Bu bizim şikayetin sonucudur.

BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURULU
    KARARI
    Karar Tarihi : 18.01.2012
    Karar No : 2012/DK-59/19
    Gündem Konusu : TTNet AŞ Hakkında Yapılan Soruşturma.

KARAR :Telekomünikasyon İletişim Başkanlığının hazırladığı 13/01/2012 tarihli ve B.11.6.BTK.0.59.04.00/3482 sayılı takrir ve ekleri incelenmiştir.
    13/07/2011 tarih ve 2011/DK-59/359 sayılı Kurul Kararı ile Telekomünikasyon Kurumunun Denetim Çalışmalarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 13 üncü maddesine dayanılarak TTNet AŞ nezdinde yapılan soruşturma neticesinde TTNet AŞ tarafından; 01/01/2011, 27/06/2011 ve 05/07/2011 tarihlerinde, adli mercilerce koruma tedbiri veya Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından idari tedbir olarak verilen erişimin engellenmesi kararları bulunmamasına rağmen bazı İnternet sitelerine (youtube.com, izlesene.com, fileserve.com, rapidshare.com, vimeo.com, akormerkezi.com, tahribat.com) erişimin engellendiği ve sistemlerinin çalışır vaziyette tutulması için gerekli donanım, yazılım, bakım, onarım, teknik destek gibi gerekli tedbirlerin alınmadığı tespit edilmiştir.

Söz konusu soruşturma sonucu hazırlanan soruşturma raporu ile işletmecinin yazılı savunmasında belirttiği hususlar birlikte değerlendirildiğinde, İşletmecinin, İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesine Dair Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin; “Erişimin engellenmesi usulü” başlıklı 16 ncı maddesinin dördüncü fıkrasına, Telekomünikasyon Kurumu Tarafından Erişim Sağlayıcılara ve Yer Sağlayıcılara Faaliyet Belgesi Verilmesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 15 inci maddesinin birinci fıkrasının (d) bendine ve Elektronik Haberleşme Sektörüne İlişkin Yetkilendirme Yönetmeliğinin 19 uncu maddesinin birinci fıkrasının (s) ve (u) bentlerine aykırı davrandığı tespit edilmiştir.
    Mevzuata aykırı hareket eden TTNet AŞ hakkında, Elektronik Haberleşme Kanunu’nun 60 ıncı maddesinin birinci ve dokuzuncu fıkraları, Elektronik Haberleşme Sektörüne İlişkin Yetkilendirme Yönetmeliği’nin 25 inci maddesi, Telekomünikasyon Kurumu Tarafından İşletmecilere Uygulanacak İdari Para Cezaları İle Diğer Müeyyide ve Tedbirler Hakkında Yönetmeliğinin “Hüküm Bulunmayan Haller” başlıklı 34 üncü maddesi doğrultusunda ihlalin gerçekleştiği yıldan bir önceki yıl olan 2010 yılı net satış tutarının (2.487.668.218,20 TL) %0,01 (onbinde bir) i oranında idari para cezası uygulanması hususuna karar verilmiştir.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Bu bizim şikayetin sonucudur.

BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURULU
    KARARI
    Karar Tarihi : 18.01.2012
    Karar No : 2012/DK-59/19
    Gündem Konusu : TTNet AŞ Hakkında Yapılan Soruşturma.

KARAR :Telekomünikasyon İletişim Başkanlığının hazırladığı 13/01/2012 tarihli ve B.11.6.BTK.0.59.04.00/3482 sayılı takrir ve ekleri incelenmiştir.
    13/07/2011 tarih ve 2011/DK-59/359 sayılı Kurul Kararı ile Telekomünikasyon Kurumunun Denetim Çalışmalarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 13 üncü maddesine dayanılarak TTNet AŞ nezdinde yapılan soruşturma neticesinde TTNet AŞ tarafından; 01/01/2011, 27/06/2011 ve 05/07/2011 tarihlerinde, adli mercilerce koruma tedbiri veya Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından idari tedbir olarak verilen erişimin engellenmesi kararları bulunmamasına rağmen bazı İnternet sitelerine (youtube.com, izlesene.com, fileserve.com, rapidshare.com, vimeo.com, akormerkezi.com, tahribat.com) erişimin engellendiği ve sistemlerinin çalışır vaziyette tutulması için gerekli donanım, yazılım, bakım, onarım, teknik destek gibi gerekli tedbirlerin alınmadığı tespit edilmiştir.

Söz konusu soruşturma sonucu hazırlanan soruşturma raporu ile işletmecinin yazılı savunmasında belirttiği hususlar birlikte değerlendirildiğinde, İşletmecinin, İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesine Dair Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin; “Erişimin engellenmesi usulü” başlıklı 16 ncı maddesinin dördüncü fıkrasına, Telekomünikasyon Kurumu Tarafından Erişim Sağlayıcılara ve Yer Sağlayıcılara Faaliyet Belgesi Verilmesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 15 inci maddesinin birinci fıkrasının (d) bendine ve Elektronik Haberleşme Sektörüne İlişkin Yetkilendirme Yönetmeliğinin 19 uncu maddesinin birinci fıkrasının (s) ve (u) bentlerine aykırı davrandığı tespit edilmiştir.
    Mevzuata aykırı hareket eden TTNet AŞ hakkında, Elektronik Haberleşme Kanunu’nun 60 ıncı maddesinin birinci ve dokuzuncu fıkraları, Elektronik Haberleşme Sektörüne İlişkin Yetkilendirme Yönetmeliği’nin 25 inci maddesi, Telekomünikasyon Kurumu Tarafından İşletmecilere Uygulanacak İdari Para Cezaları İle Diğer Müeyyide ve Tedbirler Hakkında Yönetmeliğinin “Hüküm Bulunmayan Haller” başlıklı 34 üncü maddesi doğrultusunda ihlalin gerçekleştiği yıldan bir önceki yıl olan 2010 yılı net satış tutarının (2.487.668.218,20 TL) %0,01 (onbinde bir) i oranında idari para cezası uygulanması hususuna karar verilmiştir.

Seyh sizde cok fena kitletmıssınız ya :D Amk bunlar ceza ödemekten bıkmıyor mu pekı? :D

İmza YOK !!!
Toplam Hit: 3135 Toplam Mesaj: 27